Buvusių Europos taurės nugalėtojų („Lietuvos rytas“ – 2005 ir 2009 metais, „Lokomotiv“ – 2013 metais) dvikovoje triumfavo jau trečią pergalę C grupėje iškovojęs „Lokomotiv“ klubas. Tiesa, Krasnodaro ekipai teko kaip reikiant paprakaituoti – vilniečiai privertė ją žaisti pratęsimą.

Fantastiškai žaidę Loukas Mavrokefalidis ir Rokas Giedraitis kartu pelnė beveik pusę komandos taškų – 41, tačiau lemiamai penkminutei jėgų Vilniaus ekipos lyderiams neliko.

„Lietuvos ryto“ ekipa patyrė antrą pralaimėjimą C grupėje ir kol kas vienintelę pergalę iškovojo išvykoje praėjusią savaitę, kur 91:80 nugalėjo Belgrado „Partizan“ vyrus. Turnyro starte R. Kurtinaičio kariauna namie 82:93 neatsilaikė prieš Bilbao „Basket“ ekipą.

Kitas rungtynes Vilniaus komanda žais lapkričio 1-ą dieną Berlyne su vietos ALBA krepšininkais.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 22 (4/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 11/13 baudos, 7 atk.k. 12 išprovokuotų pražangų), Rokas Giedraitis 19, Mindaugas Lukauskis 11, Jimmy Baronas (6 atk.k.), Artūras Jomantas ir Robertas Carteris po 8, Travisas Petersonas (9 atk.k.) 5, Marcas Carteris 4, Martynas Echodas 0.

„Lokomotiv“: Joe Raglandas 21 (9 rez.p.), Frankas Elegaras 17 (10 atk.k.), Mardy Collinsas 13 (7 atk.k.), Brianas Qvale'as 12, Chrisas Babbas 11, Ryanas Broekhoffas 10 (6 atk.k.), Pavelas Antipovas 5.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Lokomotiv“

Dvitaškiai: 19/36 (52,8 proc.) – 26/45 (57,8 proc.)

Tritaškiai: 10/31 (32,3 proc.) – 7/27 (25,9 proc.)

Baudos: 17/19 (89,5 proc.) – 20/21 (95,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 38

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 18

Klaidos: 14 – 12

Perimti kamuoliai: 9 – 10

Blokuoti metimai: 0 – 4

Pražangos: 21 – 21

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai dvikovą pradėjo 5-iais taškais iš eilės, o netaikliai metę vilniečiai strigo varžovų gynyboje. Iniciatyvos ėmėsi vienas rezultatyviausių turnyro žaidėjų Loukas Mavrokefalidis – po graiko 4 taškų atsigavę aikštės šeimininkai šovė į priekį 9:5.

Svečiai taip pat nesnaudė ir į bet kokį „Lietuvos ryto“ krepšininkų mėginimą „pabėgti“ atsakydavo taikliais metimais.

Pirmojo kėlinio pabaigoje sirgaliai mėgavosi dviem gražiais epizodais – Roko Giedraičio rezultatyviu reidu su dvitaškiu iš po krepšio ir taikliu baudos metimu bei per 4 sek. sukurta įspūdinga varžovų ataka. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 21:18.

#7DAYSEuroCup: Brian Qvale from @lokobasket finishes a textbook end-of-quarter play, four passes in four seconds 🔥 pic.twitter.com/xuByq7Jcm8
— EuroCup (@EuroCup) October 24, 2017

Sėkminga gynyba R. Kurtinaičio kariaunai padėjo inicijuoti dar vieną spurtą antrojo ketvirčio pradžioje. Po Artūro Jomanto taiklaus dvitaškio skirtumas išaugo iki 9 taškų – 30:21, tačiau vilniečiai klydo, R. Giedraitis užsidirbo nesportinę pražangą, o svečiai pelnė 8 taškus be atsako.

Gynyboje ir puolime it liūtas kovęsis A. Jomantas padėjo „Lietuvos rytui“ vėl išsiveržti į priekį 35:29, tačiau agresyviau žaisti pradėję „Lokomotiv“ žaidėjai išlygino rezultatą. Įpusėjus dvikovai – 43:43.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai vėl paėmė vadžias į rankas. Po itin sėkmingo Roberto ir Marco Carterių žaidimo vilniečiai šovė į priekį – įpusėjus kėliniui susikrovė 11 taškų pranašumą (58:47).

Tiesa, netrukus svarstyklės palinko į priešingą pusę. Iniciatyvos ėmėsi „Lokomotiv“ lyderis Joe Raglandas ir svečiai pelnė 11 taškų be atsako (58:58).

R. Kurtinaičio auklėtiniai nosies nenukabino – L. Mavrokefadžio dėka neleido perlaužti varžovams dvikovos eigos. Likus žaisti 10 minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 64:61.

Lemiamą kėlinį svečiai įsibėgėjo ir persvėrė rezultatą savo naudai 68:72. Vilniečiams pavyko rezultatą išlyginti, tačiau Krasnodaro ekipa atsakė į tai dar kartą truktelėdama į priekį 72:77.

Baltos vėliavos R. Kurtinaičio auklėtiniai nekėlė. Likus žaisti 20 sek. L. Mavrokefalidis tritaškiu sumažino skirtumą iki minimumo 78:79. Varžovai pataikė du baudų metimus, tačiau R. Giedraitis tolimu tritaškiu metimu išplėšė pratęsimą – 81:81.

What a shot, by Rokas Giedraitis to tie it up!! [@bcVilnius]#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/4WIcQ0rIEX

Papildomas 5 minutes sėkmingiau žaidė svečiai, o aikštės šeimininkai stengėsi lipti jiems ant kulnų. Likus žaisti 2 minutes Mindaugas Lukauskis tritaškiu išlygino rezultatą 85:85, tačiau „Lokomotiv“ užtikrintai baigė savo atakas ir laimėjo 85:93.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (110)