Drąsiai mačą pradėjęs „Neptūnas“ nuo pirmų minučių diktavo sąlygas „Lietuvos rytui“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniams nepadėjo ir komercinė minutės pertraukėlė, sužaidus 7 min. svečiai po Renaldo Seibučio, Edgaro Želionio ir Simo Galdiko taškų pirmavo 13:5.

Sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę šeimininkai sumažino skirtumą ir po pirmo ketvirčio atsiliko 4 taškais (11:15).

Antro kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ buvo sumažinęs skirtumą iki minimumo (23:24), tačiau klaidos neleido sostinės ekipai visiškai perimti iniciatyvos ir išsiveržti į priekį.

Maža to, likus pusantros minutės iki ilgosios pertraukos po R. Seibučio tritaškio „Neptūnas“ atitrūko rekordine 11-os taškų persvara (29:40). Po pirmos mačo pusės „Neptūnas“ pirmavo 42:34.

Louko Mavrokefalidžio ir Chriso Kramerio dvitaškiai leido skirtumą sumažinti perpus, tačiau Simo Galdiko taškai leido „Neptūnui“ pirmauti 7-iais taškais (47:40).

Mindaugo Girdžiūno tritaškis ir Traviso Petersono dvitaškis vėl priartino „Lietuvos rytą“ prie varžovų per vieną metimą (45:47).

M. Girdžiūno tritaškis įpusėjus trečiam kėliniui pirmąkart sostinės ekipą išvedė į priekį – 48:47.

Iniciatyvą perėmęs „Lietuvos rytas“ atitrūko 53:49. Tačiau paskutinę minutę sėkmingiau sužaidė svečiai: Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį, o ketvirtį užbaigė Jerry Johnsono dvitaškis. Prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pirmavo minimalia persvara – 54:53.

Ketvirto kėlinio pradžią sėkmingiau pradėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai sužaidus 4 min. atitrūko 64:59. Kazio Maksvyčio auklėtiniams nepadėjo ir minutės pertraukėlė: likus 3 min. šeiminininkai po T. Petersono dvitaškio pirmavo 68:61.

J. Johnsono dvitaškiai svečių deficitą apkarpė iki 3 taškų, L. Mavrokefalidžio taškai suteikė „Lietuvos rytui“ 5 taškų persvarą (70:65). R. Seibutis prametė iš toli, o Roko Giedraičio tritaškis likus 29 sek. beveik garantavo pergalę Vilniaus ekipai (73:65).

Svečiai stebuklo nesukūrė ir „Lietuvos rytas“ serijoje pasiekė antrą pergalę.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 21, Mindaugas Girdžiūnas 14, Travisas Petersonas ir Mindaugas Lukauskis po 10, Rokas Giedraitis 9 taškai.

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 15, Jerry Johnsonas 14, Edgaras Želionis (9 atk. kam.) ir Simas Galdikas po 13 taškų.

***

Iki trečiosios kovos abi komandos pergales pasiekė svečiuose (1-1). Vilniuje pirmadienį mačą 84:79 laimėjo svečiai iš uostamiesčio.

Klaipėdoje trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pasiekė įtikinamą pergalę 67:49.

Toks rezultatas „Lietuvos rytui“ tapo geriausiu gynyboje nuo 2014 metų, kai LKL ketvirtfinalio mače sostinės klubas namuose 104:46 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“.

Kitoje pusfinalio poroje intrigos mažiau – „Žalgiris“ prieš „Lietkabelį“ priekyje 2-0.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ pusfinalio serijos tvarkaraštis:

Gegužės 28 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 79:84

Gegužės 30 d. Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 49:67

Birželio 2 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 74:67