– Ką galėtum šiuo metu plačiau papasakoti apie planuojamą projektą Taivane?, – buvo paklaustas M. Balčiūnas.

– Smagu, kad mes pradedame globalizacijos strategijos įgyvendinimą. Tai yra viena iš priemonių, kurios pagalba norime, kad Lietuvos rinktinės krepšinis, kaip produktas, būtų parduodamas tokiose rinkose, kaip Azija.

Aišku, Taivanas pasirinktas neatsitiktinai. Visų pirma, tai šalis, kuri mėgsta krepšinį. Matome mūsų žaidėjų pasirodymus, kiek žiūrovų susirenka į arenas, jų komandos nuperka pirmo ryškumo NBA žvaigždes. Tai yra labai gera terpė mūsų veiklų vykdymui.

Antra, padedant Lietuvos atstovybei Taivane, mes susiradome patyrusius partnerius. Turėčiau padėkoti gerbiamam Pauliui Lukauskiui, kuris labai daug padėjo, kad šis kontaktas įvyktų. Aišku, politinis kontekstas čia nėra paskutinis. Su Kinija užsidarė visi projektai, tai Taivanas yra puiki alternatyva.

Ir ketvirta, labai patogi lokacija ne tik mums, bet ir kitoms komandoms, kurios atvažiuos žaisti. Ar Japonija, Filipinai, Indonezija, tai, iš tiesų, labai patogu. Galima pridurti puikią ekonominę šalies situaciją. Taivanas išsivysčiusi valstybė. Puiki vieta krepšinio vystymui ir mūsų veiklų globalizavimui.

– Anksčiau buvo minimas variantas, kad LKF pati organizuotų turnyrą, nuo arenos nuomos iki bilietų prekybos. Ar dabar svarstomas toks modelis?

– Buvome pasiruošę viską realizuoti patys. Turime labai stiprią komandą. Tačiau, padedant Pauliui, mes susitarėme su patyrusia kompanija. Jie yra organizavę NBA komandų turus Taivane, NBA rungtynes, turintys be galo didelę patirtį. Su jais susišnekėjome dėl solidžių sąlygų.

Nieko nėra veiksmingesnio nei vietinis organizatorius, kuris žino rinką, turi komunikacinius kanalus, turi bei išmano marketingą. Jiems perduosime visą organizacinę pusę, o patys už tai gausime atvykimo, dalyvavimo mokestį. Aišku, patys turime nemažai įsipareigojimų. Tačiau politinis, sportinis, organizacinis lygis yra pats aukščiausias ir džiaugiamės suradę tokius partnerius.

Mindaugas Balčiūnas

– Koks yra planuojamo turnyro formatas ir ar jau žinomi varžovai?

– Trys komandos, trys rungtynės kiekvienai komandai. Paradoksali situacija, nes varžovus turime rinktis dar neturėdami burtų rezultatų. Detalių, vasaros veiklų, rungtynių dar nepristatome, nes jas reikia patvirtinti.

Su kai kuriomis komandomis sutarėme, kad žaisime bet kokiu atveju. Pakliūsime, nepakliūsime į vieną grupę, treneriai tam taip pat pritaria.

Šiai dienai žinome, kad vienas iš varžovų bus Latvija. Tai komanda, kuri istoriškai turi visų laikų stipriausią komandą, kuri paklius į pasaulio čempionatą pirmą kartą. Žinom apie didžiulį krepšinio pakilimą Latvijoje. Kita rinktinė bus dar viena topinė komanda. Bus stiprus turnyras. Žaisime Taipėjaus arenoje, tai bus NBA lygio rungtynės.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės