Tai itin didelis „Neptūno“ žingsnis kito FIBA Čempionų lygos etapo link. Klaipėdiečiai artimiausius persekiotojus jau lenkia dviem pergalėmis.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai rungtynes „Švyturio“ arenoje pradėjo itin galingai nusiteikę – po Laimono Kisieliaus tritaškio, dviejų Simo Galdiko atakų iš po krepšio su baudos metimu ir dar L. Kisieliaus dvitaškio klaipėdiečiai susikrovė dviženklę persvarą – 10:0.

„SikeliArchivi“ komandos taškų badą nutraukė tritaškį smeigęs jaunasis Lietuvos krepšinio talentas Arnoldas Kulboka – 3:10. Įpusėjus pirmajam kėliniui italai priartėjo iki 5 taškų – 11:16.

Tada klaipėdiečiai atsakė spurtu – 11:4 ir po įspūdingo Edgaro Želionio dėjimo komandas jau skyrė 12 taškų persvara – 27:15. Po kelių akimirkų dar vienas E. Želionio dėjimas privertė džiūgauti į „Švyturio“ areną susirinkusius sirgalius – 33:19.

Antrajame kėlinyje jaunasis neptūnietis Laurynas Beliauskas pataikė tris iš eilės tritaškius, į aikštę pirmą kartą šį sezoną po stuburo operacijos žengęs Mindaugas Kačinas taip pat puikiai įsijungė į atakų šou – pelnė penkis taškus ir klaipėdiečiai į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami net 36 taškais – 66:30.

Trečiajame kėlinyje vienu metu skirtumas buvo išaugęs net iki 38 taškų – 71:33, tačiau prieš ketvirtąjį svečiai skirtumą sušvelnino iki 30-ies – 50:80.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, neptūniečiai iškovojo triuškinančią pergalę 99:62.

„Neptūnas“: Vytautas Šulskis 17 (2/3 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos, 4 atk. kam., 2 rez. perd., 21 naud. balas), Laurynas Bieliauskas 14 (4/7 trit.), Edgaras Želionis 12, Simas Galdikas 10, Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit.), Brandonas Fieldsas 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Matas Jucikas 6, Mindaugas Kačinas 5, Arūnas Mikalauskas 5, Jerry Johnsonas ir Renaldas Seibutis po 3 taškus.

„SikeliArchivi“: Arnoldas Kulboka 18 (4/9 dvit., 2/9 trit., 4/4 baudos, 7 atk. kam., 2 rez. perd.), Mario Delašas ir Mario Ihringas po 12, Vojislavas Stojanovičius 10 taškų.

„Neptūnas“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių 42:27, be to, tiksliau atakavo tiek nuo tritaškio, tiek nuo dvitaškio linijos. Neptūniečiai tritaškius metė 48 proc. taiklumu (14/29), o varžovai – 21 proc. taiklumu (6/23), Klaipėdos krepšininkai pataikė 22 iš 34 dvitaškių (64,7 proc.), o italai – 19 iš 37 dvit. (51,4 proc.).

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais sausio 31 dieną (trečiadienį) 19.30 val. Graikijoje su Salonikų PAOK ekipa.

Iki tol, sausio 27 dieną (šeštadienį), klaipėdiečių laukia „Betsafe-LKL“ akistata su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Šių rungtynių, kurios vyks „Švyturio“ arenoje, pradžia – 17.20 val.

Paskutines FIBA Čempionų lygos B grupės grupės rungtynes neptūniečiai žais vasario 6 dieną Klaipėdoje su Tenerifės „Iberostar“ ekipa (Ispanija).