Be legionierių vertęsi šeimininkai mačo pabaigoje galėjo išsigelbėti, tačiau Lukas Lekavačius nepataikė dvitaškio, o Roberto Javtoko metimas kone iš aikštės vidurio buvo labai netaiklus.

„Juventus“ į pergalę vedė ketvirtame kėlinyje iniciatyvos ėmęsis Rashaunas Broadusas, kurio sąskaitoje – 14 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Rungtynių eiga:

Mačas prasidėjo ne itin rezultatyviai. Po apgaulingo judesio dvitaškį įmetė Robertas Javtokas, du taškus po puikaus prasiveržimo pridėjo Vytenis Lipkevičius, baudą realizavo Tomas Dimša (5:2). Tačiau įpusėjus ketvirčiui uteniškiai persvėrė rezultatą – 12:5. Tylą nutraukė trijų taškų vertęs metimą iš kampo įmetęs Vaidas Kariniauskas, keturis taškus surinko Darius Songaila ir deficitas aptirpo – 12:14. Aikštėje pasirodęs Edgaras Ulanovas dvitaškiu rezultatą lygino, vėliau neklydo mesdamas nuo baudų metimų linijos, tačiau du tolimus metimus pataikę „Juventus“ krepšininkai laimėjo pirmąjį kėlinį – 20:16.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo dviejų varžovų gynybą sėkmingai įveikęs D.Songaila, Artūras Gudaitis įkrovė iš viršaus bei privertė minutės pertraukėlės prašyti svečių ekipos strategą (20:20). Šis aukštaūgių duetas pelnė dar po du taškus, tačiau svečiai ir toliau išlaikė įgytą persvarą – 24:29. Žalgiriečiai ilgai džiūgauti varžovams neleido – tritaškį bei dvitaškį įmetė Lukas Lekavičius, po Pauliaus Jankūno perdavimo pasižymėjo R. Javtokas ir kauniečiai išsiveržė į priekį – 31:29. Po sėkmingo reido krepšio link L.Lekavičius pelnė septintąjį savo tašką, bet ketvirtąjį tolimą metimą realizavę uteniškiai susigrąžino persvarą (35:33). Tačiau tada prabilo ir „Žalgirio“ toliašaudė artilerija – du tritaškius įskraidino Artūras Milaknis, vieną pridėjo Vytenis Lipkevičius – 42:37. Kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus pelnė oponentą pergudravęs P. Jankūnas, tačiau keturis baudų metimus iš eilės pataikę uteniškiai Lietuvos čempionams paliko trijų taškų pranašumą – 44:41.

Po didžiosios pertraukos ir toliau pastebimiausiai žaidė rezultatyviausi „Žalgirio“ žaidėjai. Užmynęs tritaškio liniją pataikė D. Songaila, o L. Lekavičiaus prasiveržimas arčiau krepšio buvo sustabdytas pražanga. Tiesa, „Juventus“ pirmosiomis minutėmis atrodė užtikrinčiau ir ne tik panaikino deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (51:48). Tada R. Javtokas įrideno kamuolį į krepšį, iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo L. Lekavičius, o dvi baudas realizavo A.Gudaitis – 55:56. V. Kariniauskas pasižymėjo slalomu per visą aikštelę, technine pražanga buvo nubausti Utenos komandos krepšininkai, tačiau ketvirčiui baigiantis jie pataikė dar vieną tritaškį bei prieš lemiamą kėlinį turėjo dviejų taškų atsargą – 59:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų taikliais metimais. Dvitaškį įmetė A. Milaknis, tryliktąjį tašką pelnė L.Lekavičius, o A.Gudaitis buvo taiklus iš vidutinio nuotolio – 65:65. Kauniečius į priekį vėl išvedė A. Milaknis, kurį laisvą prie tritaškio krašte surado E. Ulanovas (68:65). Kiek vėliau jau pats E. Ulanovas baudomis pelnė taškus, tačiau tuomet sekė penki iš eilės svečių taškai, sugrąžinę jiems minimalų pranašumą (71:70). R. Javtoko du taiklūs baudos metimai buvo išvedę žalgiriečius į priekį, bet varžovai atsakė penkiais taškais ir pastatė šeimininkus į nepatogią padėtį – 72:76. Svarbiu metu nedrebėjo jaunojo L. Lekavičiaus ranka, kurio tolimas metimas uteniškiams paliko vieną tašką (75:76). „Žalgiris“ turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau metimai skriejo pro šalį ir žalgiriečiams teko susitaikyti su pralaimėjimu – 75:76.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Artūras Milaknis 12, Darius Songaila 10, Artūras Gudaitis ir Robertas Javtokas po 8, Vytenis Lipkevičius 7, Edgaras Ulanovas 6, Vaidas Kariniauskas 5, Paulius Jankūnas 2, Tomas Dimša 1 taškas.

„Juventus“: Rashaunas Broadusas (9 rez. perd.) ir Arvydas Šikšnius po 14, Simas Buterlevičius 13, Nikita Barinovas 8, Vaidas Čepukaitis 7 taškai (9 atk. kam.).