Susitikimas prasidėjo griausmingas Kazanės sirgalių ovacijas sukėlusiu kroato Mario Hezonjos solo šou. Vos per kiek daug nei tris pirmąsias rungtynių minutes „Super Mario“ pataikė abu mestus tritaškius ir vienintelį metimą iš vidutinio nuotolio bei spėjo pasižymėti galingu dėjimu iš viršaus.

Svečių iš Sankt Peterburgo atsaku į sėkmingą kroato žaidimą tapo įspūdingą Eurolygos debiutą surengęs 26-erių metų amerikietis Conneris Frankampas. Praėjusiame sezone „Murcia“ ekipai Ispanijos ACB pirmenybėse atstovavęs gynėjas sužaidus trylika susitikimo minučių buvo pelnęs daugiau nei pusę (14 iš 26) komandos surinktų taškų.

Iki ilgosios pertraukos savųjų ginklų puolime niekaip nerado „Zenit“ atstovaujantys Lietuvos krepšininkai. Tiek penketą minučių žaidęs Mindaugas Kuzminskas, tiek 11 aikštėje praleidęs Artūras Gudaitis švieslentėje degant rezultatui 33:33 į rūbinę žengė nepelnę nė taško.

Trečiojo ketvirčio viduryje šeimininkai pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau rungtynių eigą stipriai pakoregavo du itin sudėtingus metimus pataikęs ir „Zenit“ iki vieno taško skirtumo priartinęs Billy Baronas.

Po kelių minučių prabilo ir Gudaitis, keturis paskutinius svečių taškus trečiame kėlinuke pelnęs dviem galingais dėjimais iš viršaus. Barono ir Gudaičio duetas savo sėkmingą atkarpą pratęsė lemiamo ketvirčio pradžioje, o du dvitaškius paeiliui pataikęs Dmitrijus Kulaginas pirmoje kėlinuko pusėje suteikė Sankt Peterburgo klubui dešimties taškų atotrūkį – 50:60.

Dar du Barono tritaškiai smarkiai aptirpdė UNIKS viltis po ketverių metų pertraukos į Eurolygos turnyrą grįžti pergalingai, tačiau savąjį žodį artėjant rungtynių pabaigai tarė Isaiah Canaanas. 235 rungtynes NBA lygoje sužaidęs gynėjas į „Zenit“ krepšį smeigė tris tolimus metimus paeiliui ir priartino Kazanės krepšininkus iki 63:70.

Paskutinę ketvirto kėlinuko minutę atidarė 11 taškų iš eilės pelniusio 183 cm ūgio gynėjo dvitaškis, o po akimirkos kamuolį perėmęs Hezonja nepasinaudojo galimybe tritaškiu iš kampo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų.

Visgi UNIKS sugebėjo sustabdyti netaikliu Mateuszo Ponitkos metimu pasibaigusį svečių išpuolį, o žaibiškai varžovų aikštės pusėn nurūkęs Hezonja likus 19 sekundžių pasižymėjo metimu po prasiveržimo – 67:70.

Negana to, kamuolį į žaidimą po minutės pertraukėlės iš už galinės linijos grąžinęs Kulaginas atliko per stiprų perdavimą, kurio sugraibyti nesugebėjęs Jordanas Loydas padovanojo kamuolį šeimininkams.

Rezultatą išlyginti tolimu metimu galėję Kazanės krepšininkai pasirinko kitą variantą – po Canaano dvitaškio likus 10,5 sekundės UNIKS atsiliko tik vienu tašku ir bandė griebtis pražangų taktikos, tačiau varžovą aplenkęs Baronas išdegino likusį rungtynių laiką ir išplėšė „Zenit“ pergalę vieno taško skirtumu.

23 minutes aikštėje praleidęs Gudaitis prie pergalės pridėjo 8 taškus (4/6 dvit.), 4 atkovotus kamuolius ir vieną rezultatyvų perdavimą. Pirmoje susitikimo pusėje aikštėje blankiai atrodęs Kuzminskas po ilgosios pertraukos nuo suolo nebepakilo ir baigė savo pasirodymą su 2 atkovotais kamuoliais bei viena klaida.

UNIKS: Isaiah Canannas 18 (3/5 dvit., 4/8 trit.), Mario Hezonja 14 (4/7 dvit., 2/6 trit.), Johnas Brownas 10 taškų.

„Zenit“: Conneris Frankampas 18 (3/8 trit., 7/7 baud.), Billy Baronas 17 (4/8 trit.), Jordanas Loydas 10 taškų.

Penktą kartą tarptautiniuose turnyruose vykusioje Kazanės ir Sankt Peterburgo klubų akistatoje „Zenit“ pergalę džiaugėsi pirmą kartą. Keturis anksčiau vykusius tarpusavio mūšius Europos taurės turnyre laimėjo UNIKS.