Iniciatyvą iš karto perėmę svečiai naudojosi puolime užsivedusiu Darrunu Hilliardu, kuris vienas per 10 min. pelnė 10 taškų.

Jam atsvarą mėgino kurti Marius Grigonis, tačiau „Žalgiris“ atsiliko 17:26, o nesėkmingas ruožas nusidažė dar tamsesnėmis spalvomis, kai CSKA su Willu Clyburnu priešakyje antrojo kėlinio viduryje padidino skirtumą iki 15 taškų – 22:37.

Po minutės pertraukėlės M. Schillerio auklėtiniai ėmė kibiau gintis, išmušė varžovus iš vėžių ir po truputį ėmė mažinti skirtumą. Du Nigelo Hayeso tritaškiai ir žalgiriečių spurtas 8:0 padėjo priartėti prie nominalių Eurolygos čempionų ir atkurti intrigą.

Maskviečius įkvėpė sėkmingas Mike'o Jameso žaidimas, tačiau svečiai pajuto vis didėjantį aikštės šeimininkų spaudimą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 min. 10 sek. P. Jankūnas baudos metimu sumažino skirtumą iki minimumo (78:79), tačiau po minutės pertraukėlės CSKA lyderis šaltakraujiškai smeigė tritaškį, vėliau dar pridėjo du taiklius baudų metimus.
"Žalgirio" ir CSKA rungtynių statistika

Paskutines dvi atakas klaidomis pavertę M. Schillerio auklėtiniai leido M. Jamesui padėti tašką šioje dvikovoje – amerikietis paskutinę sekundę dar „įsūdė“ taiklų tritaškį.

Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (0/2 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 4/4 baudos, 24 naud.b.), Thomas Walkupas 10 (7 rez.p.), Augustine'as Rubitas 9, Joffrey Lauvergne'as ir Rokas jokubaitis po 8, Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 5, Lukas Lekavičius 4, Paulius Jankūnas ir Steve'as Vasturia po 2.

Marius Grigonis rungtynėse su CSKA

CSKA: Mike'as Jamesas 27 (3/5 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 6/6 baudos, 5 rez.p., 32 naud.b.), Willas Clyburnas 13, Drrunas Hilliardas 12, Nikola Milutinovas 8 (7 atk.k.).

Rungtynių statistika

„Žalgiris“StatistikaCSKA
15/30 (50 proc.)Dvitaškiai19/34 (55,9 proc.)
10/19 (52,6 proc.)Tritaškiai12/27 (44,4 proc.)
18/20 (90proc.)Baudos13/17 (76,5 proc.)
28Atk. kam.28
19Rez.perd.15
6Per. kam.7
14Klaidos9
1Blokai2

„Žalgiris“ ir CSKA tarpusavyje modernios Eurolygos laikais iki antradienio sužaidė 24 rungtynes, iš kurių Lietuvos klubui pavyko laimėti tik 3 kartus. Visas tris pergales žalgiriečiai iškovojo nuo 2017 metų sausio, o net 6 iš paskutinių 7 dvikovų baigėsi 5 ir mažiau taškų skirtumu.

Maskvos komandoje nežaidė 211 cm ūgio vidurio puolėjas Johannesas Voigtmannas. Rusijos sostinėje taip pat liko traumuotas Janis Strelniekas bei Aleksandras Chomenka.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ šią savaitę penktadienį žaidžia Milane su vietos „Armani“ komanda, o CSKA ketvirtadienį išvykoje susigrums su Miuncheno „Bayern“ krepšininkais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (440)