Sostinės komandai pagaliau pavyko išbristi iš nesėkmių liūno. Iki šių rungtynių Edvino Justos auklėtiniai buvo suklupę 11 kartų paeiliui.

Ketvirtajame kėlinyje „Perlas Energija“ spurtavo 7:0 ir įgijo 7 taškų pranašumą (88:81). Didesnę persvarą vilniečiai turėjo tik antrajame ketvirtyje, kai pirmavo (48:37).

Mindaugo Janiškos auklėtiniai kilo į šturmą ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes spėjo išlyginti rezultatą (88:88).

Šeimininkai pasižymėjo, bet paskutinius taškus kėlinyje, likus mažiau nei 2 minutėms, pelnė Mažeikių klubo atstovas Mindaugas Motuzas. Likus 5 sekundėms šansą išplėšti pratęsimą turėjo „Perlas Energija“, bet Arnas Adomavičius tritaškio nepataikė.

Pratęsime likus žaisti mažiau nei 2 minutes dvitaškiu rezultatą išlygino Jonas Paukštė (94:94). Vilniečius ant savo kupros užsimetė A. Adomavičius, kuris pelnė 4 taškus iš eilės (98:94).

Modesto Žaunieriūno tritaškis galėjo pakurstyti intrigą dar kartą, bet jis skriejo pro šalį. Galiausiai Andreas Kalogiros baudos metimu įtvirtino šeimininkų pergalę.

Vilniaus komandai Jokūbas Rubinas per 34 minutes pelnė 19 taškų (2/8 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/3 baudų metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Mažeikių ekipos gretose išsiskyrė Karolis Babušis, kurio sąskaitoje per 38 minutes buvo 22 taškai (7/8 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 5/6 baudų metimai), 8 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 27 naudingumo balai.

„Perlas“: Jokūbas Rubinas 19 (2/8 dvit., 4/8 trit., 7 rez. perd.), Arnas Adomavičius 17 (5/15 dvit., 1/6 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Augustinas Kiudulas (1/7 dvit., 3/5 trit., 10 atk. kam.) ir Matas Narvilas (3/7 dvit.) po 11, Matas Mačijauskas (5/8 dvit., 10 atk. kam., 3 blok.) ir Andreas Kalogiros (2/3 trit., 6 atk. kam.) po 10 taškų.

„Mažeikiai“: Modestas Žaunieriūnas 28 (7/13 dvit., 3/6 trit., 5/5 baud., 5 rez. perd., 4 kld., 25 naud.), Karolis Babušis 22 (7/8 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam., 27 naud.), Mindaugas Motuzas 13 (4/5 dvit.), Jonas Paukštė 12 (5/7 dvit., 10 atk. kam., 3 blok., 5 kld.), Robertas Subotkevičius 10 taškų (5/10 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.).

Tuo metu Vytauto Pliaugos treniruojamas „Kauno Žalgiris-2“ (12-6) svečiuose 76:68 (21:20, 19:20, 14:17, 22:11) palaužė Šakių „Vytį“ (7-11) ir iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Permainingoje kovoje žalgiriečiams pergalę atnešė solidi gynyba. Svečiai per antrąją mačo dalį praleido 28 taškus ir numušė varžovų taikiklius iš toli iki 26 proc. (6/23).

„Žalgiriui-2“ priklauso ilgiausia pergalių serija lygoje šiuo metu. Ekipa užkopė į ketvirtą vietą.

„Vytis“ per pastaruosius 5 mačus laimėjo 1 kartą ir nusmuko į 10-ąją poziciją.

Pirmoje mačo dalyje užtikrinčiau atrodė šeimininkai, kurie beveik visą laiką nežymiai pirmavo. Tiesa, didesnio nei 5 taškų pranašumo įgyti nepavyko.

Prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai atsiliko 54:57, o vėliau deficitas dar labiau išaugo (58:64). Tada sekė puiki atkarpa 13:0, po kurios jau svečiai įgijo 6 taškų pranašumą (71:64).

Šakiškius likus 46 sek. timptelėjo Aurelijaus Pukelio baudų metimai, bet žudikišką tritaškį likus 23 sek. sviedė Dominykas Butka (74:66). Tai ir buvo lemtingas rungtynių metimas.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Motiejus Krivas, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 19 taškų (9/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/3 baudų metimai), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Šakių komandai A. Pukelis per 24 minutes pelnė 22 taškus (9/12 dvitaškiai, 4/5 baudų metimai), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

A. Pukelis pakartojo savo šio sezono naudingumo rekordą – prieš „Šilutę“ jis surinko 27 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 22 (9/12 dvit., 9 atk. kam., 2 blok., 36 naud.), Augustinas Mikštas 11 (4/8 dvit., 7 atk. kam.), Paulius Semaška 9 (9 rez. perd.), Gabrielius Čelka (1/5 trit., 3 per. kam.) ir Šarūnas Vingelis po 7 taškus.

„Žalgiris-2“: Motiejus Krivas 19 (9/10 dvit., 5 atk. kam.), Ugnius Jaruševičius 14 (6/9 dvit.), Liutauras Lelevičius 12 (2/2 trit.), Dominykas Butka 11, Dovydas Butka (4/5 dvit., 5 atk. kam.) ir Gytis Nemeikša (2/4 trit.) po 8 taškus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)