Devintoje „Krepšinio namų“ dokumentikos dalyje, kurią galite pamatyti per naujos kartos televiziją „Go3“, dėmesys skiriamas A. Karnišovui ir kitiems JAV universitetuose krepšinio paslapčių besimokiusiems lietuviams.

Po krepšininko karjeros pabaigos A. Karnišovas įsidarbino finansų įmonėje Manhatane, bet jo mintys visada sukosi aplink krepšinį, kuriame per kelioliką metų užkopė iki vienos prestižiškiausių pozicijų NBA – Čikagos „Bulls“ krepšinio operacijų viceprezidento pareigų.

„Per 2002-ųjų pasaulio čempionatą Artūras man pasakė, jog jam patinka darbas finansų įmonėje, bet norėtų grįžti į krepšinį, – „Krepšinio namų“ dokumentikos devintoje dalyje pasakoja NBA tarptautinių krepšinio operacijų viceprezidentė Kim Bohuny. – Mes jį pasamdėme, jis puikiai dirbo penkerius metus, bet per 2008-ųjų Pekino olimpines žaidynes pasakė, jog sulaukė Hjustono „Rockets“ pasiūlymo. Aš, Davidas Sternas ir NBA nenorėjome jo prarasti, bet ir supratome jį. Jis norėjo pradėti kelią iki ten, kur yra dabar.“

„Aš vaikščiojau su „Bulls“ marškinėliais nuo studentavimo laikų ir esu jų fanas nuo to laiko, – „Krepšinio namams“ sakė A. Karnišovas. – Vizija yra laimėti titulą. Kad šitas istorinis klubas nusipelnė geresnės komandos, aš supratau jau pernai. To, kas dabar yra, nėra gana ir turime sukurti kažką geresnio.“

Kitas lietuvis, pradėjęs savo kelią NCAA, o po krepšininko karjeros pabaigos dirbantis NBA klubo biure – Martynas Pocius. Vis dėlto Denverio „Nuggets“ dirbantis M. Pocius už Atlanto jau išvyko prieš tai augdamas laisvoje Lietuvoje, o jam kelią į prestižiškiausią Djūko universitetą atvėrė U18 Europos pirmenybės.

Saragosoje vykusiame čempionate 2004-aisiais M. Pocius vidutiniškai fiksavo 18 taškų vidurkį, o jo pasirodymus gyvai stebėjo ir NBA logotipe esantis legendinis Jerry Westas.

„Iki to čempionato mane kvietė tik vidutiniai universitetai, – „Krepšinio namams“ prisiminė M. Pocius. – Po čempionato grįžau į mokyklą ir treneris didelėmis akimis klausė, ką ten padariau, nes visi universitetai siūlė atvykti. Ten buvo daug NBA žmonių, o vienas tokių – Jerry Westas, kuris yra geras draugas su Mike’u Krzyzewskiu.

Taip ir gavosi, kad ten atsidūriau. Atsimenu, pirmoje pažintyje treneris Krzyzewskis papasakojo apie J.J. Redicką ir sakė, kad iš pradžių mokysiuosi iš jo, o kai jis baigs universitetą, perimsiu jo vaidmenį.“

Brento Barry glaudus ryšys su Lietuva, Jono Valančiūno karjera NBA ir Dirko Nowitzki gražūs žodžiai lietuviui, Lino Kleizos istorijos apie Alleno Iversono veiklą už aikštelės ribų. Visa tai pamatysite bendro Lietuvos krepšinio federacijos, „TV3“ ir „Go3“ projekto „Krepšinio namai“ dokumentikos devintoje dalyje.

Originalaus turinio dokumentikos ciklą „Krepšinio namai“ mūsų šalies žiūrovai gali stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“. Iš viso bus parodyta 10 dalių, skirtų Lietuvos krepšinio šimtmečiui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją