Išskirtines teises Lietuvoje transliuoti Eurolygos rungtynes turinti „Viasat“ televizija nuo 2009 metų prestižinės Senojo žemyno lygos varžybas rodo per mokamą sporto kanalą „Viasat Sport Baltic“.

Pagal Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektą, tokią teisę „Viasat“ turės iki sutarties su Eurolyga galiojimo pabaigos – 2015 metų.

Anot projektą rengusios Kultūros ministerijos atstovų, privertus transliuotoją išsyk grąžinti krepšinį į nemokamą kanalą, būtų pažeisti jo teisėti lūkesčiai.

„Pereinamasis laikotarpis reikalingas tam, kad verslas galėtų prisitaikyti prie naujų sąlygų ir nebūtų pažeisti jo teisėti lūkesčiai dėl jau sudarytų sutarčių. Įstatymo tikslas – ne suvaržyti verslą ir priversti kažką daryti, o užtikrinti viešąjį interesą“, – DELFI kalbėjo ministerijos Kultūros politikos departamento direktorė Regina Jaskelevičienė.

„Viasat“ sporto turinio vadovas Baltijos šalyse Karolis Dapkevičius teigė dar nespėjęs susipažinti su įstatymo pataisomis, todėl jų nekomentavo. „Viasat“ atstovas taip pat nesiėmė spręsti, ar dabartinis Eurolygos varžybų transliuotojas pageidaus derėtis dėl naujos sutarties po 2015 metų, kuomet didžiausią auditorijos susidomėjimą keliančias Lietuvos klubų rungtynes bus privaloma rodyti per nemokamą kanalą.

Remiantis įstatymo pataisų projektu, visuomenei reikšmingi įvykiai galės būti transliuojami tik nekoduotose ir visuomenei be jokio užmokesčio transliuojamose nacionalinėse televizijos programose, priimamose teritorijoje, kurioje gyvena daugiau kaip 60 proc. Lietuvos gyventojų.

Išskirtines visuomenei reikšmingo įvykio transliacijos teises turintis televizijos transliuotojas, negalėsiantis užtikrinti šių sąlygų, privalės per protingą terminą tokias teises perleisti kitam televizijos transliuotojui.

Kultūros ministerijos parengtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, suderinus jas su suinteresuotomis institucijomis, bus teikiamos Vyriausybei. Apsispręsti dėl galutinių įstatymo formuluočių turės Seimas.

Primename, kad balandį Vyriausybė patvirtino naują Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą, kuris buvo dvejus metus derinamas su Europos Komisija.

Sąraše yra Eurolygos rungtynės, kuriose žaidžia Lietuvos klubai, taip pat žiemos ir vasaros olimpinės žaidynės, Lietuvos krepšininkų rungtynės pasaulio, Europos čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse bei atrankoje į visas šias varžybas, taip pat pasaulio, Europos ir olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos rinktinė.

Į sąrašą įtrauktos ir pasaulio, Europos futbolo čempionatų bei olimpinių žaidynių futbolo turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė, ir Lietuvos dainų šventė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (69)