Dvejuose turnyruose mačams vadovaus dar vienas Lietuvos teisėjas — Mindaugas Večerskis. Jis vyks į 20-mečių vaikinų ir 18-mečių merginų Europos čempionatus. Be to, Virginijus Dovidavičius teisėjaus 16-mečių merginų, o Martynas Gudas — 20-mečių merginų čempionatuose.

Vienas iš trijų 18-mečių vaikinų Europos čempionato Vilniuje komisarų bus Kęstutis Pilipauskas, o Algimantas Pavilonis paskirtas Austrijoje vyksiančio Europos 20-mečių vaikinų B diviziono čempionato komisarų vadovu.

Žurnalo „Mūsų krepšinis“ 28-ajame numeryje taip pat skaitykite:

D. Lavrinovičius Madride jaučiasi puikiai

Į Ispaniją persikėlęs Darjušas Lavrinovičius Ispanijoje greitai pasijuto savas.

„Madride jaučiuosi labai gerai. Adaptuotis naujoje šalyje buvo nesunku. Manau, pažaidus Rusijoje — visur būtų lengva. Kalbos barjeras — ne kliūtis. Mane ir taip gerai visi supranta, be kalbos (juokiasi). Šiek tiek susikalbėti galiu, o jei reikia ko nors daugiau, padeda Rimantas Kaukėnas. Jis daug metų praleido Italijoje, ispanų ir italų kalbos labai panašios, todėl Rimas su ispanais nesunkiai susikalba.

Daug lengviau žaisti, kai ekipoje yra dar vienas lietuvis. Iš brolio atėmiau Rimą (juokiasi). Broliams juk reikia dalintis“, — pasakojo aukštaūgis.

E. Kandratavičius: vasaros darbai — jau suplanuoti

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės naujasis fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius neslepia, kad tikėjosi vieną dieną praverti nacionalinės komandos duris. Pasakodamas apie savo profesijos specifiką specialistas tvirtino, kad vyriausieji komandų treneriai turėtų pakeisti požiūrį į fizinio rengimo trenerius.

„Krepšinio komandų specialistais dirba ir kultūristai, ir lengvaatlečiai, ir patys krepšinio treneriai. Todėl labai dažnai krepšininko fizinis pasirengimas užsibaigia raumenų kalno užauginimu ar ištvermės išvystymu.

Dažnai vyr. treneris nustato, už ką bus atsakingas jo komandoje esantis fizinio rengimo treneris. Diplomuotas fizinio rengimo treneris gali būti geras ir naudingas vyr. trenerio padėjėjas įvairiose treniruočių proceso dalyse, ne tik atsakingas už pramankštą. Neturėtų būti taip, kad susitikę fizinio rengimo treneriai vienas kito pirmiausia klausia: „Na, kaip tau sekasi, ar vyr. treneris leidžia dirbti?“, — pasakojo E. Kandratavičius.

L. Šalkus tramdys emocijas

Galimybė prisijungti prie Lietuvos moterų krepšinio rinktinės Linui Šalkui buvo netikėta. Jis net buvo laikomas pretendentu į vyriausiojo trenerio pareigas, tačiau LKF vykdomasis komitetas nusprendė šią poziciją siūlyti Algirdui Paulauskui, o L. Šalkų kviesti tapti asistentu.

„Paskambino iš federacijos, paklausė, ar sutikčiau, ar norėčiau. Sako: „Turite žinių, gal norėtumėte padėti?“ Žinių turiu, tik trūkumas, kad niekada nedirbau su moterimis. Abejojau savo galimybėmis, nors krepšys ir moterims, ir vyrams — tas pats, aikštelė — tokio pat dydžio. Tačiau specifika, aišku, yra.

Pasiūlė būti asistentu, sutikau. Stengsiuosi kuo galiu padėti, aišku, reikės ir pačiam daug išmokti. Yra nemažai pavyzdžių, kai buvę vyrų treneriai sėkmingai imasi darbo su moterimis. Galų gale juk ne į futbolą ar rankinį einu“, — dėstė treneris.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės