Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo pirmą šio sezoną trofėjų.

Trečią vietą turnyre užėmė Latvijos vicečempionė „Ventspils“ komanda, sekmadienį mažajame finale 63:59 (18:15, 19:18, 14:5, 21:12) įveikusi Prienų „TonyBet“ krepšininkus.

Finalo dvikovą aktyviau pradėjo šeimininkai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo – 4:0. Tiesa, „Rock“ krepšininkai greitai pajuto žaidimo ritmą ir po dviejų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas– 4:7. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Rock“ išlaikė pranašumą – 12:13.

Antrajame kėlinyje ekipos prisiminė, kaip reikia pulti, ir prabėgus pusantros minutės ketvirtyje G. Leonivčius išvedė „Nevėžį“ į priekį – 20:19. „Rock“ atsakius dvitaškiu – 20:21, įspūdingą individualų šou surengė V. Dilys, kuris pelnė 10 taškų iš eilės ir inicijavo šeimininkų spurtą 12:0 – 32:21. Kėlinį estai užbaigė keturiais baudų metimais – 32:25.

Trečiajame kėlinyje po T. Brazeltono tritaškio „Nevėžis“ susigrąžino dviženklę persvarą – 37:27. Neilgai trukus, aštuonis taškus iš eilės pridėjo V. Dilys – 47:33. Estafetę iš V. Dilio perėmė T. Brazeltonas, kuris įsūdė net tris tolimus šūvius paeiliui – 56:35. „Rock“ krepšininkai įkrito į duobę iki pat ketvirčio pabaigos – 65:44.

Paskutinis mačo kėlinys tebuvo formalumas. Pernelyg nutolę šeimininkai neleido sukurti sensacijos rungtynėse ir nemažino apsukų puolime. Finalinė rungtynių sirena paskelbė, jog naujaisiais Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Vikondos“ taurės čempionais tapo Kėdainių „Nevėžio“ klubas - 82:64.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Vilmantas Dilys, surinkęs 18 taškų (6 atk. kam., 3/6 tritaškiai), Tyronas Brazeltonas pridėjo 15 (6 rez. perd., 4/5 tritaškiai), 13 – įmėtė Valdas Dabkus, 11 – Gintaras Leonavičius (9 atk. kam.).

„Rock“ gretose išsiskyrė lietuvis Augustas Pečiukevičius, pelnęs 12 taškų (5 atk. kam., 5 rez. perd.), 11 – surinko Vincentas Simpsonas.

Praėjusiais metais BBL taurę iškovojo Estijos Rakverės „Tarvas“ komanda, finale 80:71 nugalėjusi Latvijos Liepojos „Lauvas“ klubą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)