Be tradicinių Rytų ir Vakarų komandų rungtynių susirinkusieji galėjo išvysti tritaškių metimų bei dėjimų konkursus. O taip pat tik Moksleivių lygoje išbandytos Karavano, Bauduko ir Slalomo“ rungtys bei visame pasaulyje populiarios trys prieš tris į vieną krepšį varžybos.

Ant Panevėžio arenos parketo išbėgo ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“.

Susirinkusius savo pasirodymais stebino naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos turnyro žaidėjas Martynas Varnas, „Adidas Talent Camp“ stovyklos naudingiausias krepšininkas Regimantas Miniotas, Lietuvos krepšinio lygoje debiutavęs Lukas Kvedaravičius, keturis kartus šį sezoną naudingiausiu MKL mėnesio žaidėju pripažintas Domantas Vilys, naudingiausias Ispanijos mini supertaurės žaidėjas Tomas Balčiūnas, įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse žaidę Dominykas Zupkauskas, Mantas Šerkšnas, Aidas Einikis ir kt., Lietuvos moterų krepšinio lygoje rungtyniaujančios Laura Juškaitė, Daugilė Šarauskaitė, Agnė Černeckytė, Martyna Petrėnaitė, Ieva Savickaitė, Agnė Bobinaitė, Gabija Meškonytė ir kt.

MKL „Žvaigždžių dienoje“ dalyvavo ir buvusių žymių Lietuvos krepšininkų atžalos. Tarp geriausiųjų buvo olimpinio prizininko Andriaus Giedraičio sūnus Dovydas, olimpinio prizininko Gintaro Einikio sūnus Aidas, olimpinio prizininko Mindaugo Žukausko sūnus Mantvydas ir olimpinio prizininko Tomo Masiulio sūnus Gytis.
Panevėžyje spindėjo “Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ žvaigždės

„Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių diena“ prasidėjo „Manijos Tritaškių“ metimų konkursu. Vaikinų varžybose triumfavo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ auklėtinis Martynas Varnas. Jis finale surinko 17 taškų ir 5 taškais aplenkė antroje vietoje likusį Luką Piliponį iš Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos.

Merginų varžybose geriausios snaiperės vardą iškovojo Kamilė Berenytė, krepšinio paslapčių besimokanti Marijampolės Žaidimų sporto mokykloje. Ji finale pelnė 18 taškų. Antrąją vietą užėmė Agnė Bobinaitė iš Kėdainių sporto mokyklos, surinkusi 10 taškų.

„Ačiū, kad mane palaikėte“, - po finalo džiaugsmu tryško tritaškių metimų konkurso nugalėtoja K. Berenytė.

Jaunių ir jaunučių „Molten Karavano“ konkurse nugalėjo Olivijus Bučas iš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“. Jis finale įveikė Paulių Tinterį iš Pakruojo sporto centro. Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė Giedrė Lileikytė nugalėjo merginų rungtyje.  Ji finale įveikė Palangos sporto centro atstovę Gintarę Andrijauskaitę.

„Tokiame konkurse svarbiausia „gera“ rankelė, - po finalo teigė O. Bučas. – Netyčia laimėjau. Tačiau juk sakoma, kad sekasi geriausiems“.

„Man laimėti padėjo gera nuotaika ir puiki atmosfera, - džiaugėsi G. Lileikytė. – Nieko negalvojau, ėjau ir mečiau. Nesitikėjau, kad galiu laimėti, tačiau man pavyko. Viskas puiku“.

Vaikų „Rind Bauduko“ konkurse berniukų gretose geriausiai sekėsi Arnui Adomavičiui iš Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos. Vaikų mergaičių rungtyje geriausiai pasisekė Rasvitai Gedeikytei iš Plungės sporto ir rekreacijos centro.

„Esu labai laimingas, man tai didelė garbė. Man nusišypsojo sėkmė“, - kalbėjo čempionas A. Adomavičius.

„Pirmą kartą dalyvauju „Žvaigždžių dienoje“ ir pirmą kartą laimėjau tokią rungtį. Labai bijojau, tačiau įsivaizdavau, kad esu viena ir laimėjau“, - teigė R. Gedeikytė.

Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius. „Vytauto Slalomo“ konkurse tarp dailiosios lyties atstovių nepralenkiama buvo Gabrielė Putriūtė, atstovaujanti Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandai. Vaikinų varžybose puikius rezultatus pademonstravo Jurgis Čėsna. Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ auklėtinis įveikė Lauryną Danielių iš Kėdainių sporto mokyklos.

„Labai džiaugiuosi, atidaviau daug jėgų, - kalbėjo J. Čėsna. – Visada reikia tikėti, jog gali nugalėti. Ačiū mane palaikiusiems“.
Panevėžyje spindėjo “Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ žvaigždės

Trijų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių) „BEKO“ krepšinio turnyre trys prieš į vieną krepšį vaikinų grupėje triumfavo Kauno „Tornado“ krepšinio mokykla. Ji šio turnyro finale 9:8 nugalėjo Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komandą. Čempionais tapo Tautvydas Kupstas, Gytis Narušis ir Valentinas Mitalauskas. Nugalėtojai gavo kvietimus į prestižinę „adidas Talent Camp“ vaikinų krepšinio stovyklą. Merginų turnyre geriausiai sekėsi Vilniaus krepšinio mokyklos komandai. Vilnietės finale 7:4 palaužė Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandą. Nugalėtojomis tapo Eglė Zabotkaitė, Raminta Šakickaitė ir Austėja Serbentaitė.

„Kova finale buvo sunki, buvome fiziškai silpnesni, tačiau turėjome daugiau noro, - teigė čempionu tapęs V. Mitalauskas. – Nieko nebijojome, nes krepšinyje vietos silpniems nėra“.

Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ rungtynės, kuriose vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (2000 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (1998-1999 m. gimimo) ir jauniai (1996-1997 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos. Po įtemptos kovos „Vakarų“ rinktinė šventė pergalę 76:70 (Rytai-Vakarai: 18:16 vaikai ; 28:29 jaunučiai ; 24:31 jauniai). 

„Labai smagu dalyvauti tokiose rungtynėse, malonu, kad mane pakvietė, - teigė „Rytų“ komandos žaidėjas Domantas Vilys. – Norėjome pademonstruoti gražų žaidimą, manau, pavyko“.

„Jaučiuosi labai gerai, šventė vyksta mūsų „namuose“, - kalbėjo Panevėžio KKSC ir „Vaikų Rytų“ rinktinės treneris Tadas Mykolaitis. – Prieš visą renginį buvo didelis susidomėjimas, vaikai nuolat klausinėjo apie šventę. Džiugu, kad toks renginys aplankė Panevėžį“.

„Žaidėjai atlaikė varžovų spaudimą ir išlaikė rezultatą, - po rungtynių geros nuotaikos neprarado Alytaus SRC ir „Jaunučių Rytų“ rinktinės treneris Sigitas Krukis. – Žinoma, norėjosi aikštėje ilgiau laikyti alytiškius, tačiau nugalėjau save ir laiką visiems paskirsčiau vienodai“.

„Labai smagu dalyvauti tokiose rungtynėse, - džiaugėsi „Vakarų“ rinktinės žaidėja Agnė Černeckytė. – Malonu, kad esu pakviesta ir labai „faina“, kad tokie renginiai yra organizuojami“.
Panevėžyje spindėjo “Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ žvaigždės

Daugiausia emocijų sukėlė „adidas Dėjimų į krepšį“ konkursas. Šešis varžovų nugalėjęs bei žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnęs Tomas Zdanavičius tapo Moksleivių krepšinio lygos „Oro karaliumi“. Nugalėtojas rungtyniauja Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Jis finale aplenkė Martyną Echodą iš Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro ir praėjusių metų čempioną Martyną Varną iš Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“.

Susirinkusius dalyvius ir žiūrovus linksmino populiaraus televizinio projekto „X Faktorius“ dalyviai - Neringa ir „Benjamin“, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo šokėjos, Panevėžio šokių grupė „Beat Street“. „Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių dienos“ dalyviai filmavosi ir itin šmaikščiame Pharrell Williams „Happy“ klipo filmavime, kuris jau artimiausiu metus pasieks Lietuvos auditoriją.  

 „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ rėmėjai „Kraft Foods Lietuva“, „adidas“, „Molten“, „Rind“, „Vytautas“ ir Lietuvos krepšinio federacija „Žvaigždžių dienos“ konkursų dalyvius ir „Rytų-Vakarų“ rungtynių žaidėjus apdovanojo vertingais prizais.

„Puiki šventė, čia susirinkę geriausi Moksleivių krepšinio lygos žaidėjai, Lietuvos krepšinio ateitis, - kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – O nepatekusiems, tai bus dar didesnė motyvacija stengtis ir kitais metais įrodyti, jog ir jie gali būti tarp pačių geriausių. Mūsų tikslas, jog vaikai žaistų tose pačiose arenose, kaip ir pajėgiausi Lietuvos krepšininkai. Norime, kad jie pajustų tą atmosferą“.

„Surengėme dar viena „Žvaigždžių dieną“. Tikiuosi tiek dalyviams, tiek žiūrovams viskas patiko. Norėčiau pasveikinti nugalėtojus ir paguosti tuos, kuriems nepavyko laimėti, - po MKL „Žvaigždžių dienos“ kalbėjo lygos direktorius Dainius Čiuprinskas. – „Rytų-Vakarų“ rungtynės parodė koks mūsų jaunimas išradingas, o dėjimų į krepšį konkursas nepaliko abejingų“.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės