Pasaulio čempionato C grupės atrankos varžybose mūsų šalies nacionalinė ekipa kol kas žengia be pralaimėjimų. Paskutines grupės rungtynes lietuviai žais sekmadienį Vengrijoje su vietos rinktine.

Sunkiai rungtynes pradėję D. Adomaičio auklėtiniai atsiliko 0:7, Lietuvos rinktinė ėmė kabintis varžovams į atlapus išjudinta sėkmingo Domanto Sabonio žaidimo.

Aikštės šeimininkai laikė iniciatyvą savo rankose tik taiklių tritaškių dėka, tačiau ir šie išseko, kai lietuviai ėmė agresyviau gintis. Per beveik 4 minutes nė taško nepelnę lenkai vis dėlto laimėjo pirmą ketvirtį 17:14.

Po truputį galingas Lietuvos rinktinės mechanizmas įsivažiavo – žaidimą pagyvino Lukas Lekavičius, tritaškį įsūdė Adas Juškevičius, galingu dėjimu iš viršaus visą lietuvių atsarginių suolą pašokdino Jonas Valančiūnas. Antrąjį kėlinį 22:8 laimėję D. Adomaičio auklėtiniai įpusėjus rungtynėms pirmavo 36:25.

Po pertraukos D. Adomaičio auklėtiniai padidino skirtumą iki 14 taškų – 43:29, tačiau prabudo aikštės šeimininkai. Po lenkų spurto 7:0 skirtumas kiek aptirpo, stabdyti juos ėmėsi L. Lekavičius ir Artūras Gudaitis. Lenkai į atakas pasitelkė snaiperius ir po dviejų taiklių tritaškių iš eilės komandas skyrė vos 4 taškai – 51:47.

Paskutinį kėlinį Lietuvos krepšininkai pradėjo dviem klaidomis iš eilės, tačiau ir toliau maitino kamuoliais J. Valančiūną ir D. Sabonį.

Pastarasis po taiklaus A. Juškevičiaus tritaškio pelnė 6 taškus iš eilės ir įpusėjus ketvirčiui mūsų šalies ekipa susigrąžino dviženklį pranašumą – 66:53.

Likusias minutes galingai sužaidę svečiai nepaliko varžovams jokių minčių apie pergalę ir triumfavo 79:61.

LIETUVA: Domantas Sabonis 14 (8/12 dvitaškiai, 1/1 baudos, 7 atk.k., 20 naud.b.), Adas Juškevičius 14 (1/1 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), Artūras Gudaitis ir Jonas Valančiūnas po 11 (7 atk.k., 3 bl.), Jonas Mačiulis 8 (6 atk.k.), Mindaugas Kuzminskas 5, Lukas Lekavičius ir Mantas Kalnietis (9 rez.p.) po 4, Eimantas Bendžius 3, Renaldas Seibutis 2, Marius Grigonis 0.

LENKIJA: Mateuszas Ponitka 16, Lukaszas Koszarekas 8, Maciejus Lampe 7, Adamas Waszynskis ir Michalas Sokolowskis po 6.

Statistika. Lenkija – Lietuva

Dvitaškiai: 15/40 (37,5 proc.) – 24/42 (57,1 proc.)

Tritaškiai: 9/22 (40,9 proc.) – 7/16 (43,7 proc.)

Baudos: 4/10 (40 proc.) – 10/13 (76,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 40

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 20

Klaidos: 12 – 12

Perimti kamuoliai: 5 – 6

Blokuoti metimai: 0 – 5

Pražangos: 19 – 20

Kitose C grupės rungtynėse Vengrija išvykoje 81:65 (29:19, 10:20, 18:13, 24:13) sutriuškino vis dar be pergalių liekančią Kosovo nacionalinę ekipą.

Vienvaldė C grupės lyderė Lietuvos rinktinė jau yra užsitikrinusi vietą kitame varžybų etape, tačiau pergalės prieš lenkus ir vengrus yra svarbios dėl to, kad pirmojo etapo rezultatus komandos su savimi „nusineš“ į antrąjį atrankos varžybų etapą, kur bus suformuota nauja 6 komandų grupė.

C grupės turnyro lentelė
(vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, įmestų-praleistų taškų santykis, taškai)