Sužaidus paskutines Top-16 rungtynes, paaiškėjo ir visos keturios ketvirtfinalio poros. Kovo 24-ąją prasidėsiančiose varžybose komandos kausis iki trijų pergalių.

Ketvirtfinalio poros:

Pirėjo „Olympiakos“ – Madrido „Real“ (1 pora)

„Barcelona“ – Vitorijos „Tau Ceramica“ (2)

Atėnų „Panathinaikos“ – Sienos „Montepaschi“ (3)

Maskvos CSKA – Belgrado „Partizan“ (4)

Finalinio ketverto pusfinaliuose pirmos poros nugalėtoja žais su trečios poros nugalėtoja, o antros poros – su ketvirtos poros laimėtoja.

Paskutiniame ture E grupėje ketvirtadienį „Olympiakos“ išvykoje 88:80 (28:23, 23:14, 19:25, 18:18) įveikė „Tau Ceramica“ ekipą.

Trečiojo kėlinio pradžioje graikai buvo įgiję solidų 17 taškų pranašumą (58:41), tačiau šeimininkai pasiduoti neketino. Sergi Vidalis pelnė 8 taškus iš eilės bei sumažino baskų atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus (49:58).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Olympiakos“ buvo priekyje – 75:69. Bet tada Mirza Teletovičius pataikė tritaškį, du taškus pridėjo S. Vidalis ir iš graikų persvaros buvo likę vos vienas taškas (75:74).

Visgi įsibėgėjusius šeimininkus Pirėjo krepšininkai sustabdyti sugebėjo. Ioannis Bourousis pataikė dvitaškį, tolimą metimą pridėjo Theodoras Papaloukas ir svečiai atitrūko.

„Olympiakos“: Nikola Vujčičius 17 taškų, Yotamas Halperinas 16, Ioannis Bourousis ir Jannero Pargo po 11, Panagiotis Vasilopoulos 9.

„Tau Ceramica“: Mirza Teletovičius 16, Tiago Splitteris 15, Sergi Vidalis 14, Pete‘as Mickealas 13, Pablo Prigioni 12.

Tomo Pačėso vadovaujama Sopoto „Asseco Prokom“ ekipa nutraukė 12 pralaimėjimų iš eilės Eurolygoje seriją. Ji paskutinėse Top-16 etapo E grupės rungtynėse svečiuose 96:72 (30:16, 26:22, 14:22, 26:12) nugalėjo Milano „Armani Jeans“ krepšininkus, kurių gretose rungtyniauja Mindaugas Katelynas.

M. Katelynas per 20 minučių pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo varžovo pražangą, sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė. Lietuvis surinko 6 naudingumo balus.

„Armani Jeans“: Jobey Thomasas 22, Pape Sow 18, Mindaugas Katelynas ir Yohannas Sangare po 8.

„Asseco Prokom“: Qyntelis Woodsas 23, Patas Burke 15, Ronnie Burrellas 14, Davidas Loganas ir Danielis Ewingas po 13, Tyrone'as Brazeltonas 10.

F grupės nugalėtoja tapo „Barcelona“ komanda. Paskutinėse grupės rungtynėse katalonai 90:74 (19:22, 26:17, 21:16, 24:19) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ ir iškovojo penktą pergalę.

Tiek pat pergalių F grupėje iškovojo ir „Real“, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio aukštesnę vietą užėmė „Barca“.

„Barcelona“: Gianluca Basile 23 (7/9 tritaškių), Juanas Carlosas Navarro 19, Franas Vazquezas 15, Ersanas Ilyasova 14, Danielis Santiago 11.

„Maccabi“: Marcusas Brownas ir Carlosas Arroyo po 16, Lioras Elyahu ir Omri Casspi po 12.

„Real“ ekipa paskutinėse F grupės rungtynėse namuose 83:82 (17:14, 23:26, 21:21, 22:21) palaužė Berlyno „Alba“ krepšininkus, kurie pasirodymą Top-16 etape baigė neiškovoję pergalės.

Artėjant paskutinei kėlinio minutei svečiai turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau tada Raulis Lopezas ir Louisas Bullockas pataikė po tritaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo (81:82). Netrukus „Alba“ puolėjas Casey Jacobsenas prametė iš trijų taškų zonos, o R. Lopezas paskutinėmis sekundėmis įmetė dvitaškį, kuris išplėšė sunkią pergalę vieno taško skirtumu – 83:82.

„Real“: Axelis Hervelle 18, Jeremiahas Massey 14, Alexas Mumbru ir Raulis Lopezas po 12.

„Alba“: Blagota Sekuličius 21 (8 atk. kam.), Julius Jenkinsas 17.