„Sveikinu visus geriausius metų krepšininkus, visada malonu, kai tave apdovanoja, tikiuosi, kad tai padės dar labiau tobulėti visiems, o jaunimas neužries nosies“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.A. Sabonis prisipažino, kad jaudinosi atsiimdamas sūnui skirtą prizą, bet tai yra didelė garbė. Pats D. Sabonis dėl įtempto NBA sezono į šventę atvykti negalėjo.

„Vaikinas nuo mažens turi savo tikslą ir jo siekia. Džiaugiuosi dėl jo ir linkiu sveikatos. Su laiku jis dar tobulės, svarbu, kad būtų sveikatos, – sakė A. Sabonis. – Jau esu sakęs, kad jei bent vienas iš sūnų bus krepšininkas, tai tėvas bus patenkintas. Aišku, džiaugiuosi, bet „dasigyvenom“ iki tiek, kad tėvas turi eiti už vaikus apdovanojimus atsiimti“.

Vertindamas visus praėjusius 2018 metus, A. Sabonis buvo pozityvus. Jis pasidžiaugė, kad pasaulio ir Europos reitinguose Lietuvos krepšinis išlaiko aukštas pozicijas. Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinė Europos reitinge yra pirma, pasaulio – trečia. Suaugusių komanda pasaulyje yra šešta, o tarp Europos šalių – ketvirta. Moterų komanda pasaulio reitinge yra 26-ta. Europos jaunimo merginų reitinge lietuvės yra 14-tos, o moterų rikiuotėje – 15-tos.

„Metai buvo... žiūrint kur. Viskas idealiai negali būti. Jeigu taip būtų, tai būtų rojus. Kažkur pasisekė geriau, kažkur blogiau, bet bendroje sumoje, žiūrint į reitingus, tai rezultatai neblogi. Lyginant su kitomis sporto šakomis, manau, kad atrodome neblogai“, – pasakojo A. Sabonis.

LKF prezidentas pabrėžė kitų metų svarbą, nes 2019 metais Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate kausis dėl vietos 2020 metų olimpinėse žaidynėse.

„Kitais metais laukia Pasaulio taurė ir patekimas į olimpines žaidynes. Tai bus pagrindinis tikslas, – teigė A. Sabonis. – Apie žaidėjų pasirinkimą galvoti galima daug, bet ateis laikas ir matysime. Kas bus sveikas, gyvas, tas ir žais. Norisi matyt visus geriausius, bet dar toli tas čempionatas“.

Nors Lietuvos krepšinio federacija priklauso Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA), kuri sukūrė prieštaringai vertinamą pasaulio čempionato atrankos sistemą su „langais“ sezono metu, A. Sabonis prisipažįsta, kad senoji sistema, kuomet krepšininkai į rinktines susirinkdavo tik vasaromis buvo gerokai patogesnė.

„Sena ta tema ir nieko naujo nepasakysiu. Žaisti be geriausių žaidėjų yra nekoks krepšinio propagavimas. Trūksta suderinimo. Tie langai tai... velnias žino... Mes kažkada anksčiau per juos irgi žaisdavome. Tai nežinau, čia gerai ar blogai. Išvykti kelioms dienoms iš klubų nėra nieko blogo, bet kad nesusiderina organizacijos. Kai visi žaidžia, tada viskas gerai. Bet iki to susiderinimo dar pratekės daug laiko, – sakė A. Sabonis. – Žinoma, kad patogiau būdavo kai Europos čempionatai vykdavo vasarą. Visiems būdavo viskas aišku, žaidėjai galėdavo pailsėti ir pasiruošti čempionams. Tai buvo geriau ir žiūrovams, ir žaidėjams, ir mums – federacijai. Daug pelningiau mums būdavo žaisti vasarą draugiškas rungtynes, negu dabar per „langus“.

2018 metų krepšininku tapo Indianos „Pacers“ ir Lietuvos rinktinės puolėjas Domantas Sabonis, kuris beveik dvigubai aplenkė Toronto „Raptors“ vidurio puolėją Joną Valančiūną. Trečias liko Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

„Esu laimingas, kad tapau geriausiu metų krepšininku, tai mano darbo įvertinimas, ačiū visiems komandų draugais, su kuriais teko žaisti, ačiū ir sirgaliams, kurie išrinko“, – atsiųstame vaizdo įraše sakė D. Sabonis.

Geriausia metų krepšininke tapo Kamilė Nacickaitė. Šiuo metu be klubo esanti Lietuvos rinktinės žaidėja šį titulą pelnė trečią kartą iš eilės. Puolėja aplenkė Mersino BSB vidurio puolėją Gintarę Petronytę ir legionierės karjerą Lenkijoje pradėjusią Laurą Juškaitę.

Krepšinio gerbėjai šįkart galėjo rinkti ir geriausius jaunuosius krepšininkus.

U20 amžiaus kategorijoje triumfavo Gytis Masiulis ir Gabija Meškonytė, U18 kategorijoje daugiausiai balsų gavo Deividas Sirvydis ir Gabija Šegždaitė, o jauniausių, U16 amžiaus kategorijoje, nugalėjo Augustas Marčiulionis ir Audronė Zdanevičiūtė.

„2018 metai man tikrai buvo neblogi“, – sakė D. Sirvydis.

2018 metų krepšinio žurnalistu tapo „15min.lt“ žurnalistas Donatas Urbonas, kuris aplenkė Vidą Mačiulį ir Gabrielę Miknevičiūtę.

Specialiu prizu už gyvenimo nuopelnus buvo apdovanotas ilgametis treneris Vladas Garastas, o Arvydas Gronskis buvo pripažintas geriausiu metų jaunimo treneriu.

„Reikia atrasti kelią į vaikų širdis. Reikia suderinti saldainio ir botago principą“, – šypsojosi A.Gronskis.

„Tai man buvo staigmena, manau, kad yra daug žmonių, kurie nusipelnė tokio titulo“, – sakė V. Garastas.

2018 metų krepšininkas:

1. Domantas Sabonis
2. Jonas Valančiūnas
3. Paulius Jankūnas

2018 metų krepšininkė:

1. Kamilė Nacickaitė
2. Gintarė Petronytė
3. Laura Juškaitė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U20:

1. Gytis Masiulis
2. Arnoldas Kulboka
3. Arnas Velička

2018 metų jaunoji krepšininkė. U20:

1. Gabija Meškonytė
2. Martyna Petrėnaitė
3. Livija Sakevičiūtė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U18:

1. Deividas Sirvydis
2. Rokas Jokubaitis
3. Erikas Venskus

2018 metų jaunoji krepšininkė. U18:

1. Gabija Šegždaitė
2. Kristina Masionytė
3. Brigita Sinickaitė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U16:

1. Augustas Marčiulionis
2. Edgaras Preibys
3. Ąžuolas Tubelis

2018 metų jaunoji krepšininkė U16:

1. Audronė Zdanevičiūtė
2. Klaudija Janionytė
3. Gedvilė Savostaitė

2018 metų krepšinio žurnalistas:

1. Donatas Urbonas
2. Vidas Mačiulis
3. Gabrielė Miknevičiūtė

2018 metų geriausias jaunimo treneris: Arvydas Gronskis.

Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus: Vladas Garastas.