Jei reguliariojo sezono nugalėtojas Vilniaus „Rytas“ antradienį 73:80 suklupo prieš Alytaus „Dzūkiją“, tai daugkartiniai šalies čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą svečiuose 68:70 (19:15, 19:23, 10:11, 20:21) neatsilaikė prieš Klaipėdos „Neptūną“.

Atkakliose rungtynėse viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Po to, kai Karolis Lukošiūnas rezultatą išlygino, pergalę klaipėdiečiams išplėšė Deivido Gailiaus baudų metimai.

Beje, antro kėlinio pabaigoje žalgiriečiai neteko lygioje vietoje traumą patyrusio Edgaro Ulanovo.

Klaipėdiečius į priekį vedė įžaidėjo ir vidurio puolėjo tandemas. Žygimantas Janavičius pasižymėjo 21 tašku, 6 rezultatyviais perdavimais ir 23 naudingumo balais, o Benas Griciūnas – 16 taškų, 9 atkovotais kamuoliais ir 24 naudingumo balais. 17 taškų pridėjo D. Gailius.

Kauniečių gretose labiausiai išsiskyrė 17 taškų pelnęs ir 4 rezultatyvius perdavimus išdalinęs Lukas Lekavičius (28 naud. bal.).

Pirmasis rungtynių ketvirtis kiek sėkmingesnis buvo žalgiriečiams – 19:15. Antrajame kėlinyje jie jau buvo susikrovę dviženklę persvarą (27:17), tačiau prieš pat ilgąją pertrauką šeimininkai panaikino deficitą ir į rūbines ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant lygybei – 38:38.

Nerezultatyvaus trečiojo ketvirčio pradžioje kiek geriau ir vėl atrodė žalgiriečiai, tačiau baigiantis kėliniui minimaliu skirtumu į priekį išsiveržė jau Dainiaus Adomaičio auklėtiniai – 49:48.

Lemiamos dešimt minučių buvo itin įtemptos, taškais keitėsi Ž. Janavičius bei L. Lekavičius, prabilo ir D. Gailius. Likus žaisti 19 sekundžių, šeimininkai pirmavo 66:64 ir tuomet kauniečiai ėmė taikyti pražangų taktiką. Karolio Lukošiūno dvitaškis išlygino rezultatą (68:68), tačiau D. Gailius išprovokavo dvi pražangas ir pergalę užtikrino dviem baudų metimais – 70:68.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 21 (6/6, 3/6, 6 rez. perd.), Deividas Gailius 17 (7/12 baudos), Benas Griciūnas 16, Edgaras Želionis 9 taškai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (5/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškių, 7/9 baudos), Joffrey Lauvergne'as 14 (6/7 dvitaškiai, 2/5 baudos), Tyleris Cavanaugh (1/6 metimas iš žaidimo, 4/4 baudos) ir Edgaras Ulanovas po 6 taškus.

Primename, kad pirmąjį komandų mačą taip pat po dramatiškos kovos 92:88 laimėjo kauniečiai.

Trečioji šios serijos dvikova vyks šeštadienį Garliavoje, tačiau jau aišku, kad ketvirtai akistatai komandos pirmadienį tikrai sugrįš ir į Klaipėdą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)