Savo žiūrovų akivaizdoje Jonavos „CBet“ 76:75 (21:18, 15:16, 16:21, 24:20) antrą kartą laimėjo prieš Klaipėdos „Neptūną“.

„CBet“ laimėjo pirmąsias serijos rungtynes uostamiestyje 85:80, tad kito etapo bilietą pelnyti galėjo ir suklupę keturiais taškais.

Dar pirmojoje mačo dalyje dviženklį rezultatyvumą pasiekė Jeffery Garrettas ir Deividas Gailius, o „CBet“ nežymiai padidino iš Klaipėdos atsivežtą persvarą – 36:34. Trečiojo kėlinio pradžioje jonaviškiams teko perdėlioti rotaciją, nes ketvirtąją pražangą užsidirbo Martinas Laksa.

Pavojingoje zonoje netrukus atsidūrė ir ketvirtąjį kartą taisykles pažeidęs J. Garrettas. Artūro Valeikos bandymas sustabdyti Mindaugą Girdžiūną baigėsi pražanga, o tuo nepatikėjęs Virginijus Šeškus gavo techninę nuobaudą. Po trijų kėlinių „Neptūnas“ jau pirmavo 55:52.

Svečiams persvėrus serijos rezultatą du svarbius tritaškius smeigė Glynnas Watsonas (58:59). Kritiškai svarbius taškus pelnė J. Garrettas (64:63), o „Neptūno“ ataka baigėsi itin apmaudžiai – Žygimantas Janavičius parblokšdamas Edviną Šeškų užsidirbo penktąją pražangą. Likus žaisti dvi minutes rezultatą lygino D. Gailius – 66:66. Likus minutei jis iššovė dar kartą – 69:66.

Prašytos minutės pertraukėlės negavęs V. Šeškus gavo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti rungtynes. Ketvirtajame kėlinyje siautę D. Gailius ir G. Watsonas dar kartą apsikeitė tritaškiais, o amerikietis baudų metimais išlygino rezultatą – 72:72. J. Garretas penktąją pražangą pasiėmė stabdydamas iš toli metusį „Neptūno“ lyderį, kuris nuo baudų metimo linijos neklydo. Jonavos ekipa apsigynė, o rungtynes uždarė Oskaro Pleikio nesportinė pražanga.

Lemiamu metu siautęs G. Watsonas per 25 minutes surinko 28 taškus (4/7 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 8/9 baudos), atkovojo 2 ir perėmė kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, 3 sykius prasižengė bei surinko 28 naudingumo balus.

„Neptūnas“ šiame mače neturėjo apsirgusio stratego Mindaugo Brazio, jį pavadavo Sandis Buškevicas.

„CBet“ vyrukai tapo pirmaisiais „Citadele KMT“ finalo ketverto dalyviais ir tokias aukštumas pasiekė pirmą kartą klubo istorijoje. Visi keturi dėl titulo besivaržysiantis klubai bus aiškūs jau sekmadienio vakarą. Vasario 18-19 dienomis renginys vyks Šiauliuose.

„CBet“: Glynnas Watsonas 28 (4/9 tritaškiai), Dovis Bičkauskis 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jeffery Garrettas 14 (11 atk. kam.), Goranas Huskičius 10 taškų.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24 (5/8 tritaškiai), Mindaugas Girdžiūnas 11, Rokas Gustys 10 (6 atk. kam.), Matas Jogėla 9 (1/6 tritaškis, 7 atk. kam.), Austinas Wiley 8 taškai (9 atk. kam., 2 blokai).