Per 22 turus kauniečiai iškovojo tris pergales, o jų persekiojamas ir 13 vietą užimantis „Vilnius“ savo sąskaitoje turi penkis laimėjimus.

Pirmajame ketvirtyje šeimininkai visiškai uždarė šakiečių lyderį Šarūną Vingelį ir po dešimties minučių kovos įgijo nedidelę persvarą (21:15). „Zanavyko” lyderio išlaikyti be taškų antrajame kėlinyje kauniečiams nepavyko, tačiau jame ir toliau pirmavo „JAZZ-Diremta“ (38:28). Tiesa, kėlinio pabaigoje Edo Nickaus auklėtiniai spurtavo 9:0 ir prieš ilgąją pertrauką šeimininkams paliko tik taško persvarą (38:37).

Trečią ketvirtį Kauno komanda pradėjo dviem tiksliais metimais. Įgytą persvarą šeimininkai išsaugojo iki kėlinio pabaigos (60:56). Eilinį kartą geriau kėlinio pradžią sužaidusi „JAZZ-Diremta“ ketvirtajame ketvirtyje „Zanavyką“ paliko tolokai už nugaros (70:59). Persvarą Kauno komanda išlaikė iki rungtynių pabaigos ir triumfavo rezultatu 81:68.

Nugalėtojų ekipoje puikiai rungtyniavo šio NKL sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pakartojęs Evaldas Dainys. Įžaidėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir komandos draugams tiksliai atidavė kamuolį 12 kartų. Be jo „JAZZ-Diremtos“ komandai dviženklį taškų skaičių pelnė dar keturi krepšininkai. Mantvydas Stašelis įmetė 16, Malcolmas Hawkinsas 15, Arūnas Sakalauskas ir Vaidas Trepočka – po 13 taškų.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 12 taškų įmetę Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis, 10 pelnė Šarūnas Beniušis.

„Rasai“ pralaimėjo antrą iš eilės rungtynių pabaigą

Antras įtemptas rungtynes per dvi dienas žaidę Raseinių „Rasai“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Iki paskutinės minutės kovoję Alberto Vilimo auklėtiniai nesugebėjo rezultatyviai užbaigti dviejų paskutinių atakų ir 77:84 turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio-2“ komandos pranašumą.

Apie panašų komandų pajėgumą bylojo rezultatas įpusėjus rungtynėms. Po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo rezultatu 42:43. Nors trečiojo ketvirčio paskutinę minutę Tomo Masiulio auklėtiniai susikrovė dešimties taškų persvarą, ketvirto kėlinio pradžioje Valdemaro Savostjanovo dėka raseiniškiai spurtavo ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Įpusėjus kėliniui raseiniškiai pirmavo 74:70, tačiau prarado iniciatyvą, leido svečiams pelnyti devynis taškus be atsako ir išleido pergalę iš rankų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė po 15 taškų į šeimininkų krepšį įmetę Vidas Ginevičius (5/5 trit.) ir Martynas Echodas. 13 taškų pelnė Nerijus Barauskas, po 11 – Paulius Valinskas ir Olegas Kojenetsas.

Raseinių komandą į priekį tempė po 20 taškų įmetę Valdemaras Savostjanovas ir Karolis Guščikas (11 atk. kam.). 12 taškų surinko Darius Marcinkevičius.

„Petrochema“ turėjo pripažinti „Ežerūno-Kario“ pranašumą

Aštuntą pralaimėjimą NKL čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai, išvykoje rezultatu 78:84 (21:28, 19:21, 18:12, 20:23) nusileidę Molėtų „Ežerūno-Kario“ klubui.

Šeimininkai rungtynėse Molėtuose atitrūko jau ketvirtą susitikimo minutę – 14:9. Kėlinį „Ežerūnas-Karys“ užbaigė susikraudamas septynių taškų pranašumą – 28:21. Antrajame kėlinyje sėkminga T. Milinsko žaidimo atkarpa leido Jonavos komandai priartėti – 28:32 (14 min). Molėtiškiai į tai atsakė dar vienu puolimo uraganu – 45:30 (16 min), bet „Petrochema“ kėlinio pabaigoje eilinį kartą priartėjo – 40:49.

Po didžiosios pertraukos Jonavos krepšininkai didžiąją trečiojo kėlinio dalį turėjo 5-8 taškų deficitą, kurį besibaigiant ketvirčiui pavyko ištirpdyti iki dviejų taškų – 56:58 (28 min). Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė penki taškai – 56:61.

Henriko Vorotnikovo dvitaškis ketvirto kėlinio pradžioje rezultatą išlygino – 65:65. Šeimininkus į priekį pradėjo tempti Evaldas Baniulis, surinkęs septynis taškus – 80:70 (36 min). Intrigai atkurti jonaviečiams užteko vos pusantros minutės – 78:80, tačiau likusią kėlinio minutę tiksliau sužaidę Molėtų krepšininkai pergalės iš rankų nepaleido – 78:84.

Molėtų klubui Evaldas Baniulis pelnė 22 taškus, Gintautas Matulis - 20, Deividas Kumelis - 12. Jonavos ekipai Henrikas Vorotnikovas surinko 20 taškų, Tomas Milinskas - 15, Ričardas Verbickas - 14, Tadas Sebežiovas - 13.

Kitų šeštadienio NKL reguliariojo sezono rungtynių rezultatai:

Joniškio „Delikatesas“ - Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ - 67:69 (po pratęsimo)
Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Vilniaus „Vilnius“ 88:74
Trakų „Trakai“ – Vilniaus „Perlas-MRU“ 92:82
Palangos „Palanga“Šilutės „Šilutė“ 66:55

Nacionalinės krepšinio lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai):