Pilnutėlės Osijeko arenos nusivylimui, sąlygas nuo pirmųjų minučių aikštėje ėmė diktuoti ne šeimininkai kroatai, o Dainiaus Adomaičio auklėtiniai. Visiškai neutralizavę varžovų lyderį Bojaną Bogdanovičių, antrajame kėlinyje lietuviai įgijo netgi 12 taškų persvarą (41:29).

Prieš pat ilgąją pertrauką kroatams pavyko priartėti, bet ilsėtis komandos išėjo Lietuvos rinktinei pirmaujant 43:36.

Po trečiojo kėlinio Lietuvos rinktinė buvo priekyje 63:55, tačiau įsismaginusio B. Bogdanovičiaus vedami varžovai ketvirtajame kėlinyje pakilo į lemiamą šturmą ir, likus žaisti kiek daugiau nei 2 min,. išlygino rezultatą (73:73).

Paskutinėmis minutėmis užvirė tikras nervų karas, tačiau šaltakraujiškai tritaškius (po nokautuojantį dūrį sunkią akimirką smeigė Adas Juškevičius ir Mantas Kalnietis) ir baudas realizavę lietuviai atsilaikė ir itin komplikavo Kroatijos rinktinės (3/4) galimybes patekti į pasaulio čempionatą.

Tuo metu B. Bogdanovičius, per antrąją mačo pusę pelnęs net 17 taškų, paskutinėmis minutėmis išsikvėpė. Iš viso 39 min. žaidęs Indianos „Pacers“ krepšininkas akivaizdžiai pavargo, priėmė keletą nelogiškų sprendimų, o už gynybą prieš jį laurai šį kartą atitenka trims lietuviams – Mindaugui Kuzminskui, Edgarui Ulanovui ir Rokui Giedraičiui.

Gana sėkmingai M. Kuzminskas tvarkėsi ir su kita kroatų superžvaigžde D. Šaričiumi, kuris, nors ir pelnė 19 taškų, taip pat pavargo (žaidė 36 min.) ir mačo pabaigoje sunkiai valdė emocijas.

Kiti kroatų pasiuntiniai iš NBA – vidurio puolėjai Ivica Zubacas ir Ante Žižičius, kartu sudėjus pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad Artūrui Gudaičiui su šiais krepšininkais kovoti sekėsi labai sunkiai, ypač puolime, kur lietuvis keletą kartų buvo apdovanotas efektingais blokais.

Lietuvos rinktinė kovą po lenta kroatams pralaimėjo 31-38. Dvitaškius abi ekipos metė panašiu taiklumu, o viena pagrindinių lietuvių pergalės priežasčių tapo patikimas toliašaudės artilerijos žaidimas.

Ypač nemaloniu siurprizu kroatams tapo 4 tritaškius įsūdęs E. Bendžius, kurio metimai iš toli varžovų trenerį D. Anzulovičių ne kartą vertė griebtis už galvos.

Iš viso Lietuvos rinktinė pataikė 12 iš 27 tritaškių (44 proc.). Kroatai realizavo 10 iš 24 (41 proc.) tolimų metimų.

Pažymėtina, kad D. Adomaitis laiką aikštėje paskirstė kur kas lygiau, nei varžovų strategas D. Anzulovičius. Ilgiausiai iš visų – 27 min. – žaidė M. Kalnietis, kiti 4 starto penketo žaidėjai rungtyniavo po 20 min.

Lietuviai šiose rungtynėse suklydo 9, kroatai – 12 kartų.

Pražangos: 22 – 27

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 trit.), Mantas Kalnietis 15 (2/4 trit., 5 rez. perd.), Adas Juškevičius 14 (3/5 trit., 17 naud. bal.), Lukas Lekavičius 10 (4/5 dvit.), Edgaras Ulanovas 6, Renaldas Seibutis 6, Rokas Giedraitis 5, Edgaras Želionis 2, Mindaugas Kuzminskas 2, Artūras Gudaitis 2 taškai.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (2/8 dvit., 4/9 trit.), Dario Šaričius 19 (6 atk. kam.), Krunoslavas Simonas 16, Ivica Zubacas 11, Ante Žižičius 6, Ivanas Ramljakas 3, Jakovas Mustapičius 3 taškai.

Kitose grupės rungtynėse Italija namie 101:82 sutriuškino Lenkiją, o Vengrijos rinktinė išvykoje 74:59 sudorojo Nyderlandus.

J grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/praleistų taškų santykis, taškai)