Nervingai lietuviams prasidėjusioje dvikovoje Vengrijos rinktinė dviem taikliais tritaškiais šovė į priekį, tačiau netrukus Renaldo Seibučio ir Mariaus Grigonio vedami lietuviai į tai atsakė 9 taškais iš eilės.

Nedidelės persvaros D. Adomaičio išsaugoti nepavyko ir po 10 minučių rezultatas buvo lygus – 19:19.

Antrajame ketvirtyje abi komandos drąsiai atakavo iš toli. Svečiai tritaškiais mėgino stabdyti įsibėgėti bandančius aikštės šeimininkus ir jiems tai sekėsi. Estafetę iš jų perėmė ir lietuviai.

Po keturių taikliais Kšištofo Lavrinovičaus, Mindaugo Girdžiūno, Roko Giedraičio tritaškiais pasibaigusių atakų Lietuvos rinktinė pirmavo 40:33.

Vis dėlto įpusėjus dvikovai varžovams vėl pavyko priartėti – 41:37.

Po didžiosios pertraukos drausmingai gindamiesi Vengrijos rinktinės krepšininkai sėkmingai stabdė lietuvius. Įpusėjus ketvirčiui D. Adomaičio auklėtiniai turėjo 8 taškų persvarą (50:42), tačiau jos neišsaugojo.

Ketvirtąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo turėdama vos 4 taškų pranašumą (57:53). R. Giedraitis 5 taškais iš eilės inicijavo spurtą ir netrukus lietuviai jau pirmavo 64:55.

Tačiau po minutės pertraukėlės Stojano Ivkovičiaus auklėtiniai vėl drausmingai stojo į kovą ir nuolat per 3-5 taškus kvėpavo lietuviams į nugaras beveik iki pat rungtynių pabaigos.

Čia Lietuvos rinktinės kailį gelbėjo itin sėkmingai žaidęs Eimantas Bendžius.

Lietuva: Marius Grigonis 13 (0/1 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 7/8 baudos, 5 atk.k.), Rokas Giedraitis 12, Renaldas Seibutis 11, Eimantas Bendžius 10 (5 atk.k.), Evaldas Kairys 9 (7 atk.k.), Kšištofas Lavrinovičius 7, Mindaugas Girdžiūnas 6, Martynas Echodas ir Žygimantas Janavičius (5 rez.p.) po 5, Adas Juškevičius 2, Edgaras Želionis ir Vaidas Čepukaitis po 0.

Vengrija: Rosco Allenas 17 (3/9 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/4 baudos), Janos Eilingsfeldas 15, Davidas Vojvoda 12.

Statistika. „Lietuva“ – „Vengrija“

Dvitaškiai: 13/31 (41,9 proc.) – 13/32 (40,6 proc.)

Tritaškiai: 12/28 (42,8 proc.) – 9/19 (47,3 proc.)

Baudos: 18/26 (69,2 proc.) – 22/28 (78,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 19

Klaidos: 10 – 10

Perimti kamuoliai: 8 – 4

Blokuoti metimai: 1 – 2

Pražangos: 25 – 24

Laimėję abejas rungtynes Klaipėdoje (su Vengrija ir Kosovu) lietuviai užsitikrintų vietą kitame pasaulio čempionato atrankos etape.

Trečiasis FIBA atrankos langas organizuojamas vasarą. Gali būti, kad jau stipriausios sudėties Lietuvos rinktinė sužais dvejas rungtynes išvykoje – birželio 28 dieną su Lenkija ir liepos 1 dieną su Vengrija.