Naudingiausiu dešimtosios „Mezon-NKL“ savaitės krepšininku tapo Laurynas Birutis. Tai jau ketvirtoji savaitė iš eilės, kuomet savaitės naudingiausiuoju tapo „Žalgirio-2“ žaidėjas.

Karjeros rungtynes L.Birutis sužaidė mače su Jonavos „Sporto klubu“. Šiame susitikime centras per 29 minutes spėjo pelnyti 25 taškus (10/25 dvitaškiai, 5/7 baudos), atkovoti 12 kamuolių ir blokuoti net 8 metimus. Taip jis surinko 44 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra didžiausias per visą krepšininko karjerą.

Per dvejas savaitgalio rungtynes L. Birutis vidutiniškai pelnė po 20,5 taško, atkovojo po 12,5 kamuolio ir rinko po 33,5 naudingumo balo.

L. Biručio vedami „Žalgirio“ dubleriai iškovojo abi pergales. Antradienį kauniečiai svečiuose 97:89 nugalėjo Raseinių „Rasus“, o kitą dieną namie 93:74 susitvarkė su „Sporto klubu“.

Nklyga.lt apžvelgia kitus į naudingiausių savaitės žaidėjų penketuką patekusius krepšininkus:

Ignas Razutis, „Telšiai“ (15,6 tšk., 6,3 atk. kam., 4,3 rez. perd., 20 naud. bal. )

Patyręs 29-erių metų gynėjas šeštadienį sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Susitikime su Joniškio „Delikateso“ komanda I.Razutis per 37 minutes pelnė 22 taškus (2/4 dvit., 6/11 trit.) ir keturiais taškais viršijo prieš tai buvusį pasiektą sezono rezultatyvumo rekordą. 6 taiklūs tolimi metimai – taip pat geriausias sezono rezultatas. „Telšiai“ šias rungtynes laimėjo nesunkiai – 86:66.

Evaldas Šaulys, „Sūduva-Mantinga“ (17 tšk., 4,3 atk. kam., 3 rez. perd., 23 naud. bal.).

23-ejų metų Marijampolės klubo krepšininkas buvo vienas tų, kurie daugiausiai prisidėjo prie to, kad „Sūduva-Mantinga“ laimėtų visas trejas savaitės rungtynes. E.Šaulys visuose šiuose mačuose išlaikė stabilumą ir vidutiniškai rinko po 23 naudingumo balus. Sėkmingiausiai jam susiklostė susitikimas su „Telšiais“, kuomet jis pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Tomas Galeckas, „Rasai“ (22 tšk., 3,5 atk. kam., 3,5 rez. perd., 21,5 naud. bal.)

Raseinių klubas praėjusį savaitgalį išgyveno juodą periodą, tačiau gynėjas Tomas Galeckas darė viską, kad taip nenutiktų. Puikias rungtynes jis sužaidė su „Žalgirio“ dubleriais, kai per 38 minutes surinko 30 taškų (9/14 dvit., 3/6 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą. Tai buvo rezultatyviausios krepšininko karjeros rungtynės. Tiesa, mačą raseiniškiai pralaimėjo – 89:97.

Gytis Masiulis, „Žalgiris-2“ (20,5 tšk., 8,5 atk. kam., 3,4 rez. perd., 32,5 naud. bal.)

Jeigu Kauno komandos lyderis netampa naudingiausiu savaitės žaidėju, tai būkite tikri, kad Gyčio Masiulio pavardė puikuosis naudingiausių savaitės krepšininkų penketuke. Kai jo komandos draugas Birutis puikiai darbavosi mače su „Sporto klubu“, G.Masiulis lyderio estafetę perėmė žaisdamas su Raseinių „Rasais“. Tąkart jaunasis puolėjas per 29 minutes pelnė 29 taškus (10/15 dvit., 1/1 trit., 6/10 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 12 pražanga ir surinko 42 naudingumo balus. 12 išprovokuotų pražangų yra pakartotas paties G.Masiulio anksčiau pasiektas sezono rekordas.