Titulą apgynęs Kauno klubas finalo rungtynėse Vilniuje 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“ ir KMT čempionu tapo penktą kartą.

Ši pergalė – didžiausias sutriuškinimas per visą KMT finalų istoriją. Iki šiol didžiausia pergalė šio turnyro finale buvo iškovota 2017 metais, kai „Žalgiris“ tą patį „Lietkabelį“ nugalėjo 21 taško skirtumu 84:63.

Į priekį čempionus vedė vidurio puolėjai Joshua Nebo ir Joffrey Lauvergne'as (8 atk. kam.), kurie pelnė atitinkamai 25 ir 19 taškų.

J. Lauvergne'ui antrus metus paeiliui atiteko KMT finalo ketverto naudingiausio žaidėjo (MVP) prizas. Pusfinalio rungtynėse su „Šiauliais“ prancūzas pelnė 15 taškų ir taip pat sugriebė 8 atšokusius kamuolius.

„Žalgiris“ finalo susitikime su panevėžiečiais realizavo net 77 proc. dvitaškių (31/40). Tuo metu „Lietkabelis“, kurio pagrindinis ginklas šiose rungtynėse galėjo ir turėjo būti tritaškiai metimai, iš tolimos distancijos atakavo vos 18 proc. taiklumu (5/28).

Po krepšiais dominavęs „Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 38:23.

Čempionų titulą gynęs „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio klubą finale ir pernai.

„Žalgiris“ KMT turnyro finalą Vilniuje žaidė trečią kartą ir pirmą kartą sugebėjo laimėti – ankstesnius du finalus sostinėje kauniečiai pralaimėjo „Rytui“.

Jure Zdovcas šiam finalui neregistravo Mareko Blaževičiaus ir Karolio Lukošiūno. „Lietkabeliui“ negalėjo padėti koronavirusu sergantis Džordže Gagičius.

„Žalgiris“: Joshua Nebo 25 (11/12 dvit.), Joffrey Lauvergne'as 19 (8/10 dvit., 8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 13, Nielsas Giffey ir Lukas Lekavičius po 8, Artūras Milaknis 6, Janis Strelniekas 5 taškai.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 14, Kasparas Berzinis 13, Gabrielius Maldūnas 11, Panagiotis Kalaitzakis 10, Dovydas Giedraitis 8 taškai.

„Žalgiriui“ kartu su nugalėtojų taure atiteko 40 tūkst. eurų čekis, „Lietkabelis“ gavo 25 tūkst. eurų čekį, trečiąją vietą finalo ketverte užėmęs „Rytas“ – 15, o ketvirti likę „Šiauliai“ – 10 tūkst. eurų čekius. Primename, kad mažajame finale Vilniaus komanda šiauliečius palaužė 76:71.

Solidžiai startavęs Kauno klubas jau pirmojo kėlinio viduryje atsiplėšė 14:5. „Lietkabelis“ tuomet išsibudino, tačiau ketvirčio gale skirtumas tarp komandų pasiekė dviženklę ribą 22:12.

Antrajame kėlinyje aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą. Joffrey Lauvergne'o ir Joshua Nebo taškai leido pabėgti į priekį 46:24.

Po pertraukos kauniečių persvarą pasiekė rekordinę ribą (51:27), o sužaidus tris kėlinius klausimų dėl rungtynių nugalėtojų neliko – likus žaisti 10 minučių J. Zdovco kariauna pirmavo 68:43.

Nors paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas, neatsipalaidavęs „Žalgiris“ toliau didino savo pranašumą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė rekordinę pergalę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)