Dalyvius priėmęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas įteikė Lietuvos krepšinio šimtmečio medalius ir LKF padėkos raštus už reikšmingą indėlį į veteranų krepšinio plėtrą.

Malagoje vykusiame FIMBA Europos veteranų krepšinio čempionate Lietuvos komanda triumfavo vyriausioje – 70 metų ir daugiau – amžiaus grupėje.

Lietuvos komanda LIETUVA 70, kurios pagrindą sudarė Vilniaus „Statybos“ veteranai, čempionate nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Grupės etape lietuviai 40:22 nugalėjo Didžiosios Britanijos veteranus, 39:28 – Vokietijos pirmąją komandą ir iškart pateko į pusfinalį.

Kovoje dėl vietos finale lietuviai 50:39 įveikė Italijos antrąją rinktinę, o finale 46:37 įrodė pranašumą prieš Vokietijos B komandą. Tai pirmas šios komandos triumfas FIMBA organizuojamose veteranų pirmenybėse.

Kitų rinktinių rezultatai kuklesni. Jungtinė kauniečių, vilniečių ir klaipėdiečių komanda LIETUVA 65 iškovojo 5-ą vietą (iš 13 komandų), V60+ amžiaus grupėje PERLO (Vilnius) komanda pasidalino 5-6 vieta, o OMEGOS (Kaunas) komanda užėmė 9 vietą (tarp 21 komandos). Moterų komanda RKL (Alytus) užėmė 12 vietą (iš 15 komandų).

FIMBA duomenimis į čempionatą užsiregistravo 234 komandos iš 40 šalių, krepšinio aikštelėse grūmėsi vyrai nuo 35 iki 75 ir daugiau metų, o moterų – nuo 30 iki daugiau kaip 60. Ko gero, vyriausiasis turnyro dalyvis „Vilniaus statybos“ veteranų atstovas, buvęs teisėjas, vasarį 88-rių sulaukęs Vytautas Gėštautas.

Lietuvos krepšinio 100-mečio proga surengtas susitikimas su čempionato nugalėtojais ir dalyviais tapo gražia padėka veteranams už veiklą Lietuvos labui ir už gerą pavyzdį jaunimui, kad sportas ir judėjimas yra ilgo amžiaus ir sveikatos garantas.

Kitais metais Lietuvos krepšinio veteranai planuoja dalyvauti Europos veteranų žaidynėse Tamperėje (Suomija).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės