Uostamiesčio ekipa su penkiomis pergalėmis D grupėje šiuo metu dalijasi 5-7 vietomis, o nuo ketvirtoje pozicijoje esančio Stambulo „Bešiktaš“ klubo Tomo Rinkevičiaus auklėtinius skiria vos viena pergalė.

Būtent Turkijoje kitą savaitę „Neptūnas“ pasitiks dar vieną „gyvenk arba mirk“ Čempionų lygos mačą.

„Vienas iš svarbiausių dvikovos momentų buvo dar rungtynių pradžioje, kada jaučiau, jog auklėtinių energija ir nusiteikimas yra 100 proc., – po pergalės sakė treneris T. Rinkevičius. – Kiekvienas žaidėjas, kuris ėjo į aikštelę, atidavė 100 proc. Kai kam gal sekėsi geriau, kai kam – blogiau, bet pagrindinis mano tikslas buvo tas, kad žaidėjai pradėtų ir tęstų rungtynes kiekvienoje situacijoje atsiduodami 100 proc. Aš tai jaučiau. Kaip matėme, tai daug ką kompensuoja – klaidas, blogus sprendimus. Kai tu žaidi su energija, atiduodi save 100 proc., tuomet rezultatas ateina pats.“

Didžiąją naštą pergale pažymėtame susitikime nešė „Neptūno“ trio – Deividas Gailius, Osvaldas Olisevičius ir Žygimantas Janavičius. Pirmieji du pelnė atitinkamai 25 ir 24 taškus, tačiau po dvikovos T. Rinkevičius pabrėžė ekipos įžaidėją.

Ž. Janavičius dar dvikovos išvakarėse ir rungtynių rytą negalavo, tačiau tai nesutrukdė jam surinkti dvigubą dublį – 16 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų, 5 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai.

„Noriu pabrėžti, kad Žygis prieš rungtynes visą naktį vėmė. Toks žaidimas parodo žaidėjo charakterį, – sakė „Neptūno“ treneris. – Žygis nepasidavė. Ryte jis dar jautėsi blogai, bet sakė, kad tikrai žais. Ačiū jam už pasiaukojimą ir darbą, kurį jis nuveikė.

Kartais nereikia būti geriausios fizinės būklės, bet kai tu nori, kai tu darai tą, ir tiki tuo, atsiduodi 100 proc., kaip ir minėjau, rezultatas ateina savaime. Kalbant apie individualius pasirodymus, tai buvo mūsų žaidybinis planas. Su Osvaldu norėjome atakuoti ir tai gerai veikė. Džiugina, kai žaidėjai supranta, ko norime. Supranta, kad turime tam tikras situacijas, kai jie gali ir privalo save realizuoti. Ir jie realizuoja. Tai puiku.“

Ši pergalė nutraukė penkių „Neptūno“ pralaimėjimų atkarpą FIBA Čempionų lygoje. Klaipėdiečiai ketverias iš penkerių rungtynių išvykose, ką akcentavo ir T. Rinkevičius.

„Svarbi pergalė. Tai ne tik taškas ir ne tik Čempionų lygoje, – sakė uostamiesčio vairininkas. – Turime labai įtemptą tvarkaraštį. Negaliu sakyti, paskutinėje pralaimėjimu pažymėtoje dvikovoje prieš Salonikų PAOK žaidėme blogai. Rungtyniavome prieš stiprią komandą ir didžiąją dalį rungtynių turėjome gerą rezultatą. Bet gale dvikovos palūžome, prasidėjo daug blogų sprendimų ir negalėjome džiaugtis pergale. Dabar žvelgiant atgal, tai šis taškas buvo labai svarbus.

Kalbant apie abi lygas, vis dėlto reiktų grįžti prie to, jog buvo sunkus tvarkaraštis, turėjome stiprius varžovus ir beveik visada žaidėme išvykose. Manau, kad esame ta komanda, kuri geriau geresnį krepšinį žaidžia namuose prie savų žiūrovų. Norėtųsi išlaikyti balansą ir išvykose. Ta linkme dirbame, kalbamės ir stengsimės išvykų rungtynių scenarijus pakeisti.“

„Neptūno“ treneris užsiminė, kad Tomas Delininkaitis patyrė panašią traumą kaip ir Darrinas Dorsey, kuriam atsinaujino blauzdos sužeidimas.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės