Nervų karas Malagoje: „Žalgirį“ pratęsime išgelbėjo Ulanovo šūvis su sirena

(311)
Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (4/3) pradėjo itin varginančiu mūšiu išvykoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Malagoje vienu metu turėjo net 20 taškų persvarą, tačiau „Unicaja“ (3/4) krepšininkus palaužė tik po pratęsimo – 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11).
Eurolyga. Kauno "Žalgiris" - Stambulo "Fenerbahče"
© DELFI / Rafael Achmedov

Dėl peties traumos iš rikiuotės iškritusio lyderio Nemanja Nedovičiaus neturėjusi „Unicaja“ rungtynes pradėjo žaidimą kurdama per priekinę liniją. Su ja „Žalgirio“ aukštaūgiams tvarkytis sekėsi gana sunkiai – po dvi greitas pražangas susirinkus Pauliui Jankūnui ir Brandonui Daviesui, Šaras į aikštę metė tiek sezono debiutą surengusį Martyną Sajų, tiek ir nugaros skausmų prieš mačą kamuotą Antaną Kavaliauską.

Atkakliai ir permainingai vykusioje akistatoje žalgiriečiai, vedami Kevino Pangoso, prieš pertrauką turėjo septynių taškų persvarą, o iškart po jos pasiuntė andalūzus į nokdauną. Iš pradžių K. Pangoso ir Atrūro Milaknio metimų dėka kauniečiai spurtavo 9:0, o vėliau, po Pauliaus Valinsko tolimo šūvio, turėjo netgi 20 taškų pranašumą (56:36).

Visgi „Unicaja“ ginklų nesudėjo ir sukandusi dantis ėmė mažinti deficitą – spurtavusi net 10:0 jį apkarpė perpus. Lemiame ketvirtyje „Žalgirio“ krepšininkai skendo savo pačių klaidose, „išsibaudavo“ tiek P. Jankūnas, tiek ir A. Kavaliauskas, o Joano Plazos auklėtiniai atkūrė intrigą (64:58).

Likus trims minutėms žalgiriečiai pirmavo 72:64, tačiau užduso „Unicaja“ gynyboje ir buvo priversti žaisti pratęsimą. Jį likus žaisti 3,1 sek. atlikęs reidą krepšio link ir įmetęs dvitaškį išplėšė Ray McCallumas.

Nedaug trūko, kad šis amerikietis didvyriu būtų tapęs ir antrą kartą. Vis tik antrojo pratęsimo žaisti nenorėjęs „Žalgiris“ per 1,9 sek. sugebėjo sukurti stebuklą – pergalingą dvitaškį su sirena pataikė Edgaras Ulanovas.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse prarado net 22 kamuolius, kai varžovai – septyniais mažiau. Be to, galingo stoto „Unicaja“ aukštaūgiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (29 prieš 25) ir perėmė net dvigubai daugiau kamuolių (12 prieš 6).

„Unicaja“: Ray McCallumas 19, Jeffas Brooksas 16 (11 atk. kam.), Carlosas Suarezas 9, Jamesas Augustine'as ir Draganas Milosavljevičius po 8 taškus.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (5/7 trit.), Artūras Milaknis 13, Edgaras Ulanovas ir Aaronas White'as po 10, Brandonas Daviesas 7 taškai.

Žalgiriečių statistika

EUROLYGA: MALAGOS „UNICAJA“ – KAUNO „ŽALGIRIS“
Tai bent rungtynių pabaiga! „Žalgiriui“ užteko vos 1,9 sek., o didvyriu Lietuvos čempionų gretose tapo Edgaras Ulanovas, su sirena pataikęs dvitaškį iš vidutinio nuotolio – 83:81!!!https://twitter.com/bczalgiris/status/930556170976231425
Brandonas Daviesas įmetė dvitaškį, „Žalgiris“ vargais negalais apsigynė, bet Artūras Milaknis nepataikė tritaškio, o Ray McCallumas likus žaisti 1,9 sek. vėl išlygino rezultatą – 83:83.
Artūras Milaknis sumetė abu baudų metimus, bet Brandonui Daviesui sykį ranka sudrebėjo, o netrukus „Unicaja“ išlygino rezultatą – 81:81.
Papildomą atkarpą „Žalgiris“ pradėjo pakiliai: po dvitaškį įmetė Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas – 78:74.
Reidą atlikęs Vasilije Micičius išprovokavo varžovo pražangą, bet prametė abu baudų metimus, o „Unicaja“ tuo pasinaudojo: Ray McCallumas likus žaisti 3,1 sek. išplėšė pratęsimą – 72:72.https://twitter.com/EuroLeague/status/930551924344131584
Artūras Milaknis prametė iš toli, o Jeffas Brooksas realizavo abu baudų metimus – 72:70.
Po Joano Plazos paprašytos minutės pertraukėlės andalūzai ir patys užpuolė, ir dar perėmė iš žalgiriečių kamuolį bei pelnė dar du taškus – 72:68.
Edgaras Ulanovas pelnė keturis taškus iš eilės ir kiek apramino įsismaginusios Malagos publikos viltis – 70:59.
Šeimininkams atsilikimą sumažinus iki šešių taškų, Šarūnas Jasikevičius saviškius sukvietė į pasitarimą, po kurio galingu dėjimu „Unicaja“ krepšį sudrebino Brandonas Daviesas – 66:58.
Kauno klubas ir toliau skendo klaidose, tačiau vis tik sugebėjo laikytis prieš kraujo skonį pajutusią „Unicają“. Po Aarono White'o atakos „2+1“ komandas vėl skyrė dviženklis taškų skaičius – 64:53.
Rimtos problemos „Žalgirio“ stovykloje – dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito mačas dar nė neįpusėjus ketvirtajam kėliniui savo pasirodymus priversti buvo baigti tiek Antanas Kavaliauskas, tiek Paulius Jankūnas.
Prieš lemiamą ketvirtį svarstyklės dar gana stipriai buvo pasvirusios į „Žalgirio“ pusę – 59:48.https://twitter.com/bczalgiris/status/930545777566470146
Visgi triuškinanti persvara pamažu ėmė tirpti. Žaidimą gynyboje sustygavę ir taškus baudų metimais rinkę šeimininkai deficitą apkarpė perpus – 56:46.
Žalgiriečiai idealiai atstovėjo gynyboje: Danielio Diazo išmestam kamuoliui net nelietus lanko ant savo numylėtinių švilpti ėmė ir vietinė publika. Negana to, netrukus tritaškį į „Unicaja“ krepšį pataikė ir Paulius Valinskas – 56:36.
Artūras Milaknis pataikė iš toli, o gynyboje perėmė kamuolį ir nubėgęs į greitą ataką dar pridėjo dvitaškį su varžovo pražanga bei realizavo baudos metimą – 50:34.
„Karštas“ Kevinas Pangosas neatšalo ir per pertrauką: vos tik žengęs ant parketo vėl smeigė tritaškį ir leido „Žalgiriui“ įgyti dviženklę persvarą – 44:34.
Nors šeimininkai pataikė dvitaškį su sirena, epizodo pakartojimą peržiūrėję teisėjai taškų neįskaitė. Žalgiriečiai ilsėtis į rūbinę išėjo pirmaudami 41:34.https://twitter.com/bczalgiris/status/930536190985621510
Įsismaginęs Kevinas Pangosas ir toliau atakavo be klaidų: kanadietis pataikė jau trečiąjį tritaškį ir į savo kraitį įsidėjo 13-ąjį tašką – 39:33.
Kevinas Pangosas atliko reidą link krepšio, dvitaškiu pasižymėjo Antanas Kavaliauskas, kamuolį perėmęs Aaronas White'as atliko dėjimą, o taip pat varžovus „apvogęs“ Vasilije Micičius įmetė nieko netrukdomas – 34:29.
„Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjai ir toliau sparčiai rinkosi pražangas, o ir puolime jau sekėsi kur kas sunkiai. Tiesa, taškų badą tritaškiu nutraukė Kevinas Pangosas – 26:29.
Artūras Milaknis prarado kamuolį, o į greitą ataką nurūkęs lenkas Adamas Waczynskis įmetė dvitaškį ir privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės – 23:25.
Antrasis ketvirtis prasidėjo Dragano Milosavljevičiau dėjimu ir Martyno Sajaus nesportine pražanga. Dejanas Musli realizavo abu baudų metimus, tačiau netrukus ir pats gavo pražangą puolime prieš tą patį Sajų – 21:21.
Nugaros skausmus prieš mačą jautęs ir abejonių dėl savo galimybių žaisti kėlęs Antanas Kavaliauskas vis tik žengė ant parketo.
Gynyboje apsitvarkę žalgiriečiai ėmė vis patogiau jaustis aikštėje. Po Aarono White'o tolimo šūvio Joanui Plazai jau teko prašyti minutės pertraukėlės – 21:16.
Greitoje atakoje „alley-oop“ perdavimo iš Kevino Pangoso sulaukęs ir galingai kamuolį į krepšį įkrovęs Aaronas White'as pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį, o Axelis Toupane'as pridėjo du taiklius baudų metimus – 16:13.https://twitter.com/EuroLeague/status/930528925918392321
Po krepšiais dominavę Malagos klubo žaidėjai privertė tiek Paulių Jankūną, tiek Brandoną Davisą susirinkti po dvi asmenines pražangas. Šarui savo aukštaūgius teko sodinti ant suolo ir ant parketo mesti pirmą sykį šiame sezone „Žalgirio“ marškinėlius užsivilkusį Martyną Sajų – 12:13.
Danielis Diazas švystelėjo iš toli, bet čia pat tritaškį pataikė ir gana anksti Edgarą Ulanovą pakeitęs Artūras Milaknis – 7:9.
Du kamuolius iš atakas kurti bandžiusių žalgiriečių perėmę šeimininkai patys puolė sėkmingai ir šiek tiek truktelėjo į priekį – 2:6.
Rungtynės prasidėjo „Unicaja“ gynėjo Ray McCallumo metimu iš vidutinio nuotolio, bet jau kitoje atakoje dvitaškiu iš po krepšio atsakė ir Paulius Jankūnas – 2:2.
„Unicaja“ starto penketas: Ray McCallumas, Sasu Salinas, Danielis Diazas, Jeffas Brooksas ir Giorgi Shermadini.„Žalgirio“ starto penketas: Kevinas Pangosas, Vasilije Micičius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

LMKL čempionate – daugiau nei pusšimčio taškų „Kibirkšties“ triuškinantis pranašumas (1)

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate antradienį Vilniaus „Kibirkštis“ namuose 52 taškų skirtumu 100:48 (32:9, 21:9, 23:20, 24:10) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkes.

„Sūduvos“ krepšininkės pralaimėjo Minske

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate antradienį Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ svečiuose 65:89 (13:21, 20:17, 13:24, 19:27) nusileido Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) ekipai ir patyrė antrąją nesėkmę.

Nuopuolis iš viršūnės: fatališka krizė užsitęsė jau dešimtmetį (12)

Nuopuolis iš viršūnės: fatališka krizė užsitęsė jau dešimtmetį
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo savo žygį 2019 metų Europos čempionato atrankos varžybose. Akivaizdu, jog naujus iššūkius nacionalinė komanda pasitinka būdama labai toli nuo viršūnės, kurioje Lietuvos krepšininkės buvo prieš 20 metų, kai triumfavo 1997 metų Europos pirmenybėse.

LKF įvertinimas: vyrų ir merginų jaunimo rinktinės iškeltų tikslų neįvykdė (3)

LKF įvertinimas: vyrų ir merginų jaunimo rinktinės iškeltų tikslų neįvykdė
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo įvertinti įvairių Lietuvos rinktinių rezultatai tarptautiniuose turnyruose.

„Iš arti“: skaudi problema, o kai kuriems Lietuvos krepšinio agentams – nusispjaut (4)

Lietuvos krepšinio lyga kartu su Lietuvos krepšinio federacija užsimojo pažaboti neleistinus, o kartais ir nelegalius kai kurių krepšinio agentų veiksmus.

Ketvirtadienį „Žalgiris“ sulauks ypatingo palaikymo: arenoje įsikurs Lietuvos kariuomenė (12)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį savų žiūrovų akivaizdoje ne tik sieks pergalės Eurolygoje prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą, bet ir ypatingai paminės Lietuvos kariuomenės dieną.

Saviems palanki „Panathinaikos“ politika: į rinktinę graikus išleidžia, o Lekavičiaus į Lietuvą – ne (23)

Eurolygoje dalyvaujančio Atėnų „Panathinaikos“ klubo žaidėjai Nickas Calathesas, Thanasis Antetokounmpo, Dinos Mitoglou ir Ianas Vougioukas galės prisijungti prie Graikijos rinktinės ir padės nacionalinei komandai per pasaulio čempionato atrankos antrąją kovą prieš Izraelį, informuoja eurohoops.net.

Kemzūra apie Lietuvos rinktinę: nerimauju dėl kai kurių žaidėjų patirties stokos (2)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis spręs galvosūkius, kokių narplioti neteko dar nė vienam buvusiam nacionalinės ekipos strategui. Pirmadienį susirinkę į treniruočių stovyklą, jau penktadienį lietuviai žais pirmąjį mačą su Kosovu atrankos į pasaulio čempionatą turnyre, o sekmadienį jų lauks rungtynės su Lenkija. Buvęs Lietuvos rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra sako, kad nors ir be ryškiausių žvaigždžių, lietuviai vis tiek yra favoritai, tačiau nerimauja dėl kai kurių žaidėjų patirties stokos.

Į rinktinę sugrįžęs Vasiliauskas svarbią misiją atliks ir pasibaigus atrankos kovoms (1)

Šarūnas Vasiliauskas, kaip ir Kšyštofas Lavrinovičius, Lietuvos vyrų rinktinei paskutinį kartą atstovavo dar 2014-ųjų pasaulio čempionate. Nors, skirtingai nei broliui, gynėjui tai buvo vienintelės tarptautinės varžybos reprezentacinėje šalies komandoje, atvykęs į stovyklą Palangoje gynėjas atsidūrė gerai pažįstamų žmonių, tarp kurių yra ir vaikystės draugų, apsuptyje.

Modelis Mykolaitytė – apie kraštietį žalgirietį, NBA rungtynes ir lietuvius sirgalius (5)

Eurolygos rungtynės „Žalgirio“ arenoje toliau tampa reginiu, kurio nepraleidžia ir žinomi Lietuvos visuomenės ir pramogų pasaulio atstovai. Praėjusią savaitę Kaune vykusiose Eurolygos rungtynėse lankėsi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomas modelis Solveiga Mykolaitytė.

Savaitės gražiausiųjų penketuke – Lietuvos rinktinės žaidėjų spektaklis (1)

Savaitės gražiausiųjų penketuke – Lietuvos rinktinės žaidėjų spektaklis
Lietuvos krepšinio rinktinė, sudaryta daugiausia iš „Betsafe–LKL“ krepšininkų, šią savaitę žais dvejas rungtynes atrankoje į 2019-ųjų pasaulio čempionatą. O žiūrovai gali tikėtis dėjimų, kuriuos demonstruoti galėtų du rinktinės vidurio puolėjai Laurynas Birutis ir Vaidas Čepukaitis.

Planuojamas Beno Madgeno sugrįžimas – rungtynėse su Belgrado „Partizan“ (1)

Planuojamas Beno Madgeno sugrįžimas – rungtynėse su Belgrado „Partizan“
„Lietuvos ryto“ gynėjas Benas Madgenas sparčiai sveiksta po patirtos delnakaulio traumos ir ruošiasi grįžti į aikštę.

LSKL: LSU benefisas, KTU išsigelbėjimas ir per kėlinį 44 VDU taškai (2)

LSKL: LSU benefisas, KTU išsigelbėjimas ir per kėlinį 44 VDU taškai
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate iki praėjusios savaitės vien pergalėmis žingsniavę ir pirmi buvę Kauno kolegijos (KK) krepšininkai ėmė buksuoti – patyrė antrąjį iš eilės pralaimėjimą. Šįkart Rolando Rakučio auklėtinius rezultatu 98:82 (26:24, 13:27, 24:11, 35:20) patiesė Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai.

Vilniaus krepšinio legendų marškinėliai pakils į „Siemens“ arenos palubes (6)

Vilniaus krepšinio legendų marškinėliai pakils į „Siemens“ arenos palubes
Naujieji Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo vadovai priėmė sprendimą, kad ryškiausios sostinės krepšinio legendos privalo būti pagerbtos ypatingai, todėl dar šį sezoną vieno iš Vilniaus krepšinio simbolių marškinėliai iškilmingoje ceremonijoje bus iškelti į „Siemens“ arenos palubes.

Savaitės LKL apžvalga: nepatenkintas Šaras bei trenerio pamokslą išklausęs V. Čepukaitis (2)

Lyderių dvikova Panevėžyje paženklinta devintoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė. Monstriškai rungtyniavęs Mindaugas Kupšas, iššovęs Evaldas Šaulys, nutraukta Šiaulių klubo pralaimėjimų serija, rekordiškai mažai klydęs Prienų–Birštono „Vytautas“, kova dėl trečiosios vietos turnyro lentelėje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.