Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie besibaigiant pirmam kėliniui pirmavo dviženkle persvara – 21:11. Taiklūs Pauliaus Valinsko ir Edgaro Ulanovo dvitaškiai sumažino skirtumą iki 6-ių taškų, po pirmojo kėlinio šeimininkai atsiliko 15:21.

Antro ketvirčio pradžia nieko blogo nežadėjo: po Pauliaus Jankūno dvitaškio žaliai baltų deficitas siekė vos 1-ą tašką (23:24).

Tačiau kėlinio viduryje prasidėjusią sėkmingą atkarpą svečiai laimėjo net 20:1 ir po dviejų ketvirčių solidžiai atitrūko – 54:32.

22 taškai komandas skyrė ir trečio kėlinio viduryje – 46:68.

Tačiau tuomet žalgiriečiai pagavo gerą emocinę bangą, o po Pauliaus Valinsko tritaškio pasigirdo skardus rungtynių komentatoriaus Vaido Čeponio „O-OHO-HOOO!“ (55:68).

Antano Kavaliausko baudų metimai skirtumą sumžino iki 11-os taškų, o žaliai balti atkarpą laimėjo 13:0. Prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė 13 taškų (57:70).

Ketvirtame kėlinyje žalgiriečiai skirtumą sumažino iki 7-ių taškų (64:71) ir atrodė, kad tuoj įvyks lūžis.

Tačiau svečiai atkuto, įjungė aukščiausią pavarą bei vėl solidžiai atitrūko.

Mačo pabaigoje komandas vėl skyrė didžiulė praraja: „Baskonia“ nugalėjo žalgiriečius 97:77.

Svečių svarbiausiu ginklu tapo taiklūs tritaškiai: baskai pataikė net 17 tolimų metimų iš 29 bandymų (58,6 proc. taiklumas).

Svečių ekipos strategas Pedro Martinezas po mačo džiaugėsi solidžiu komandos spurtu ketvirtame kėlinyje: „Esame labai patenkinti savo žaidimu. Ypač pirmoje pusėje demonstravome aukštą klasę, tiek puolime, tiek gynyboje.

Atrodė, kad rungtynės baigtos, tačiau trečiajam kėliniui įpusėjus šeimininkai pakeitė gynybą ir kuriam laikui sugebėjo išmušti mus iš vėžių.

Visgi paskutiniame kėlinyje mes žaidėme gudriau, priėmėme teisingesnius sprendimus ir laimėjome labai svarbų mačą“.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 20 (8/12 dvitaškiai, 4/8 baudų metimai, 3 atkovoti kam.), Vasilije Mičičius 12 (4/4 dvitaškiai, 4/6 baudų metimai), Artūras Milaknis 10, Aaronas White'as 9, Paulius Valinskas 7, Axelis Toupane'as 6, Edgaras Ulanovas 5, Antanas Kavaliauskas ir Brandonas Daviesas po 4 taškus, Kevinas Pangosas (per 20 min.) 0 (0/6 dvitaškiai, 7 rez. perd.), Martynas Sajus (per 3 min.) 0, Dee Bostas (per 3 min.) 0 taškų.

„Baskonia“: Rodrigue Beabois (6/8 tritaškiai, 1/2 baudų met.) ir Tornike Šengelia (5/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/8 baud. met.) po 19, Johannesas Voigtmannas 15, Jaysonas Grangeris 14, Mattas Janningas 11, Janis Timma 8, Vincentas Poirieras 4, Rinaldas Malmanis 3, Jordanas Mcrea ir Marcelinho Huertas po 2 taškus.

Statistika („Žalgiris“ – „Baskonia“):

Dvitaškiai: 26/47 (55,3 proc.) – 18/39 (46,1 proc.)

Tritaškiai: 5/12 (41,7 proc.) – 17/29 (58,6 proc.)

Baudų metimai: 10/17 (58,8 proc.) – 10/13 (76,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 23 – 30

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 26

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Klaidos: 11 – 10

Blokai: 2 – 4

Eurolygos turnyro lentelė

Eurolygos turnyre tarpusavyje klubai grūmėsi 17 kartą. Iki šio mačo jie buvo pasidalinę po 8 pergales.

Praėjusį sezoną abukart 84:79 ir 78:73 stipresni buvo žalgiriečiai. Vitorijoje per 8 dvikovas penkissyk nugalėjo šeimininkai. Kauno ir Vitorijos komandos galynėjasi trečią sezoną iš eilės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (254)