Likus žaisti 1,9 sekundės Stefanas Stefanovičius tritaškiu išlygino svarstykles – 71:71. Minutės pertraukėlės paprašę ispanai kamuolį ruošėsi grąžinti į žaidimą varžovų aikštės pusėje.

Laiko buvo pernelyg mažai normaliai atakai surengti, tad realiausia buvo antro pratęsimo tikimybė. Tačiau įvyko tai, ko nesitikėjo niekas.

Bandydamas sutrikdyti kamuolį iš užribio ketinantį išmesti varžovą, Marko Markovičius užmynė ant šoninės linijos. Greta buvęs arbitras nedvejodamas užfiksavo techninę pražangą, kartu pasiųsdamas Juaną Nunezą Garcia prie baudų metimų linijos.

Ispano ranka nesudrebėjo, ir to vienintelio baudos metimo pakako jo tautiečių pergalei.

Negalintys susitaikyti su tokia atomazga serbai stvėrėsi už galvų, jų treneris Saša Nikitovičius kartu su jaunaisiais krepšininkais užsipuolė lemiamą sprendimą priėmusį teisėją.

Tačiau pastarasis elgėsi griežtai pagal krepšinio taisyklių raidę. Jos byloja, jog kiekvienu atveju, kai kamuolys turi būti grąžinamas iš užribio iki mačo pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms, besiginančios komandos krepšininkui užmynus šoninę liniją jis be įspėjimo turi būti baudžiamas technine pražanga.

Ispanijos ekipai paskutinio baudos metimo autorius J. Nunezas Garcia pelnė 19 taškų, serbų gretose išsiskyrė beveik be keitimų žaidęs Matija Beličius, kurio sąskaitoje – 28 taškai.

Udinėje (Italija) vykstančio čempionato pusfinalyje ispanai susitiks su Rusija, 73:70 pranokusia Turkija.

Primename, kad Lietuvos komandą aštuntfinalyje iš kovos dėl medalių rezultatu 56:67 eliminavo graikai.

Trečiadienį Rolando Rakučio auklėtiniai tęsia varžybas dėl 9-16 vietų stodami prieš Latvijos komandą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)