Jau žinoma ir tai, kad tiesioginį kelialapį į pusfinalį iškovojo KU (12 pergalių, 2 pralaimėjimai) ekipa. Ji užima pirmą vieta ir jau žemiau antrosios nenukris.

Tačiau dar nėra aišku, ar KU taps reguliariojo čempionato nugalėtoju. KU užtenka laimėti vienas iš dviejų likusių rungtynių (žais namuose su ŠU ir LSU) ir klaipėdiečiai tokiu atveju pirmą kartą istorijoje po reguliariojo čempionato įsitaisytų pirmoje turnyro lentelės pozicijoje.

Tačiau klaipėdiečiams ant kulnų lipa ir KTU ekipa. Pastaroji su (12 pergalių ir 3 pralaimėjimai) įsitaisė antroje pozicijoje, tačiau ją dar iš čia gali išstumti ir VDU ekipa. Taip nutiktų tik tuo atveju, jei KTU pralaimėtų abi likusias rungtynes (žais išvykoje su LSU ir namuose su autsaidere LEU ekipa), o VDU iškovotų abi pergales (žais namuose su LC C ir išvykoje su KK). Tokiu atveju KTU ir VDU turėtų po lygiai taškų, tačiau dėl geresnio tarpusavio santykio aukštesnę poziciją užimtų VDU.

Įtempta kova vyksta dėl 3-6 LSKL turnyro lentelės pozicijų. Čia dar gali įvykti ne viena rokiruotė.

Ankstesniais LSKL sezonais po reguliariojo čempionato kovas dėl medalių tęsdavo tik keturios geriausios ekipos. Pagal naująjį varžybų modelį, po reguliariojo čempionato, kuris baigsis vasario 13 dieną, kovas dėl apdovanojimų tęs šešios ekipos: dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos iškovos tiesioginius kelialapius į pusfinalį, o 4-6 vietas užėmusios ekipos tęs kovas ketvirtfinalyje dėl likusių dviejų kelialapių į pusfinalį (3 vieta su 6 vieta, 4 vieta su 5 vieta).

Ketvirtfinalio nugalėtojas paaiškės iš 2 rungtynių (namuose ir išvykoje). Susumavus įmestų, praleistų taškų skirtumą, dvi komandos pateks į pusfinalį. Pusfinalis planuojamas 2017 m. balandžio 24 d. Finalas – 2017 m. gegužės 1 d.

Jau šiandien aišku, kad kovų dėl 2016-2017 metų LSKL čempionų titulo nebetęs Šiaulių universitetas (ŠU), Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU). Jiems paskutiniai du šio sezono LSKL turai – garbės reikalas ir kova dėl aukštesnių turnyro lentelės pozicijų.

Klaipėdos derbį laimėjo KU

Po šio pirmadienio vakaro dvikovų LSKL vienvaldžio lyderio vardą susigrąžino Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, treniruojami Klaipėdos „Neptūno“ komandos direktoriaus Osvaldo Kurausko. Jie savo aikštėje rezultatu 91:75 (20:20, 24:19, 21:23, 26:13) nugalėjo kitą uostamiesčio ekipą LCC tarptautinį universitetą.

Rungtynės buvo išties gražios ir atkaklios – beveik iki ketvirtojo kėlinio vidurio nebuvo aišku, kas nugalės, nes daug kartų keitėsi pirmaujanti komanda. LCC 19 rungtynių minutę pirmavo 8 taškais – 44:36, tačiau netrukus žaidimas išsilygino ir vyko įtempta kova.

33 susitikimo minutę LCC dar pirmavo minimalia persvara – 69:68, tačiau netrukus KU įjungė aukštesnė pavarą, kibo į lemiamą šturmą, sužaidė atkarpą 18:2 ir atitrūko nebepavejamai – 86:71.

KU komandą į dvyliktąją sezono pergalę (yra patyrę 2 pralaimėjimus) vedė Ignas Vaitkus, pelnęs 28 taškus (8/9 dvit., 4/8 trit., 4 rez. perd., 28 naud. balai), Ernestas Bružas pridėjo 14 taškų, Laurynas Beliauskas – 12 (7 rez. perd.), Rytis Zabita – 10 (8 atk. kam.), Jonas Dumašius – 8, Matas Jucikas – 7 taškus.

LCC (9 pergalės, 6 pralaimėjimai, 3 vieta) gretose išsiskyrė Ignas Fiodorovas, pelnęs 20 taškų (8 atk. kam.), Valentinas Mitalauskas pridėjo 15, Arvydas Kačinas – 14, Mantas Montvila – 9 taškus.

„Šios rungtynės buvo itin sunkios. Galbūt galutinis rezultatas to neatspindi, bet viską lėmė ketvirtajame kėlinyje per 1,5 minutės sužaista sėkminga mūsų atkarpa – 18:2. Visada Klaipėdos ekipos derbiai būna sunkūs. Tiek mes, tiek LCC ekipa vienas kitą gerai pažįstame ir kiekvienas žaidėjas nori įrodyti, kad yra geresnis už priešininkų komandos žaidėją. LCC komanda yra susižaidusi, tad mes labai džiaugiamės, kad laimėjome šį mūšį. Mums tai labai svarbi pergalė, atvėrusi kelius į pusfinalį“, – situaciją komentavo KU treneris O. Kurauskas.

Šias LSKL rungtynes džiugiai paįvairino „Neptūno“ dovanos: net 100 krepšinio sirgalių buvo apdovanoti „Neptūno“ nemokamais kvietimais į vasario 11 dieną (šeštadienį) „Švyturio“ arenoje vyksiančią LKL dvikovą, kurioje neptūniečiai kausis su Utenos „Juventus“ ekipa.

LEU patampė nervus čempionams

Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai šįkart išvykos rungtynėse kaip reikiant turėjo paprakaituoti su šį sezoną LSKL vos vieną pergalę iškovojusiais Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentais. VDU pergalę iškovojo tik po permainingos kovos rezultatu 90:83 (17:21, 24:20, 22:23, 27:19).

LEU čempionams rodė nagus nuo pat dvikovos pradžios, kai išsiveržė į priekį – 16:8 ir kurį laiką pirmavo 3-5 taškais. Visgi, po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 41:41.

Ilgai virė atkakli – tašką į tašką kova, tačiau 33 dvikovos minutę LEU vėl trūktelėjo į priekį – 72:65. Tada VDU jau pabudo ir suvokė, kad, norint laimėti, reikia atiduoti visas jėgas – 38 dvikovos minutę VDU jau minimalia persvara buvo priekyje – 81:80 ir, tiksliau sužaidę likusią rungtynių dalį, iškovojo pergalę.

VDU (9 pergalės, 4 pralaimėjimai, 4 vieta) komandai 23 taškus pelnė Martynas Echodas, 19 – Gytis Masiulis, 16 – Lukas Grabauskas, 15 (10 rez. perd.) – Donatas Sabeckis, 11 – Laurynas Birutis.

LEU (1 pergalė, 13 pralaimėjimų, 9 vieta) komandai Tomas Zdanavičius surinko 18 taškų, Dominykas Gružinskas – 17, Gediminas Povilauskas – 13 (11 atk. kam.), Augustinas Venckus – 12, Tomas Rimša – 10 taškų.

VDU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 41:35.

„Žaidėjai tikriausiai bandė pasitikrinti, ar pergalei užteks pusė, ar reikės daugiau jėgų. Gerai, kad viskas gerai baigėsi, nes dažnai būna taip, kad apylygių rungtynių pabaiga būna lyg loterija. Visgi, VDU žaidėjai susivokė ir ketvirtajame kėlinyje atidavė visas jėgas ir iškovojo pergalę. Savo žaidėjams rūbinėje priminiau, kad nereikia žiūrėti į turnyro lentelę, nereikia manyti, kad LEU yra paskutinėje vietoje ir su jais nebus ką veikti. Juk LEU vienintelė šį sezoną nubaudė šio sezono lyderius – klaipėdiečius“, – po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

LSU pergalė 49 taškų skirtumu

LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai svečiuose be didesnio vargo net 49 taškų skirtumu – 121:72 (36:11, 28:18, 26:22, 31:21) sutriuškino Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Jau po pirmojo kėlinio LSU pirmavo 25 taškų skirtumu, tačiau nemažino apsukų ir galiausiai ėmė triuškinti šiauliečius.

LSU (7 pergalės, 7 pralaimėjimai, 6 vieta) gretose nesulaikomas buvo net devynis tritaškius pataikęs Modestas Žainieriūnas. Jis iš viso pelnė 35 taškus (3/5 dvit., 9/12 trit., 2/2 baudos, 3 atk. kam., 3 rez. perd., 36 naud. balai), Žygimantas Jocys pelnė 21 tašką (8 rez. perd.), Tomas Miškinis – 19 (7 atk. kam.), Šarūnas Beniušis – 17, Simas Raupys – 15 taškų.

ŠU (4 pergalės, 10 pralaimėjimų, 7 vieta) komandai Tadas Pažėra surinko 17 taškų, Mantas Žukauskas – 15, Rytis Pipiras – 13, Benius Urbonavičius – 12 taškų.

LSU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 40:32 ir suklydo vos 6 kartus, kai ŠU padarė 18 klaidų.

„Net sunku pasakyti, kodėl toks didelis taškų skirtumas, ar mes čia taip gerai žaidėme, ar varžovai buvo per silpni. Mane džiugina tai, kad aikštėje galėjau leisti pasireikšti visiems dešimt žaidėjų. Vaikinai, nors ir akivaizdžiai pirmavo, tačiau toliau laikėsi disciplinos, buvo susikaupę, laikėsi žaidybinio plano ir neatsipalaidavo iki pat dvikovos pabaigos. Tokios rungtynės taip pat naudingos praktiniu požiūriu“, – po rungtynių kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

KK nugalėjo ASU studentus

Kauno kolegijos (KK) studentai savo žiūrovų akivaizdoje po permainingos kovos rezultatu 84:76 (25:12, 19:16, 19:19, 21:29) nugalėjo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių KK pirmavo užtikrintai – 44:28. Visgi ASU sugebėjo atkurti rungtynių intrigą, kai 38 dvikovos minutę priartėjo iki 5 taškų – 74:79. Tada jau sukruto aikštės šeimininkai ir, palaikomi savų žiūrovų, pergalės iš rankų nebepaleido.

ASU pabaigoje buvo sudėtinga ir dėl to, jog penktąją pražangą užsidirbo ir savo komandai nebegalėjo padėti lyderis Karolis Šarukas.

KK ekipą į pergalę vedė Justas Janulis, pelnęs 33 taškus (6/6 dvit., 7/12 trit., 10 atk. kam., 2 rez. perd., 43 naud. balai), Mantas Košelis prie pergalės pridėjo 18 taškų, Edgaras Rupeika – 8 taškus.

ASU gretose Karolis Šarukas surinko 24 taškus (7 atk. kam.), Domantas Senda – 21 (10 atk. kam.), Marius Kazlauskas – 18, Vilius Pocius – 10 taškų.

KK laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 43:29, tačiau dažniau klydo – 16 ir 8 klaidos.

„Žaidėme permainingai. Tris kėlinius kontroliavome žaidimo eigą, tačiau vėliau tikriausiai žaidėjai atsilaidavo ir vos neprisižaidėme. Gerai, kad galiausiai išvargome tą mums itin svarbią pergalę. Iškovojome kelialapį į LSKL pajėgiausios grupės atkrintamąsias varžybas. Mums tai – istorinis įvykis. Tuo labai džiaugiamės ir šiuo pasiekimu apsiriboti neketiname – stengsimės tęsti kovą dėl medalių“, – sakė KK komandos treneris Rolandas Rakutis.