Sudėtį atnaujinęs Kauno klubas išvykoje metė iššūkį Bolonijos „Virtus“ (8-10) klubui ir po atkaklios kovos triumfavo 87:77 (24:13, 16:23, 20:24, 27:17).

„Žalgiris“ šiame mače pirmą kartą išbandė naujokus, o sėkmingai pasirodęs Isaiah Tayloras ketvirtojo kėlinio pradžioje tapo žaidėju, sugebėjusiu pakeisti rungtynių eigą.

Įžaidėjas debiutavo per 16 minučių pelnydamas 10 taškų (4/8 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atlikdamas rezultatyvų perdavimą, atkovodamas kamuolį ir surinkdamas 6 naudingumo balus.

Kitas debiutantas Achille Polonara per 15 minučių įmetė 2 taškus (0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

„Žalgiris“ galingai pradėjo susitikimą ir po A. Polonara taškų pirmajame kėlinyje turėjo 14 taškų pranašumą 20:6. Dviženklę persvarą pavyko išsaugoti iki antrojo kėlinio vidurio – 36:26.

Įpusėjus susitikimui Sergio Scariolo auklėtiniai prisivijo 36:40, o po pertraukos perėmė žaidimo kontrolę ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 59:58. Po trijų ketvirčių švieslentė fiksavo lygybę 60:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje suspindėjęs I. Tayloras išvedė „Žalgirį“ į priekį 65:60, bet italai atsiplėšti svečiams neleido ir likus žaisti 2 minutes atsilikinėjo tik 72:76. Tuomet du svarbius dvitaškius pataikė Rolandas Šmitas (81:74), o šeimininkų viltis galutinai sudaužė nesportinė pražanga.

Daugiausiai problemų „Žalgiriui“ sukėlęs Milošas Teodosičius žaidė geriausią sezono mačą. 35-erių serbas per 25 minutes pelnė 21 tašką, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 28 naudingumo balus, tačiau lemiamu metu veteranas klydo ir nepadėjo savo komandai atsilaikyti.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas (8 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 17, Edgaras Ulanovas 15, Arnas Butkevičius 13 (5 atk. kam.), Isaiah Tayloras 10, Laurynas Birutis 5.

„Virtus“: Milošas Teodosičius 21 (12 rez. perd.), Semi Ojeleye 11 (5 atk. kam.), Mam’as Jaiteh 9, Ismaelis Bako ir Kyle’as Weemsas po 7.

Prieš rungtynes „Žalgiris“ paskelbė, kad ant parketo Bolonijoje nepasirodys susirgęs Dovydas Giedraitis. Nežaidė ir Mantas Kalnietis bei Karolis Lukošiūnas. „Virtus“ vertėsi be Nico Manniono, Awudu Abasso, Isaia Cordinier, Marco Belinelli ir Leo Menalo.

Pirmojo rato akistatą Kaune žalgiriečiai laimėjo 68:65.

Metus Eurolygoje kauniečiai pradėjo 86:66 sutriuškindami Stambulo „Fenerbahče“, o Bolonijos klubas 83:75 pranoko „Barceloną“.

Po šių rungtynių „Žalgiris“ iš Italijos neišvyks – penktadienį Kauno ekipa Milane žais su vietos „Armani“ komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)