Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai – jie spurtavo 8:0, o po pirmojo ketvirčio buvo įgiję jau 11 taškų pranašumą – 27:16.

Antrasis kėlinukas prasidėjo kova taškas į tašką – toks jis išliko iki pat didžiosios pertraukos. Visgi, „Sakalų“ ekipai pavyko šiek tiek priartėti prie varžovų – po 20 žaidimo minučių jie atsiliko 8 taškais – 42:50.

Trečiajame ketvirtyje iniciatyvą į savo rankas susigrąžino aikštelės šeimininkai – geriau sužaidę šį kėlinuką prieš lemiamas 10 minučių jie turėjo 14 taškų pranašumą – 73:59.

Tačiau toks skirtumas nenumalšino vilniečių kovingumo – lemiamą ketvirtį jie pradėjo spurtu 14:2 ir sumažino varžovų persvarą iki 2 taškų – 73:75. Per likusį rungtynių laiką nė vienai komandai nebepavyko perimti mačo kontrolės į savo rankas, tačiau geriau finišavę „Sakalų“ žaidėjai sugebėjo iškovoti dramatišką pergalę 85:83.

Atsakomosios šios poros rungtynės vyks šį šeštadienį, Vilniuje.

„Sakalai“: Arnas Labuckas 16 taškų (8 atk. kam.), Laurynas Samėnas 15, Vytautas Šarakauskas 14, Arvydas Šikšnius 13.

„Lauvas“: Raimondas Vaikulis 19, Arturas Stalbergas 17, Curtisas Nashas 15.

Atkakli kova susiklostė ir Kaune tarp dviejų vietos komandų. „Aisčiai“ namuose rezultatu 74:71 (20:20, 21:15, 16:20, 17:16) įveikė „Kaunas Triobet“ klubą. Atsakomajame mače ekipos susitiks sekmadienį.

„Aisčiai“: Donatas Motiejūnas 20 (10 atk. kam.), Egidijus Dimša 11 (6 atk. kam.), Tautvydas Barštys 10, Paulius Kleiza 9.

„Kaunas“: Marius Valukonis 19 (8 atk. kam.), Artūras Masiulis 15, Adas Juškevičius 12, Gediminas Žylė 11 (8 atk. kam.).

Praktiškai bet kokias viltis patekti į kitą etapą prarado Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, kurie išvykoje net 67:102(17:24, 16:20, 17:21, 17:37) pralaimėjo Noršiopingo „Dolphins“ komandai iš Švedijos.

„Dolphins“: Gee Gervinas 28 (6 atk. kam.), Andrew Pleickas ir Kenny Grantas po 17, Oladupo Ayuba 12 (8 atk. kam.).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 20, Deividas Gailius 12 (11 atk. kam.), Valdas Vasylius 11 (7 atk. kam.), Arvydas Eitutavičius 10 (8 rez. perd.).

Įtikinamą pergale atkrintamąsias varžybas pradėjo Talino TTU krepšininkai. Jie savo aikštelėje 90:75 (20:22, 26:15, 28:19, 16:19) nugalėjo Rygos VEF komandą.

TTU: Kristjanas Makke 22 (9 atk. kam.), Joosepas Pokla 17, Kristo Orula 15, Joosepas Toome 14 (8 rez. perd.).

VEF: Jevgenijus Kolesnikovas 19, Jurijus Aleksejevas 19, Luke‘as Cooperis 12, Juris Patmalniekas 8.