Lukas Lekavičius aikštėje pasirodė pirmo kėlinio pabaigoje pakeitęs Nicką Calathesą.

Puikiai Atėnų klubo lyderį pavadavęs lietuvis per ketvirtį pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 1/1 trit., 3/3 baudų met.), atliko du rezultatyvius perdavimus ir perėmė kamuolį. Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo 7-ių taškų šeimininkų pranašumą – 57:50.

Antrą mačo pusę pradėjo L. Lekavičių pakeitęs N. Calathesas. Graikijos čempionai prieš lemiamą kėlinį turėjo 3 taškų persvarą (77:74).

Visą trečią ketvirtį ant suolo pralaidęs L. Lekavičius į aikštę grįžo ketvirtame kėlinyje. Per tris minutes atkarpą 10:2 laimėję šeimininkai atitrūko 87:76. Po L. Lekavičiaus tritaškio „Panathinaikos“ pirmavo rekordine 12-os taškų persvara – 90:78. Varžovai taip pat atsakė tritaškiu, bet lietuvio dvitaškis leido vėl pirmauti dviženkle persvara.

Iki kėlinio pabaigos likus 3:21 min. L. Lekavičių pakeitė N. Calathesas. Į lemiamą šturmą kilę svečiai likus minutei išlygino rezultatą – 95:95. Nikos Pappas taiklūs baudos metimai leido pirmauti 97:95, o puolime suklydę svečiai gelbėjosi pražangų taktika.

Tas pats N. Pappas pataikė tik vieną baudos metimą, o lemiamai savo atakai svečiai dar turėjo 20 sek. „Lavrio“ ekipą išgelbėjo Antwaine Wigginso taiklus tolimas šūvis – 98:98. Per likusias 7 sek. šeimininkai nesugebėjo išplėšti pergalės ir ekipos stojo žaisti pratęsimą.

Jame likus pusantros minutės 107:102 pirmavo svečiai, tačiau šeimininkai išlygino rezultatą ir per paskutinę ataką turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau N. Calatheso tritaškis tikslo nepasiekė. Komandos stojo žaisti antro pratęsimo.

Jame likus minutei tritaškį pataikė N. Pappas ir ekipas skyrė penki taškai 118:113. Per minutę svečiai neišsigelbėjo ir „Panathinaikos“ laimėjo dviejų pratęsimų mūšį 120:118.

Pratęsimuose nežaidusio ir be klaidų mače atakavusio L. Lekavičiaus sąskaitoje – 13 taškų (2/2 dvi., 2/2 trit., 3/3 baudų met., per 17 min.), 4 rezultatyvūs perdavimai, 1 klaida, perimtas kamuolys ir trys išprovokuotos pražangos.

Pralaimėjimo kartėlio Graikijos čempionate nepatyrusi „Panathinaikos“ tvirtai pirmauja pirmenybėse, „Lavrio“ 14-os komandų turnyre užima 3-ią vietą (9 pergalės/ 4 pralaimėjimai).

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 24, Nickas Calathesas 21, Kc Riversas 15, L. Lekavičius 13, Jamesas Gistas ir Chrisas Singletonas po 11, Ianas Vougioukas ir Thanasis Antetokounmpo po 10 taškų.

„Lavrio“: McKenzie Moore'as 30, Tony Meieras 17, Stevenas Gray ir Antwaine'as Wigginsas po 13.

Artimiausias rungtynes „Panathinaikos“ žais šį ketvirtadienį – Eurolygos 20-ame ture susitiks su Kauno „Žalgiriu“. Abu klubai turi po 12 pergalių ir 7-ias nesėkmes bei su Madrido „Real“ dalinasi 4-6 pozicijomis.

Pirmame rate pergalę 80:74 pasiekė „Žalgiris“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)