Pirmasis rungtynių kėlinys – puikiai atlikti žalgiriečių namų darbai. 6:1 rungtynes pradėję Lietuvos čempionai netruko sulaukti svečių atsako, tačiau ir toliau laikėsi plano ir tai davė vaisių.

Iš Nate'o Wolterso ir Brandono Davieso estafetę sėkmingai perėmė Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas varė į neviltį ispanų karališkąjį klubą taikliais šūviais iš vidutinio nuotolio.

Išnaudodami svečių klaidas Š. Jasikevičiaus auklėtiniai susikrovė solidų pranašumą, o kėlinį vainikavo paskutinę sekundę dvitaškį pataikęs P. Jankūnas – 32:18. Neabejotinai tai – geriausias „Žalgirio“ kėlinys šį sezoną Eurolygoje.

Čempionų titulą ginanti komanda nesutriko, tik persigrupavo ir antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 12:2. 14 taškų skirtumas tarp komandų įpusėjus dvikovai ištirpo iki minimumo – 44:43.

Po didžiosios pertraukos pirmaisiais smuikais „Žalgiryje“ vėl griežė N. Woltersas ir P. Jankūnas, tačiau kova aikštėje vyko taškas į tašką.

Aaronas White'as dėjimu iš viršaus ir Edgaras Ulanovas tritaškiu padėjo aikštės šeimininkų spurtą, fantastiškai sužaidė Derrickas Waltonas, sudėtingais metimais pridėjęs 5 taškus iš eilės.

„Žalgiris“ išsiveržė į priekį 64:54. Prieš paskutinį ketvirtį Š. Jasikevičiaus auklėtiniams pavyko išsaugoti 6 taškų persvarą – 68:62.

Penkias minutes taškas į tašką (73:73) kovoję aikštės šeimininkai nesugebėjo sustabdyti varžovų taikliarankių, surengusių tikrą šou ir apmaudžiai išplėšusių pergalę iš kone visas rungtynes dominavusių žalgiriečių.

Veteranas R. Fernandezas pataikė keturis savo mestus tritaškius iš eilės ir nubraukė visas Š. Jasikevičiaus auklėtinių mintis apie pergalę.

Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (9/12 dvitaškiai, 7 atk.k., 27 naud.b.), Nate'as Woltersas 16 (5 rez.p.), Brandonas Daviesas 11, Edgaras Ulanovas 10 (4 atk.k.), Artūras Milaknis 7, Derrickas Waltonas 5 (4 rez.p.), Aaronas White'as 4, Marius Grigonis ir Leo Westermannas po 3, Antanas Kavaliauskas 2, Laurynas Birutis ir Thomas Walkupas po 0.

Real“: Anthony Randolphas 16, Rudy Fernandezas 15 (5/7 tritaškiai, 7 rez.p.). Gustavo Ayonas 13 (10 atk.k., 30 naud.b.), Sergio Llullas 10, Jaycee Carrollas 9, Gabrielis Deckas 8, Fabienas Causeuras 7, Facundo Campazzo 6 (5 rez.p.), Wateris Tavarešas 4, Jeffery Tayloras 2.

Komandų statistika

„Žalgiris“Rodiklis„Real“
31/50 (62 proc.)Dvitaškiai21/40 (52,5 proc.)
4/9 (44,4 proc.)Tritaškiai11/23 (47,8 proc.)
5/10 (50 proc.)Baudos15/22 (68,2 proc.)
26Atkovoti kamuoliai26
21Rez. perdavimai22
6Perimti kamuoliai9
17Klaidos11

Kauno klubas iš 21 rungtynių su Madrido ekipa laimėjo dukart. Paskutinę pergalę žaliai balti iškovojo 2014 metų balandžio 11 dieną per TOP-16 etapo mačą – namie triumfavo 87:80.

Kitas rungtynes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žais lapkričio 9 dieną išvykoje su Podgoricos „Budočnost“ ekipa.

Eurolygos turnyro lentelė:
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimas, taškai už, taškai prieš, taškų skirtumas)

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (818)