Trečią sezoną „Žalgirio“ vyrų komandoje pasitinkantis 30-metis specialistas apie įpusėjusią vasarą bei komandos aktualijas mintimis dalijosi su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju ir krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku „Žalgiris Insider“ tinklalaidėje.

„Kalnui po traumos ir sunkaus sezono norisi kuo greičiau geriau jaustis, – paklaustas apie intensyvias vasaros treniruotes su M.Kalniečiu kalbėjo T.Sabonis. – Dabar jį reikia per treniruotes truputį paspausti, kad ir kaip to daryti nesinorėtų. Paskui „pre-season‘e“ jam bus lengviau. Sezono metu bus dar lengviau. Iš mūsų veterano lauksime gero sezono. Mano darbas – kuo geriau jį paruošti.“

Kalbėdamas apie būsimo sezono sudėtį T.Sabonis komentavo „Žalgirio“ priekinės linijos komplektaciją bei tai, kokių savybių žaidėjų vasaros žaidėjų turguje ir aukštaūgių ieškojo komandos trenerių štabas.

„Iš vieno aukštaūgio norime gero „switch all“ gynyboje, iš kito – gero „rollinimo“ į baudos aikštelę. Biras (L. Birutis – past.) gali gerai pažaisti nugara į krepšį – jis yra ilgas ir didelis. Eurolygoje, kai pasižiūri, tie dideli vidurio puolėjai vis tiek yra, o Biras turės su jais tvarkytis. Manau, kad jis savo darbą padarys. Rolandas Šmitas – mobilesnis, gali žaisti 4-5 pozicijose. Jis gali žaisti ir „pikenrolą“, ir „pikenpopą“. Jis duos daug“, – aiškino treneris.

Su žaliai baltais marškinėliais 2022–2023 m. sezone išvysime ir universalųjį latvį Rolandą Šmitą. Sunkiojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjo pozicijose rungtyniaujantį žaidėją T.Sabonis dar prisimena nuo jaunimo rinktinių laikų.

„Teko Rolandą matyti ir labai jauną. Vis tiek jį ir Domą (D. Sabonį – past.) skiria tik vieneri metai. Tai visus turnyrus, kuriuose žaisdavo jis ir Domas, tekdavo matyti. Jis gerai kapodavosi jau tada, matosi, kad žmogus gerai dirba, atsiliepimai apie jį geri. Kaip supratau, „FC Barcelona“ norėjo jį pasilikti, bet jis norėjo kito vaidmens. Dabar tik klausimas, kiek jis bus nusiteikęs ir pasiruošęs pasiimti tą naują vaidmenį. Aišku, jis daug keičiasi, yra agresyvus. Jis turės pajausti skirtumą. Iš pradžių lengva nebus, bet mes kaip klubas juo tikime“, – pasakojo T.Sabonis.

Komentuodamas puolėjų grandyje rungtyniausiančius Edgarą Ulanovą ir Arną Butkevičių, T.Sabonis įžvelgė esminius jų žaidimo stiliaus skirtumus bei privalumus aikštėje.

„Grįžtame prie to pačio, kad krepšinyje yra labai svarbi „switch all“ gynyba. Rungtynių pabaigoje turėti Ulią (E. Ulanovą – past.), Butkę (A. Butkevičius – past.) ir Šmitą – duoda labai daug dydžio, rankų ilgumo, atletiškumo ir fiziškumo.

Tiek Ulia, tiek Butkė yra labi geri gynyboje vienas prieš vieną. Butkė gali apsiginti nuo įžaidėjo iki sunkiojo krašto puolėjo. Labai svarbu, kad šie žaidėjai suprastų savo vaidmenį komandoje. Ulia, sakyčiau, turi daugiau žaidimo nugara į krepšį, daugiau universalumo, o Butkė turi labai gerą žingsnį, jis bėga iki galo, deda į krepšį, nusimeta perdavimus.

Jie yra ir panašūs, ir skiriasi. Mūsų, kaip trenerių štabo, užduoti bus išnaudoti jų privalumus“, – tvirtino specialistas.

„Žalgiris Insider“ tinklalaidėje, kurią gali matyti visi MVP plano prenumeratoriai, T. Sabonis kalbėjo apie Keenaną Evaną, vasaros turguje daug dėmesio sulaukusį Igną Brazdeikį, Eurolygos klubų naujokus, „Kings“ komandos jaunąją žvaigždę bei atsakė į prenumeratorių klausimus.

Josh Nebo, Tautvydas Sabonis
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės