Titulą gynę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtosiose ACB lygos finalo rungtynėse patyrė nesėkmę 74:81 (10:13, 23:21, 23:23, 18:24) ir seriją iki trijų pergalių pralaimėjo 1-3.

„Real“ krepšininkai Ispanijos čempionais tapo 14-ą kartą istorijoje ir pirmą kartą nuo 2019 metų.

Š. Jasikevičiui tai yra pirmasis pralaimėtas lygos finalas trenerio karjeroje. Iki šiol tiek Barselonoje, tiek Kaune visus nacionalinius finalus jis buvo laimėjęs.

„Barca“ šį sezoną liko su vieninteliu trofėjumi – Ispanijos Karaliaus taure.

Madrido komandą į pergalę vedė po krepšiais dominavęs Walteris Tavaresas – centras pelnė 25 taškus ir atkovojo 13 kamuolių. Fabienas Causeuras pridėjo 17, Sergio Llullas – 9 taškus.

Lemiamame mače blankiai pasirodė Rokas Jokubaitis, kuris per 16 minučių pelnė 5 taškus (1/6 dvit., 1/2 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko -1 naudingumo balą.

Rezultatyviausiai pralaimėtojų gretose žaidė 14 taškų įmetęs Nikola Mirotičius. Dante Exumas pelnė 13, Nickas Calathesas – 12 taškų.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas W. Tavaresas.

Čempionais „Real“ tapo be savo vyriausiojo trenerio Pablo Laso, kuris prieš seriją patyrė infarktą. Jį finale pavadavo asistentas Chusas Mateo.

P. Laso stebėjo paskutines rungtynes tribūnose ir titulą į viršų kėlė kartu su visa komanda.

„Barcelona“ slogiai pradėjo rungtynes, tačiau įpusėjus susitikimui svečiai atsiliko tik 33:34. Vis dėlto po pertraukos „Real“ atsiplėšė 55:48.

Katalonai buvo priartėję 55:56, bet W. Tavareso vedami šeimininkai netrukus vėl pabėgo į priekį 72:63.

Bene svarbiausią mačo metimą priešpaskutinę minutę pataikė F. Causeur – po jo tritaškio „Real“ atitrūko 79:70 ir šansų varžovams nebepaliko.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)