Iki šiol rezultatyviausią pasirodymą buvo pavykę surengti Kauno „Žalgiriui“ ir Panevėžio „Lietkabeliui“, sumetusiems po 108 taškus.

Prie antradienio rekordo svariausiai prisidėjo Mindaugas Kupšas. Vidurio puolėjas sužaidė efektyviausią sezono mačą ir pelnė 24 taškus (10/12 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Iš viso jis užsitarnavo 39 naudingumo balus.

Tuo metu rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Ignas Vaitkus surinko 25 taškus.

Utenos klubas bent trumpam pakilo į trečią vietą, tiesa, dvejas rungtynes atsargoje turintis „Lietkabelis“ (21/12) visus kozirius tebelaiko savo rankose.

Savo ruožtu, šiauliečiai, kurių neišgelbėjo 29 Elvaro Fridrikssono taškai, prarado galimybes užkopti iki penktos vietos.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 29 (8/15 dvit., 4/8 trit., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 18 (5/8 trit.), Martynas Varnas ir Justas Furmanavičius – po 10, Arminas Urbutis 9, Eimantas Stankevičius 6.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 25 (3/5 trit., 23 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 24 (10/12 dvit., 8 atk. kam., 39 naud. bal.), Žygimantas Skučas ir Gintautas Matulis – po 13, Bryantas Crawfordas 12, Aurimas Urbonas 11 (6 rez. perd., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), Vaidas Čepukaitis ir Vytautas Šulskis – po 6.

Kitose antradienio rungtynėse itin svarbią pergalę iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (11/23).

Nikola Vasiljevo auklėtiniai namuose 96:85 (21:25, 21:13, 34:22, 20:25) patiesė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12/23) ekipą.

Dzūkams ši pergalė leido išlikti kovoje dėt kelialapio į atkrintamąsias varžybas. Alytaus ekipa gali pasivyti „Šiaulius“ (12/21), prieš kuriuos turi tarpusavio rungtynių pranašumą.

Taip pat alytiškiai pergalių skaičiumi gali sučiupti ir įveiktas „Pieno žvaigždes“.

Po pirmojo kėlinio svečių iš Pasvalio susikurtą pranašumą (25:21) šeimininkai greitai persvėrė į savo pusę. „Dzūkijos“ krepšininkai nuo pirmojo kėlinio pabaigos žaidė kaip iš natų. Varžovus privertė klysti, o patys išnaudojo visas galimybes ir po dviejų kėlinių pranašumą laikė jau savo rankose – 42:38.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo uraganiniu alytiškiu puolimu. Šeimininkai surengė spurtą 13:0 ir susikūrė solidų pranašumą (61:43). Iš viso trečiajame kėlinyje „Dzūkijos“ krepšininkai pelnė net 34 taškus ir prieš lemiamą kėlinį turėjo 16 taškų persvarą – 76:60.

Paskutinis ketvirtis sėkmingesnis buvo „Pieno žvaigždžių“ komandai. Pasvaliečiai sumažino atsilikimą, tačiau prieš tai šeimininkų susikurtas pranašumas leido jiems jaustis daug užtikrinčiau ir ramiai užbaigti rungtynes.

„Dzūkija“: Vytenis Čižauskas 24, Artūras Jomantas 23, Giedrius Staniulis 17 (14 atk. kam.), Simas Jasaitis 11;

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 17, Yannickas Franke, Jahennsas Manigat ir Edgaras Želionis – po 14, Branko Mirkovičius 11.