Seminarą moderavo FIBA plėtros projektų vadovė Elisabeth Cebrian, o savo patirtimi dalinosi šio Europos čempionato ambasadorė Lina Brazdeikytė ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja Gintarė Petronytė.

Krepšininės dalyvavo apklausoje apie socialinius tinklus bei nuotaikingoje viktorinoje apie krepšinį. Čia geriausiai pasirodė Kroatijos ir Lietuvos rinktinės.

„Pagrindinė šio seminaro mintis buvo duoti patarimų žaidėjoms, nes aikštelėje juos dalina treneriai, o mūsų atsakomybė papasakoti joms, kaip elgtis už aikštelės ribų, kaip bendrauti su žiniasklaida“, – sakė FIBA plėtros projektų vadovė Elisabeth Cebrian.

„Pagrindinė žinia, kurią mes norėjome paskleisti mergaitėms buvo ta, kad jos suprastų, jog nebėra šiaip žmonės, praeiviai pagauti ir užduotas klausimėlis. Jos yra matomos ir nebegali elgtis taip, kaip bet kas. Jos turi apgalvoti kiekvieną savo žingsnį, kiekvieną žodį. Tai yra didelė atsakomybė tokiems vaikams, kuriems 14-16 metų, bet tai yra puiki gyvenimo pamoka ir kuo ankščiau ją išmoks, kuo laisviau jausis prieš kameras ir mikrofonus, tuo bus lengviau ateityje“, – pasakojo čempionato ambasadorė Lina Brazdeikytė.

Socialinių tinklų svarbą pabrėžė Lietuvos rinktinės krepšininkė Gintarė Petronytė, kuri pati nėra didelė socialinių medijų gerbėja, tačiau žaisdama Turkijoje suprato, kaip svarbu bendrauti su sirgaliais, palaikyti ryšį ir taip populiarinti moterų krepšinį.

„Žinau kaip jos jaučiasi, ką joms visa tai reiškia. Pasidalinau šiek tiek savo patirtimi, nes dar prieš kelis metus nebuvo rodoma tiek dėmesio, nebuvo tiek socialinių tinklų. Tai labai didelis privalumas, bet tuo pačiu ir labai didelė atsakomybė, turi apgalvoti kiekvieną savo žingsnį. Jos rodo pavyzdį daug kam, ir jos turi tai suprasti. Aš manau, kad tai yra nuostabu ir jos tai vertina. Buvo smagu matyti visų pozityvius veidus.

Mes žaidžiame krepšinį ne sau, sportas yra žmonėms, kurie ateina, žiūri, seka. Ta komunikacija yra būtina, jeigu užsidarysi, nebendrausi su žiniasklaida, fanais – niekam nebūsi įdomus. Aš labai noriu, kad moterų krepšinis būtų žinomas, kad mergaitės ateitų lankyti jį, nebijotų, negalvotų, kad tai vyriškas sportas. Aš turiu pradėti nuo savęs, skleisti žinutę. Reikia naudotis tomis platformomis, bendrauti su fanais, parodyti vaikams, kad šis sportas yra nuostabus“, – teigė Gintarė Petronytė.

Kaune vykstančiame „Always“ Europos jaunučių (U16) merginų krepšinio čempionate antradienį prasidės lemiamų kovų metas. Visos čempionate dalyvaujančios komandos kausis dėl teisės pratęsti kovą dėl medalių. Tik aštuonios geriausios komandos toliau kausis dėl čempionato apdovanojimų.

Lietuvos merginų rinktinė, vadovaujama vyr. trenerio Tado Stankevičiaus, rugpjūčio 21 dieną, 19 valandą Kauno sporto halėje čempionato aštuntfinalyje susikaus su Vengrijos ekipa, kuri C grupėje iškovojo dvi pergales ir užėmė antrą vietą.

Lietuvos ekipa grupių etape įveikė Danijos rinktinę bei turėjo pripažinti Rusijos ir Vokietijos pranašumą. Šešiolikmetės D grupėje liko trečios.

Kauno sporto halėje susirinkę žiūrovai ne tik stebės aštuntfinalio dvikovą, bet ir galės laimėti daug prizų – marškinėlių, kamuolių ir kitų dovanų. Tokiu būdu Lietuvos jaunučių merginų rinktinė nori atsidėkoti už fantastišką palaikymą nuo pat čempionato pradžios.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės