Čempionų titulą ginantys vilniečiai „Jeep“ arenoje kauniečius patiesė 94:71 (24:19, 24:22, 27:15, 19:15). Serijoje iki trijų pergalių – lygybė 1:1.

Trečiasis mačas vyks antradienį Kaune. „Žalgiris“ pirmąsias rungtynes namie laimėjo 108:93.

„Rytas“ savo oponentams neleido pirmauti nė sekundės. Po pertraukos gynybą ženkliai pagerinę vilniečiai galiausiai susikrovė didžiulį pranašumą ir šventė lengvą pergalę.

Šis „Ryto“ laimėjimas prieš „Žalgirį“ yra pirmoji vilniečių pergalė finalo serijose su kauniečiais nuo 2018-ųjų, kuomet Rimo Kurtinaičio vadovaujamas sostinės klubas parklupdė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Kauno komandą.

„Rytas“ mačą pradėjo galingai – 9:0 ir tris minutes paliko „Žalgirį“ be taškų. Atsakymų ieškojęs Kazys Maksvytis per šį laiką pakeitė net tris žaidėjus ir po truputį stabilizavo situaciją.

Antrame kėlinyje siautėti pradėjo Isiahas Tayloras – gynėjas draskė varžovų gynybą prasiveržimais ir „Žalgiris“ išlygino rezultatą (34:34), bet tada darbo ėmėsi Marcusas Fosteris – per pirmą mačo pusę amerikietis surinko 17 taškų ir leido vilniečiams turėti septynių taškų pranašumą (48:41).

Po pertraukos „Rytas“ pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – „Žalgiriui“ jį pavyko sumažinti, bet antroje ketvirčio pusėje įvyko lūžis. Vilniečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir susikrovė 15 taškų pranašumą.

Žalgiriečiai pradėjo atlikti skubotus metimus, o klaidos dar labiau skandino – trečiąjį kėlinį „Rytas“ laimėjo 27:15 ir susikrovė triuškinantį pranašumą – 75:56.

Visiškai pasimetę „Žalgirio“ krepšininkai krito vis į didesnę duobę, kuri vienu metu pasiekė 29 taškus (63:92).

Nugalėtojus į priekį vedė 22 taškus (5/9 dvit., 3/7 trit.) pelnęs ir 21 naudingumo balą surinkęs M. Fosteris.

Pralaimėtojų neišgelbėjo I. Tayloras, pasižymėjęs 20 taškų. „Žalgiris“ suklydo net 17 kartų ir pataikė tik 7 iš 26 tritaškių (26,9 proc.).

Vilniaus klubas šįkart vertėsi be Benedeko Varadi, o „Žalgiryje“ ant parketo nepasirodė Dovydas Giedraitis.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 22, Jaime Echenique 18, Evaldas Kairys 11, Gytis Radzevičius 10, Justinas Gorhamas 8, Kendale'as McCullumas ir Lukas Uleckas po 6.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 20, Tomas Dimša 12, Tyleris Cavanaugh 11, Lukas Lekavičius 10, Kevarrius Hayesas 6.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)