Nors iš pradžių iniciatyva priklausė „Loko“ (16:23), netrukus viskas apsivertė aukštyn kojomis: Eimanto Bendžiaus ir Pako Cruzo vedami vilniečiai naudojosi Manto Kalniečio ir kitų svečių klaidomis bei per 10 minučių suvertė net 40 taškų, įskaitant įspūdingą spurtą 31:9, ir į didžiąją pertrauką išėjo puikios nuotaikos – 56:44.

E. Bendžius tęsė savo koncertą ir po pertraukos: 23 taškus per tris kėlinius sumetęs „Ryto“ kapitonas leido komandai išlaikyti kozirius savo rankose – 72:63. Ketvirto kėlinio pabaigoje po keturių iš eilės taiklių M. Kalniečio baudų komandas teskyrė vienas metimas (87:84), tačiau vilniečiai atsilaikė – 92:86.

Nesustabdomai žaidęs E. Bendžius finišavo su 27 taškais (2/2 dvitaškiai, 6/11 tritaškiai, 5/6 baudos) ir tiek pat naudingumo balų.

16 taškų nugalėtojams pridėjo Pako Cruzas, 14 – Martynas Echodas, po 9 – Deividas Sirvydis ir Evaldas Kairys.

„Lokomotiv“ gretose išsiskyrė Johnny O'Bryantas su 24 taškais ir 10 atkovotų kamuolių bei Dmitrijus Kulaginas su 19 taškų.

M. Kalnietis per 28 min. pelnė 12 taškų (1/1 dvitaškis, 2/5 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o suklydo 5 kartus.

Rungtynės:

Vilniaus „Rytas“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23).

„Rytas“: Eimantas Bendžius 27, Pako Cruzas 16 (6/11 dvitaškiai, 1/5 tritaškis, 1/1 bauda, 8 atk. kam.), Martynas Echodas 14 (6/10 dvitaškiai, 2/3 baudos), Deividas Sirvydis (2/3 dvitaškiai, 1/6 tritaškis, 2/2 baudos, 5 atk. kam.) ir Evaldas Kairys po 9, Arnas Butkevičius ir Tu Holloway (7 rez. perd.) po 6, Dovis Bičkauskis 4, Cameronas Bairstow 1 taškas. Mindaugas Girdžiūnas (11 min.) taškų nepelnė, o Karolis Giedraitis ir Marekas Blaževičius nežaidė.

„Lokomotiv“: Johnny O'Bryantas 24 (6/10 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 10 atk. kam.), Dmitrijus Kulaginas 19, Alanas Williamsas 13 (10 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Samas Dekkeris po 12, Willas Cummingsas, Vladimiras Ivlevas ir Stanislavas Ilnickis po 2 taškus.

Komandų statistika:

„Rytas“ – „Lokomotiv“

Dvitaškiai: 26/45 (58 proc.) – 21/43 (49 proc.)
Tritaškiai: 8/28 (29 proc.) – 11/25 (44 proc.)
Baudos: 16/20 (80 proc.) – 11/12 (92 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 30 – 37
Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 20
Perimti kamuoliai: 9 – 3
Klaidos: 6 – 14
Blokai: 3 – 1
Pražangos: 19 – 25.

Abu klubai praėjusiame sezone ketvirtfinalyje: „Rytas“ serijoje 0:2 neatsilaikė prieš būsimą čempionę Valensijos „Basket“ ekipą, o „Loko“ 1:2 nusileido Kazanės UNIKS.

Dainiaus Adomaičio treniruojami vilniečiai kol kas neklumpa vietiniame fronte, kur laimėjo visas trejas LKL rungtynes. Tuo metu Krasnodaro krepšininkai VTB lygos batalijų dar nepradėjo.

Vasarą pasikvietę strategą iš Italijos Lucą Banchi ir septynis naujus žaidėjus „Lokomotiv“ vadovai vėl taikosi į Europos taurės titulą, kurį vienintelį sykį yra kėlę į viršų 2013 metais.

Rungtynių eiga:

B grupėje, be lietuvių ir rusų, dar grumiasi „Limoges“ (Prancūzija), Belgrado „Partizan“ (Serbija), Bursos „Tofaš“ (Turkija) ir Venecijos „Umana Reyer“ (Italija) kolektyvai.

Iš viso 2019-2020 m. sezone dėl Europos taurės kovoja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Turnyro finalininkai pelnys teisę dalyvauti kitų metų Eurolygoje.

Kitą trečiadienį, spalio 9 d., „Ryto“ vyrai viešės Prancūzijoje, kur juos egzaminuos „Limoges“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (187)