Rungtynių pradžioje „Lietuvos rytas“ pasiuntė šeimininkus į gilų nokdauną – sužaidus kiek daugiau nei 4 min. svečiai pirmavo net 17:2.

Keturi iš eilės Simo Galdiko taškai privertė Rimą Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės: likus kiek daugiau nei 2 min. iki ketvirčio pabaigos „Neptūnas“ sumažino skirtumą nuo 16-os iki 12-os taškų (10:22).

Pirmą ketvirtį „Lietuvos rytas“ laimėjo 27:13. Tačiau 5-i iš eilės S. Galdiko taškai, Renaldo Seibučio du Brandono Fieldso tritaškiai bei Edgaro Želionio dvitaškis skirtumą sumažino iki 2 taškų (29:31).

„Neptūnas“ turėjo galimybę pirmąkart persverti rezultatą (33:34), tačiau „Lietuvos rytas“ sėkmingai apsigynė ir išsaugojo trapų pranašumą. Po S. Galdiko dvitaškio po pirmosios mačo dalies „Neptūno“ deficitas siekė 3 taškus – 37:40.

Po pertraukos vyravo kova taškas į tašką, kurios metu pirmąkart „Neptūnas“ išsiveržė į priekį (46:45), o lemiamas ketvirtis žadėjo maksimalią intrigą ir įtampą Klaipėdos arenoje, nes po trijų kėlinių švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 50:50.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ atitrūko 6-iais taškais (59:53), bet įpusėjus ketvirčiui Tomo Delininkaičio tritaškis persvėrė rezultatą – 63:61. To paties gynėjo baudų metimai suteikė jau „Neptūnui“ 4-ių taškų pranašumą (65:61). Tuomet dvitaškiais atsakė R. Giedraitis ir Mindaugas Girdžiūnas – 65:65.

Laimonas Kisielius pataikė tik vieną baudos metimą, o likus pusantros minutės veterano Mindaugo Lukauskio prasiveržimas sudraskė šeimininkų gynybą ir leido jau „Lietuvos rytui“ pirmauti tašku (67:66).

Visgi, „Neptūnas“ lemiamą minutę sužaidė tiksliau: iš pradžių dvitaškiu rezultatą persvėrė R. Seibutis, o C. Krameris prametė tolimą metimą.

„Neptūno“ ataką likus 12 sek. tiksliai su Artūro Jomanto pražanga užbaigė E. Želionis. Tiesa, klaipėdietis prametė, bet kamuolį atkovojo L. Kisielius. Prieš jį žaibiškai prasižengė R. Giedraitis, o L. Kisielius pataikė abi baudas – 72:67.

Likus 8 sek. L. Mavrokefalidis pataikė tritaškį, tačiau „Neptūnui“ pergalę garantavo du E. Želionio baudų metimai – 74:70.

„Neptūnas“ išlygino serijos rezultatą ir lemiamos, penktosios rungtynės vyks Vilniuje birželio 6 d.

„Neptūnas“: Simas Galdikas, Tomas Delininkaitis, Renaldas Seibutis ir Edgaras Želionis po 11, Vytautas Šulskis 8, Jerry Johnsonas 7, Brandonas Fieldsas 6, Laimonas Kisielius 3, Mindaugas Kačinas 2 taškai, Matas Jucikas, Džiugas Slavinskas ir Laurynas Bieliauskas nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 18, Travis Petersonas 11, Rokas Giedraitis 10, Mindaugas Girdžiūnas ir Mindaugas Lukauskis po 8, Chrisas Krameris 6, Benas Magdenas 5, Martynas Echodas 4 taškai, Artūras Jomantas ir Jimmy Baronas taškų nepelnė, Egidijus Mockevičius nežaidė.

***

Šiuo metu serijos iki trijų pergalių rezultatas yra 2-2.

Pirmas serijos rungtynes prieš savaitę Vilniuje 84:79 laimėjo „Neptūnas“, tačiau vėliau dvi pergales paeiliui šventė Rimo Kurtinaičio auklėtiniai – 67:49 ir 74:67.

Pažymėtina, kad prieš šias rungtynes žiniasklaidoje pasklido informacija apie R. Kurtinaičio ateitį. Skelbiama, kad patyręs krepšinio specialistas kitą sezoną „Lietuvos ryto“ nebetreniruos, o jo vietą užims Dainius Adomaitis.

Į tai reaguodamas „Lietuvos ryto“ klubas viešai išreiškė palaikymą R. Kurtinaičiui, tačiau nėra aišku, kokią įtaką bendrai komandos atmosferai turės ši kolektyvui ne laiku viešumą pasiekusi žinia.

Prieš pat transliaciją savo žiniomis apie šią situaciją pasidalino mačo komentatorius Vaidas Čeponis, kuris prieš rungtynes bendravo su Rimu Kurtinaičiu bei „Lietuvos ryto“ vadovu Dariumi Gudeliu. Anot V. Čeponio, D. Gudelis patvirtino tą informaciją, kad jei klubas neiškovos LKL čempionų titulo, dabartinį strategą pakeis D. Adomaitis. Pats R. Kurtinaitis komentatoriui teigė, kad šią žinią priėmė gana ramiai, tiesa, situacija neeilinė, „viską buvo galima išspręsti daug gražiau“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (245)