Penktasis, lemiamas serijos mačas šeštadienį (birželio 10 d.) 17 val. bus žaidžiamas Vilniuje.

Pirmasis rungtynių Klaipėdoje kėlinys baigėsi Roko Giedraičio tritaškiu nuo lentos kartu su sirena – „Lietuvos rytas“ įgijo 5 taškų pranašumą (19:14). Po 20 min. minimali persvara vis dar buvo svečių pusėje (33:32).

Trečiasis kėlinys vyko permainingai, pirmaujanti komanda nuolat keitėsi – ketvirtį taikliu tritaškiu užbaigė „Neptūną“ į priekį išvesdamas Danielis Ewingas – 46:44.

Ketvirtajam kėliniui dar neįpusėjus penktąją pražangą užsidirbo vilniečių vidurio puolėjas Artūras Gudaitis. Iki pastarojo mačo galingai serijoje žaidęs aukštaūgis trečiadienio vakarą pelnė tik 7 taškus ir po lenta atkovojo 3 kamuolius.

Iš karto po šio epizodo Christopheris Loftonas smeigė tritaškį ir padidino „Neptūno“ persvarą iki rekordinės – 7 taškų (55:48).

Likus žaisti 2 min. Julius Jucikas metimu iš po krepšio „Neptūno“ persvarą sumažino iki 1 taško (60:59), bet į tai penkiais taškais iš eilės atsakė šaltakraujis C. Loftonas. Vilniečiams dar kartą pavyko atgaivinti intrigą, bet lemiamą dvitaškį iš po krepšio pataikė Jerai Grantas.

„Neptūnas“ šiame mače pataikė 9 iš 23 tritaškių (39 proc.), „Lietuvos ryto“ snaiperiai realizavo tik 6 iš 30 tolimų metimų (20 proc.).

Jaunasis vilniečių įžaidėjas Margiris Normantas ant parketo praleido 28 min., per šį laiką atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau nepelnė nė vieno taško, prametęs visus 3 tolimus savo metimus.

„Neptūnas“: Christopheris Loftonas 18 (4/9 trit.), Danielis Ewingas 13 (3/5 trit.), Arnas Butkevičius 10, Jerai Grantas 10 (8 atk. kam.), Martynas Mažeika 7, Mindaugas Kačinas 5, Mindaugas Girdžiūnas 4, Arvydas Šikšnius 2, Mantas Jucikas – 1 taškas.

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 17, Deividas Gailius 16 (10 atk. kam.), Laimonas Kisielius 12, Rokas Giedraitis 8, Artūras Gudaitis 7 (5 rez. perd.), Julius Jucikas – 2 taškai.

Visus iki šiol vykusius serijos mačus taip pat laimėjo aikštės šeimininkai – Vilniuje 79:60 ir 71:54 buvo stipresni Rimo Kurtinaičio auklėtiniai, Klaipėdoje 83:70 – Dainiaus Adomaičio kariauna.

„Lietuvos rytas“ LKL bronzą iki šiol buvo iškovojęs tris kartus – 1998, 2014, ir 2016 m.

„Neptūnas“ LKL čempionate trečias buvo tik sykį – 2013 m.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (69)