Dviem taikliais tritaškiais rungtynes pradėję aikštės šeimininkai ėmė demonstruoti stebuklus ir gynyboje. Daugiausiai taškų Eurolygoje praleidžianti komanda sėkmingai stabdė „Žalgirio“ sumanymus ir įpusėjus kėliniui pirmavo 12:6.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sukandę dantis ėmė kabintis į rungtynes. Išlyginti svarstykles padėjo sėkmingas Lauryno Biručio žaidimas po krepšiu bei Edgaro Ulanovo dvitaškis – 16:16. Antrojo kėlinio pradžioje Artūras Milaknis tritaškiu pirmą kartą persvėrė rezultatą Lietuvos čempionų naudai (22:24), tačiau tuomet „žalioji mašina“ sustojo.

Klaidos, netaiklūs metimai, atakos be sumanymo daugiau nei 5 minutes neleido „Žalgiriui“ pelnyti nė taško, o aikštės šeimininkai skirtumą padidino iki dviženklio. Įpusėjus mačui „Gran Canaria“ buvo lyg ant sparnų – pirmavo 36:26. Per du kėlinius Lietuvos čempionai suklydo 11 kartų.

A. Milaknio tritaškis po didžiosios pertraukos buvo vienintelis geras dalykas, nes po to sekė net trys iš eilės taiklūs varžovų tritaškiai ir baudos metimas, o skirtumas tarp komandų išaugo iki 17 taškų – 46:29.

Traukti stringantį žalgiriečių puolimą ėmėsi Marius Grigonis, Brandonas Daviesas ir Derrickas Waltonas – ketvirto kėlinio pradžioje komandas jau skyrė 5 taškai – 57:52.

Visas Š. Jasikevičiaus auklėtinių pastangas vėl nubraukė du taiklūs Las Palmaso komandos tritaškiai, sugrąžinę aikštės šeimininkams dviženklį pranašumą – 63:52.

Agresyviau gintis ir pulti pradėję žalgiriečiai po A. Milaknio tritaškio sumažino skirtumą iki 3 taškų (69:66), tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo išsaugoti pergalę savo rankose.

2019 metų sausio 4 dieną Lietuvos čempionai savo aikštėje Eurolygos rungtynes žais su Maskvos CSKA komanda, penktadienį 84:96 pralaimėjusia Atėnų „Panathinaikos“ ekipai.

„Gran Canaria“: Xavieras Rabaseda 15 (8 atk.k.), Ondrejus Balvinas 12, Albertas Oliveris 10 (5 rez.p.).

Žalgiris“: Artūras Milaknis 13 (2/4 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Brandonas Daviesas (9 atk.k.) ir Derrickas Waltonas (5 rez.p.) – po 11, Marius Grigonis 9, Laurynas Birutis 8, Aaronas White'as 6 (7 atk.k.), Nate'as Woltersas, Thomas Walkupas, Rokas Jokubaitis ir Edgaras Ulanovas po 2, Erikas Venskus 0.