Turnyro šeimininkė „Neptūno“ ekipa antrose rungtynėse susitiko su favoritu tituluojamu Maskvos srities „Chimki“ klubu, kurį treniruoja Rimas Kurtinaitis, ir pralaimėjo po atkaklios kovos 80:81 (19:19, 10:16, 22:19, 29:27).

Uostamiesčio komandoje debiutavo naujokas amerikietis Danielis Ewingas, aikštėje galima buvo išvysti ir kitus naujus klubo pirkinius: amerikiečius Jerai Grantą ir Travisą Braderį, Utenos „Juventus“ klubui bronzos medalius LKL pirmenybėse padėjusį iškovoti Arvydą Šikšnių ir šiemet mokslus už Atlanto baigusį Gilvydą Birutą.

Praėjusio sezono Europos taurės laimėtojų iš Rusijos garbę Klaipėdoje gina tokios žvaigždės kaip rusai Aleksejus Švedas ir Sergejus Monia, amerikietis Tyrese‘as Rice‘as ir slovėnas Zoranas Dragičius. „Chimki“ šį sezoną rungtyniaus Eurolygoje.

Klaipėdiečiai „Švyturio“ arenoje vykusias rungtynes pradėjo pakiliai nusiteikę ir greitai išsiveržė į priekį - 10:6, 17:12. Visgi, netrukus svečiai pajuto žaidimo ritmą ir pirmo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 19:19. Antrą kėlinį virė atkakli kova ir tik prieš pat didžiąją pertrauką „Chimki“ atitrūko 6 taškais – 29:35.

Trečiame kėlinyje neptūniečiai, po Martyno Mažeikos taiklaus tolimo šūvio, persvėrė rezultatą savo naudai - 46:44.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 3 min. „Neptūnas“ pirmavo - 69:67 ir Mindaugas Girdžiūnas dar galėjo svečius nubausti tritaškiu metimu, tačiau kamuolys išsisuko iš krepšio.

Visgi, paskutinę dvikovos minutę tiksliau sužaidė ir pergalę šventė „Chimki“ krepšininkai.

Rezultatas:

„Neptūnas“ - „Chimki“ - 80:81 (19:19, 10:16, 22:19, 29:27).

„Neptūnas": Donatas Zavackas 22 (9 atk. kam.), Danielis Ewingas ir Simas Galdikas po 11, Mindaugas Girdžiūnas 9 (4 rez. perdav.), Martynas Mažeika ir Gilvydas Biruta po 8, Jerai Grantas 6, Arvydas Šikšnius 5 taškai. Travisas Baderas 0 taškų (12:11, 0/1 dvitaškiai). Raidas Nacius nežaidė.

„Chimki“: Tyrese'as Rice'as 26 (5 rez. perdav.), Paulas Davisas 23, Aleksejus Švedas 10, Jamesas Augustine'as 9, Marko Tedorovičius 6, Sergejus Monia 5, Zoranas Dragičius 2 taškai. Jegoras Vialcevas (24:47), Masksimas Šelekto (11:51), Tyloras Honeycuffas (10:47) ir Ruslanas Pantelejevas (05:15) po 0 taškų.

Pražangos: „Neptūnas“ 27 – 26 „Chimki“.

Pirmi ant uostamiesčio arenos parketo penktadienį grūmėsi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Astana“ krepšininkai. Vilniečiai laimėjo 101:88.