Perspektyvos – miglotos ir klube, ir rinktinėje

„Tikėjomės vienu šūviu nušauti visus tris zuikius, bet dabar reikės galvoti, kaip tą klausimą pabaigti iki galo. Su Donatu nepavyko pasikalbėti tiesiogiai, o bendravimas per trečius asmenis nėra rimtas“, – antradienį grįžęs į Vilnių, apgailestavo J. Kazlauskas.

Praėjusią savaitę kartu su A. Saboniu bei LKF vykdančiuoju direktoriumi Pauliumi Motiejūnu nuvykęs į Torontą, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris tikėjosi ten sutikti ne tik vietos „Raptors“ ekipos atstovus Liną Kleizą bei Joną Valančiūną, bet ir D. Motiejūną.

Tačiau jau pasiekus Kanadą J. Kazlauskas sužinojo, jog „Rockets“ klubas aukštaūgį iš Lietuvos antrą kartą išsiuntė į NBA antrinės lygos (NBDL) „Rio Grande Valley Vipers“ komandą.

Todėl po sekmadienį Toronte vykusios dvikovos tarp „Raptors“ ir „Rockets“ klubų LKF delegacija gavo progą pabendrauti tik su Hjustono ekipos, kol kas ignoruojančios lietuvį naujoką, vadovais.

„Be abejo, Donatas yra vienas perspektyviausių žaidėjų Lietuvoje. Tik man atrodo, kad žaidimas Eurolygoje jam būtų žymiai naudingesnis nei toje NBDL lygoje. „Rockets“ vadovai sakė: mes atsiprašome, tyčia taip nesielgiame, taip toliau... Jie kalba, kad Donatui nori duoti daugiau žaidybinės praktikos, bet kas iš to: juk po to, kai pirmą kartą grįžo iš NBDL į „Rockets“ komandą, jis vėl negavo žaisti. Be abejo, tai mus labai neramina. Galime spėlioti įvairiai: gal tai lemia trenerio vizija, gal konkurencija jo pozicijoje didelė. Dabar atsakyti labai sunku“, – svarstė J. Kazlauskas.

Vaidmuo ir perspektyvos klube – ne vienintelis klausimas, kurį su D. Motiejūnu norėjo aptarti treneris. J. Kazlauskas neslėpė norintis iš paties krepšininko išgirsti, kodėl jis praėjusiame sezone nepageidavo prisijungti prie rinktinės.

„Nenorime spekuliuoti kalbomis, kodėl jis neatvyko į rinktinę, kas ten buvo. Pakalbėjus tiesiai, išsispręs daug klausimų“, – vylėsi Kęstutį Kemzūrą nacionalinės komandos stratego pareigose rudenį pakeitęs specialistas.

Pamatęs „Raptors“ treniruočių tvarkaraščius pradžiugo

Nors D. Motiejūno Toronte nesulaukė, svečiai iš Lietuvos turėjo progą stebėti dvejas „Raptors“ rungtynes bei asmeniškai pabendrauti su L. Kleiza ir J. Valančiūnu.

„Aišku, Linui yra lengviau – jis jau daug metų žaidžia NBA. Jonui kiek sunkiau. Bet norėti kažko ypatingai daugiau neišeina. Jam – tik 20 metų, jis tik pradeda karjerą. Pakalbėjome su juo, nuraminome, davėme patarimų. Šiaip su juo viskas tvarkoje, bendrauja linksmai, noriai. Netrukus pas jį turėtų atvažiuoti mama – turės su kuo daugiau pabendrauti“, – įspūdžiais iš vakarienės su J. Valančiūnu dalinosi J. Kazlauskas.

Pastaruoju metu NBA lygoje debiutuojantis vidurio puolėjas aikštėje praleidžia vis mažiau minučių, bet J. Kazlauskas tikino dėl to pernelyg nesijaudinantis.

„Rungtynės, kurias matėme, Jonui nebuvo pačios geriausios, paskutiniu metu jo žaidimo laikas sumažėjo. Bet aš manau, kad tai normalu. Jis turi įveikti aklimatizacijos periodą ir susitvarkyti. Sužinojau, kad „Raptors“ ekipoje treniruotės vyksta pakankamai dažnai, kad su Jonu dirbama individualiai. Visa tai nuteikia optimistiškai“, – dėstė treneris.

J. Kazlauskui antrino ir A. Sabonis. Trečiadienį 48-ą gimtadienį švęsiantis legendinis vidurio puolėjas tikino, kad apkarpytas žaidimo laikas netrukdys J. Valančiūnui tobulėti, ir dideles viltis siejo su šio individualiu darbu sezonui pasibaigus.

„Kiek kalbėjome, klubas vasarą ruošiasi samdyti Hakeemą Olajuwoną (buvusį „Rockets“ ir „Raptors“ vidurio puolėją – DELFI), gal jis Joną pamokins judesių. Be to, jeigu jie („Raptors“ - DELFI) taip žais, į atkrintamąsias varžybas patekti neturėtų. Tuomet krepšininkai turės ilgas atostogas ir per jas ant pečiaus turbūt negulės“, – kalbėjo A. Sabonis.

L.Kleiza sveikata nesiskundė

LKF prezidentas taip pat perdavė banguotai šį sezoną rungtyniaujančio L. Kleizos žodžius, jog jo žaidimo laiką vis dar apribojančios sveikatos problemos nėra rimtos.

„Linas sakė, kad atseit su kojomis jam viskas gerai. Jis taip pat sakė, jog yra pasiruošęs atvažiuoti į rinktinę ir jokių problemų neturi. Jeigu tik sveikata leis, tai atvyks“, – teigė A. Sabonis.

LKF prezidentas kartu užtikrino, kad NBA klubai negalės sudaryti dirbtinių kliūčių lietuviams kitą vasarą prisidėti prie rinktinės – viskas esą priklausys nuo pačių žaidėjų valios.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (73)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės