Šeimininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau nuo pat pirmų susitikimo minučių, kuomet rungtynes pradėjo spurtu 15:1. Panevėžiečiai netrukus atsakė „sausa“ atkarpa 10:0 ir jėgos aikštelėje kiek išsilygino.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Nevėžis“ dar kartą šovė į priekį 14:1 (34:17, 15-ąją min.). Galutinį tašką šiame mače kėdainiškiai padėjo paskutiniame ketvirtyje, kai Leonavičiaus treniruojama ekipa surengė spurtą 20:2 (74:41, 35-ąją min.).

Šiame mače „Nevėžiui“ negalėjo padėti vis dar reabilitaciją atliekantys Povilas Butkevičius ir Darius Šilinskis bei čiurnos kaulą susilaužęs Šarūnas Kulevičius. „Lietkabelis“ vertėsi be Parrisho Browno.

„Nevėžis“: Arvydas Šikšnius 22, Simas Buterlevičius 15, Vilmantas Dilys 13 (8 atk. kam.), Valdas Dabkus 11 (7 atk. kam.), Vidas Ginevičius 8, Gintaras Leonavičius 8.

„Lietkabelis“: Anthony Bennettas 19 (7 rez. perd.), Ryanas Olanderis 10, Dinma Odiakosa 8 (7 atk. kam.).

***

Kitose rungtynėse įvyko praėjusių metų mažojo finalo dvikovą. Prienų „TonyBet“ klubas namuose 71:63 palaužė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Dainius Šalenga, pelnęs 17 taškų. „Neptūno“ komandoje išsiskyrė Valdas Vasylius (16 tšk.)

Dvikova Prienuose prasidėjo atkakliai, o po 10 minučių nedidelę persvarą turėjo „Neptūno“ krepšininkai (16:14). Antrajame kėlinyje šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir, suaktyvinę puolimą, persvėrė rezultatą savo naudai. Prasidėjus didžiajai pertraukai „TonyBet“ pirmavo 31:25.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus 3 minutes šeimininkai buvo priekyje 37:31, įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau tik 2 taškai (40:38). Nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, todėl žiūrovai matė intriguojančią ir įdomią kovą. Po 30 minučių nedidelę persvarą išlaikė kiek tiksliau žaidę Prienų komandos krepšininkai – 45:43.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinys, kuriame toliau vyko atkakli kova dėl kiekvieno aikštės centimetro (51:49, 6 min.). Įpusėjus ketvirčiui po G. Kadžiulio tolimo šūvio Prienų ekipos persvara šoktelėjo iki 5 taškų (54:49), o K.Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Likus žaisti 2 minutes, šeimininkai vis dar išlaikė pranašumą savo rankose (59:56), o rungtynės pasiekė savo kulminacinį tašką. Per likusį laiką „TonyBet“ krepšininkai žaidė drausmingiau, ypač gynyboje ir iškovojo sunkią pergalę.