Staigmenų atrankos varžybos nepašykštėjo tiek Europos, tiek Afrikos zonose.

Dar pirmame jų etape ginklus sudėjo 1994 metų bronziniai prizininkai kroatai (23-ia vieta FIBA reitinge), pasaulio čempionatą praleisiantys antrą kartą iš eilės. Kroatijos nebuvo ir 2021-aisiais vykusiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Toks pat likimas ištiko praėjusio Europos čempionato išsišokėlius lenkus (FIBA-14), kuriems pastarieji metai tarptautinėje arenoje buvo ypač sėkmingi. 2019-aisiais pasaulio pirmenybėse Lenkija užėmė aštuntą, o pernai Senojo žemyno turnyre – ketvirtą vietas.

Antrame etape įstrigo nuožmios konkurencijos neatlaikę 2010-ųjų pasaulio vicečempionai turkai (FIBA-16). Šiame amžiuje planetos pirmenybių Turkija dar nebuvo praleidusi.

Tuo metu Čekija (FIBA-12) anaiptol nėra pasaulio čempionatų senbuvė, tačiau itin skambiai debiutavo praėjusiame turnyre Kinijoje, kai finišavo šešta. Maža to, čekams pavyko pirmą kartą prasimušti ir į olimpines žaidynes: Tokijuje užimta devinta pozicija.

Vis dėlto šiose atrankos varžybose Roneno Ginzburgo auklėtiniams nepadėjo nė Klaipėdoje praėjusią liepą nuskinta pergalė prieš Lietuvos rinktinę. Antro etapo K grupėje, kurioje lietuviai užėmė antrą vietą, čekai liko paskutiniai šešti.

Šventa vieta tuščia nebūna: ateinančią vasarą debiutai pasaulio čempionate laukia Latvijos (FIBA-29) ir Gruzijos (FIBA-32) komandų, tik antrą kartą prasibrauti į finalinį etapą pavyko Juodkalnijos bei Suomijos krepšininkams.

Tuo tarpu Afrikoje didžiausiais nelaimėliais tapo prieš tai penkis kartus planetos pirmenybėse kovęsi senegaliečiai (FIBA-37). Jiems iki kelialapio pritrūko vienos pergalės.

Už borto taip pat liko tris sykius pasaulio čempionate rungtyniavusi Nigerija (FIBA-19), turinti gausų būrį žaidėjų NBA lygoje. Nepavyko ir praėjusiame turnyre Kinijoje pasirodžiusiam Tunisui (FIBA-22).

Tačiau pirmą kartą į pirmenybes keliaus vos 0,5 mln. gyventojų turinčio Žaliojo Kyšulio (FIBA-66) ir Pietų Sudano (FIBA-63) atstovai.

Azijos ir Okeanijos atrankos zonoje jau anksčiau ginklus teko sudėti vieniems finalinio etapo šeimininkų – namų sienų negins Indonezijos ekipa (FIBA-81), kuriai Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) buvo iškėlusi atskirą kvalifikacinę kartelę.

Pasaulio čempionatas vyks Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis.

Burtų traukimo ceremonija numatyta balandžio 29 d. Maniloje (Filipinai).

Visi pasaulio čempionato dalyviai

Afrika: Angola, Žaliasis Kyšulys, Dramblio Kaulo Krantas, Egiptas, Pietų Sudanas;

Pietų ir Šiaurės Amerikos: Brazilija, Kanada, Dominikos Respublika, Meksika, Puerto Rikas, JAV, Venesuela;

Azija ir Okeanija: Australija, Kinija, Iranas, Japonija, Jordanija, Libanas, Naujoji Zelandija, Filipinai;

Europa: Suomija, Prancūzija, Gruzija, Vokietija, Graikija, Italija, Latvija, Lietuva, Juodkalnija, Slovėnija, Ispanija, Serbija.