Ispanijoje vykstančio čempionato aštuntfinalyje Remigijaus Bardausko auklėtiniai 61:48 (18:9, 18:15, 9:14, 16:10) eliminavo Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Lietuviai pamatus pergalei pradėjo dėti pirmojo kėlinio pabaigoje, kai spurtavo 9:2 ir atsiplėšė 18:9. Antrojo ketvirčio gale R. Bardausko kariauna pridėjo spurtą 8:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 33:20.

Trečiojo kėlinio viduryje Lietuvos krepšininkai įgijo 16 taškų pranašumą (45:29), tačiau netrukus krito į duobelę, kai leido varžovams spurtuoti 9:0 ir prisivyti 38:45.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje lietuviai surengė pergalingą spurtą 12:2 ir atitrūkę 57:40 užsitikrino bilietą į ketvirtfinalį.

Čempionato ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su Malio ir Lenkijos rinktinių akistatos nugalėtojais. Šis mačas trečiadienį įvyks 21.45 val.

Lietuva: Vytautas Žygas 13, Kristupas Kepežinskas ir Petras Padegimas (11 atk. kam.) po 11, Justas Stonkus 10.

Naujoji Zelandija: Nicas Bookas 15 (14 atk. kam.), Dante Matakatea 13, Julius Halaifonua 10 (9 atk. kam.).

Lietuvos septyniolikmečiai pasaulio čempionate kol kas žengia be pralaimėjimų – B grupėje jie užėmė pirmą vietą iškovodami visas tris pergales.

Lietuviai pirmose rungtynėse 71:68 įveikė bendraamžius iš Ispanijos, antrose – 108:60 susitvarkė su Dominikos Respublika, o trečiose 73:63 nugalėjo japonus.

Naujosios Zelandijos rinktinė A grupėje liko paskutinėje ketvirtoje vietoje ir neiškovojo nė vienos pergalės. Zelandiečiai 46:94 nusileido Kanadai, 72:120 – serbams ir 35:104 buvo sutriuškinti prancūzų.