Trečiosios ir galbūt jau lemiamos serijos rungtynės vyks penktadienį Klaipėdoje.

Rungtynių MVP tapęs L. Williamsas į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 18 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus. Jam puikiai talkino dvigubą dublį surinkęs D. Gailius, kuris pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Lietkabelio“ ekipą nuo pralaimėjimo gelbėti bandė aštuonis dvitaškius iš 10 pataikęs Paulius Valinskas, kuris surinko 18 taškų.

Net 13 baudos metimų per pirmąjį kėlinį metęs ir 12 pataikęs (92 proc.) „Neptūnas“ po pirmų 10 minučių pirmavo 28:18.

Nors antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ sumažino savo deficitą iki keturių taškų (26:30), „Neptūnas“ surengė spurtą 15:3 ir įgijo didžiausią iki tol turėtą pranašumą – 45:29.

8 taškus per pirmąsias septynias trečiojo kėlinio minutes pelnęs J. Wilsonas padėjo „Lietkabeliui“ ištirpdyti „Neptūno“ pranašumą iki minimumo – 59:58.

Vos dukart pirmoje rungtynių dalyje suklydęs „Neptūnas“ trečiojo ketvirčio metu kamuolį prarado septynis kartus ir taip iššvaistė savo susikurtą pranašumą (64:63).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Gyčio Masiulio ir L. Williamso aštuonių iš eilės taškų „Neptūnas“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 76:66.

Nors „Lietkabelis“ į šią atkarpą atsakė šešiais iš eilės taškais, kitoje aikštės pusėje Tomas Delininkaitis smeigė tritaškį, vėliau pridėjo du taškus su pražanga, o komandas ir vėl skyrė 10 taškų – 82:72.

Vos po traumos į aikštę sugrįžęs Ike‘as Iroegbu trečiojo kėlinio pabaigoje besiverždamas link krepšio nesėkmingai nusileido ant parketo ir vėl susižeidė koją. Įžaidėjas po šio incidento daugiau aikštėje nepasirodė, o per 11 minučių pelnė 2 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 18 (8/10 dvit., 3 per. kam.), Marko Čakarevičius 14, Jamaras Wilsonas 11 (3/4 trit., 5 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 9.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 18 (6 rez. perd., 26 n.b.), Deividas Gailius 15 (10 atk. kam., 23 n.b.), Laimonas Kisielius 11, Tomas Delininkaitis ir Gytis Masiulis po 10, Jerai Grantas 8.

Tame mače „Neptūno“ vedliu į pergalę buvo geriausias karjeros rungtynes LKL čempionate sužaidęs G. Masiulis. 21-erių metų puolėjas pasiekė asmeninį rezultatyvumo lygoje rekordą ir sužaidė pačias efektyviausias karjeros rungtynes, jau patenkančias į lygos istoriją.

Eurolygos čempiono Tomo Masiulio sūnus per 28 min. pelnė 33 taškus (8/11 dvit., 4/5 trit., 13/15 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 46 naudingumo balus.

Dėl bronzos abi šios komandos kovojo ir praėjusį sezoną. Savo pranašumą tąsyk 3-1 įrodė „Neptūno“ krepšininkai.

Didysis LKL finalas startavo antradienį, pirmame mūšyje Kaune 79:64 laimėjo „Žalgiris“. Antrasis mūšis – ketvirtadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)