Kitą savaitę vyksiančiame paskutiniame ture „Rūdupio“ žaidėjai skris į Salonikus, kur privalės įveikti „Aris“ (3/2) komandą bent vieno taško skirtumu.

C grupės nugalėtojų titulą jau užsitikrino Nymburko ČEZ (4/1) ekipa, kuri antradienį savo aikštėje 78:72 (20:16, 14:15, 21:22, 23:19) palaužė „Aris“ žaidėjų pasipriešinimą ir tapo nebepavejama nei graikams, nei lietuviams.

Rungtynių eiga:

„Rūdupio“ starto penketas (Aidas Viskontas, Gintaras Kadžiulis, Dainius Šalenga, Justas Sinica ir Edgaras Želionis) mačą pradėjo sėkmingai ir sužaidus 2 minutes pirmavo jau 6:0. Visgi svečiai netrukus atkuto ir beveik pasivijo Prienų krepšininkus - 7:8. Tiesa, antroje ketvirčio pusėje vėl užtikrinčiau atrodė „Rūdupio“ žaidėjai, kurie ir diktavo sąlygas - 21:14.

Antrame kėlinyje po Armino Urbučio dvitaškio bei Gintaro Kadžiulio tritaškio komandas skyrė jau 10 taškų (26:16), tačiau olandai ir vėl laiku susiėmė bei po Bryano Defareso tolimo šūvio sumažino savo atsilikimą iki 25:31. Vis dėlto daugiausiai A. Urbučio ir A. Viskonto pastangomis šeimininkai netrukus atitrūko - 43:29, o į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 45:36.

Trečią ketvirtį tritaškiu pradėjo Gediminas Orelikas, du baudos metimus realizavo Edgaras Želionis, dvitaškį pataikė Dainius Šalenga ir „Rūdupis“ įgijo rekordinį 16 taškų pranašumą - 52:36. Tačiau tai dar nebuvo pabaiga, nes du taškius pelnius A. Juškevičiui ir tritaškį įsmeigus D. Šalengai prieniškių persvara pasiekė jau 21 tašką - 61:40. „Rūdupiui“ nutolus dar labiau (67:44), varžovai spurtavo 8:0 ir kiek aptirpdė savo deficitą - 52:67. Panašus skirtumas išliko iki pat kėlinio pabaigos - 69:53 priekyje lietuviai.

Po D. Šalengos dvitaškio su varžovo pražanga „Rūdupio“ komanda susigrąžino 20 taškų pranašumą - 76:56 (likus žaisti 7 min.), tad likusi mačo dalis jau tebuvo tik formalumas. Nepaisant to, šeimininkai anksčiau laiko neatsipalaidavo ir dar labiau padidino savo persvarą - 97:70.

Rungtynės:

Prienų „Rūdupis“ (Lietuva) - Groningeno „GasTerra Flames“ (Olandija) - 97:70 (21:14, 24:22, 24:17, 28:17).

„Rūdupis“: Dainius Šalenga 15 (5/6 dvitaškiai, 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Edgaras Želionis 14 (5/7 dvitaškiai), Arminas Urbutis 13 (5/6 dvitaškiai), Gintaras Kadžiulis (2/3 tritaškiai) ir Adas Juškevičius (4/6 dvitaškiai, 4 per. kam.) po 10, Justas Sinica 9, Aidas Viskontas ir Simas Buterlevičius po 8, Gediminas Orelikas ir Paulius Ivanauskas po 5 taškus.

„GasTerra Flames“: Davidas Bellas (3/6 tritaškiai) ir Avisas Wyattas po 13, Alexanderis Wesby 12 (6/7 dvitaškiai), Sergio de Randamie 8, Bryanas Defaresas 7 taškai.