Kovoti su be pralaimėjimų Eurolygoje žygiuojančia CSKA ekipa „Žalgiris“ atvyko be vieno iš savo lyderių. Dėl pirmadienį treniruotėje patirtos dubens traumos dviem savaitėms iš rikiuotės iškrito komandos kapitonas Paulius Jankūnas.

Po pirmo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 18:16. Jame blykstelėjo po keitimo ant parketo kilęs Leo Westermannas, kuris besibaigiant atakai skirtam laikui iš vidurio aikštės taikliu šūviu nubaudė buvusią savo komandą.

Minimalų pranašumą svečiai iš Kauno išsaugojo ir po dviejų kėlinių – 38:37.

Kapitono netektį sėkmingai kompensavo kiti „Žalgirio“ aukštaūgiai ir svečiai trečiajame kėlinyje dar kartą įgijo 4 taškų persvarą (53:49). Nors CSKA krepšininkai buvo išsiveržę į priekį, Kauno ekipa pirmavo ir po 30 min. – 60:59.

Ketvirtame kėlinyje – kova taškas į tašką. Sužaidus jame 4 min. po Antano Kavaliausko ir Mariaus Grigonio dvitaškių svečiai iš Kauno pirmavo 71:67.

Likus 3 min. Marius Grigonis pataikė tritaškį ir pateikė rimtą paraišką pergalei: šeimininkai atsiliko 71:80. Tačiau fantastiškai pataikė ir snaiperis Sergio Rodriguezas, kuris per 3 min. pataikė tris tritaškius ir padėjo savo komandai išplėšti pratęsimą – 86:86.

ir pratęsime netrūko dramos. Abi ekipos keitėsi taikliais baudų metimais ir rezultatas dažnai buvo lygus. Likus žaisti 1 min. 7 sek., skaudų tritaškį pataikė S. Rodriguezas ir CSKA pirmavo 97:94.

Kovingai rungtyniavę žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, bet dvi baudas pataikė šeimininkai vėl išsiveržė į priekį. Paskutinės atakos metu Nate'as Woltersas galėjo išplėšti pergalę „Žalgiriui“, bet jo tritaškis metimas skriejo pro šalį.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (baudos 11/12, 8 atk. kam.), Nate Woltersas 14 (9 rez. perd.), Marius Grigonis ir Aaronas White'as po 13, Leo Westermannas 11, Artūras Milaknis 9, Brandonas Daviesas 8, Thomasas Walkupas 6, Laurynas Birutis 4, Edgaras Ulanovas (27 min.) ir Derrickas Waltonas (7 min.) taškų nepelnė.

CSKA: Sergio Rodriguezas 24, Cory'is Higginsas 23, Willas Clyburnas 15 (13 atk. kam.), Nando De Colo 13, Othello Hunteris 10, Joel Bolomboy 8, Alecas Petersas ir Kyle'as Hinesas po 3, Andrejus Voroncevičius, Danielis Hacketas, Nikita Kurbanovas taškų nepelnė.

Statistika (CSKA – „Žalgiris“)

Dvitaškiai: 25/50 (50 proc.) – 23/50 (46 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) – 7/13 (53,9 proc.)

Baudų metimai: 25/31 (80,7 proc.) – 30/36 (83,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 20

Perimti kamuoliai: 5 – 3

Klaidos: 5 – 10

Blokai: 5 – 1

„Žalgiris“, kuris šiame sezone žaidė jau trečią pratęsimą, (3 pergalės/5 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima devintąją vietą, o CSKA (8/0) – antrąją.